כַּתְבָנִית http://katvanit.co.il כתיבת תוכן Sun, 26 Mar 2017 11:59:32 +0000 he-IL hourly 1 על דונלד טראמפ, סקס ואמא שלכם http://katvanit.co.il/%d7%93%d7%95%d7%a0%d7%9c%d7%93-%d7%98%d7%a8%d7%90%d7%9e%d7%a4-%d7%a1%d7%a7%d7%a1-%d7%95%d7%90%d7%9e%d7%90-%d7%a9%d7%9c%d7%9b%d7%9d-%d7%90%d7%95-10-%d7%a4%d7%97%d7%99%d7%9d-%d7%a9%d7%9b%d7%9c-%d7%90/ Thu, 23 Mar 2017 14:23:56 +0000 http://katvanit.co.il/?p=4790 או: 10 פחים שכל אתר תוכן עלול ליפול לתוכם

דונלד טראמפ
כתיבת תוכן נחשבת לתחום חדש, שבאופן טבעי, מתפתח ומשתנה בהתאם לשינויים הטכנולוגיים ולרשת עצמה.

ריכזנו עבורכם את עשר הטעויות הנפוצות ביותר שפגשנו באתרי תוכן ברשת, וכמובן, גם את הפתרונות והדרכים הטובות ביותר להימנע מהן.

1. כותרת סקסית מידי – מחקרים מראים שמתוך שמונה השניות שמקדיש גולש למאמר כולו, שלוש מהן ממוקדות בכותרת. אמנם, הכותרת אמורה לגרות את הגולש לקריאת התוכן כמו למשל, הכותרת שבחרנו למאמר הזה :), אבל, לעיתים קרובות הקורא נתקע בה כדי להבין "למה התכוון המשורר" ואיננו מתקדם לתוכן עצמו.

אז מה עושים? בהנחה שאתם רוצים שהגולש יקרא את הטקסט ולא ייתקע בכותרת (הרי לשם כך כתבתם את המאמר, לא?), העדיפו כותרת אינפורמטיבית ולא כותרת סקסית. למשל : במקום "לראות ולא להאמין" כתבו : "מניסוי אוסטרלי עולה שמרמים עיוורים בעודף".

2. כותרת מושכת ותוכן משעמם – כתיבת תוכן איננה עובדת בשיטת "זבנג וגמרנו", לכן, כל טקסט שאנחנו כותבים בפייסבוק, בבלוג, באאוטבריין או בפלטפורמות האחרות, צריך להיות מעניין. קוראים שמגיעים לתוכן בזכות הכותרת המבטיחה שלו, אבל מסתלקים בגלל התוכן הירוד, חשים עצמם מרומים. גולשים כאלה לא יהפכו ללקוחות, וספק רב אם בכלל ישובו לאתר שלכם בעתיד.

מה עושים? דואגים לאזן בין רמת ההבטחה שטמונה בכותרת לבין הטקסט. כך, שמצד אחד, הכותרת תהיה אטרקטיבית מספיק כדי למשוך את הגולש לקריאה, אבל, מצד שני, הגולש לא ירגיש מרומה עקב רמתו הירודה של התוכן. התשובה פשוט היא לספק תוכן שתורם לגולש, מחדש ומעניין אותו.

3. שיווק אל מול תועלת – גם באתרים שהם מסחריים בהגדרתם, הגולשים צריכים לקבל ערך מוסף ולא רק שיווק. גולש שימצא תכנים שיווקיים בכל טקסט באתר, יחוש שאתם מתייחסים אליו כאל ארנק מהלך, יעזוב את האתר ולא ישוב אליו יותר.

מה עושים? מבססים מערכת יחסים עם הגולשים ונותנים להם ערך מוסף שמוכיח שהעסק הוא מקצוען ובר-סמכא בתחומו (ולא רק חנות שדוחפת לו יד לכיס). למשל: באתר של כלי עבודה מומלץ לכתוב מאמרים על שיפוצים, על בטיחות בעבודה ועל הדבקת טפטים, על מנת להפוך להיות המקום אליו פונה הגולש בכל בעיה מקצועית.

4. שיימינג – התחרות העזה הקיימת בכל תחום גורמת לכך שישנם אתרים המשמיצים זה את זה כדי לייצר באזז ולהישאר בעניינים. אמנם השמצות מעוררות עניין, אבל זה איננו בהכרח עניין חיובי, אשר מועיל לתדמיתו של האתר. אינטרנט הוא המקום להראות כמה אתם מקצועיים ולא כמה אתם מלכלכים על מתחרים.

מה עושים? לוקחים צעד אחורה, ולא משתתפים בהתכתשויות המילוליות שעפות ברשת. נותנים לגולשים להחליט, דרך ביסוס שלכם כברי-סמכא בתחום המומחיות שלכם. למשל: פרסום בלוג מקצועי באתר האינטרנט שלכם או פתיחת עמוד פייסבוק לפניות גולשים.

5. פרשנות – בימים שכל אוחז מקלדת הפך לפרשן לעת מצוא, אתרי האינטרנט צריכים להישאר אובייקטיביים במידה רבה ככל שאפשר. אובייקטיביות תעזור לכם לבסס בקרב הגולשים שלכם תדמית של מקצוענים לא מוטים ובלתי תלויים, ולכן, גם להעלות את הדירוג שלכם במנועי החיפוש.

מה עושים? אם אתם מעוניינים לנתב את הגולשים לדרך מסוימת, ניתן לרמוז על כך בעדינות. למשל: "בחירת דונלד טראמפ לנשיא עלולה (או עשויה, תלוי לאיזה צד אתם מכוונים את הגולשים) לגרום לירידות מחירים בארה"ב".

6. שפה של רופאים לכל מקצוע יש את הז'רגון והסלנג שלו, אבל האינטרנט פתוח לכלל הציבור. גם אם התוכן מעולה במהותו, אבל משתמש בשפה מקצועית, אבוד לכם – גולשים מן השורה לא יבינו אתכם ויעברו לאתרים אחרים שמדברים ב"שפתם".

מה עושים? מתאימים את תוכן האתר לקהל היעד. באתרים מקצועיים משתמשים בשפה מקצועית, ואילו באתרים הפונים לקהל הרחב כותבים בשפה שאפילו אמא שלכם תבין (למשל: במקום לכתוב "ביוספרה אורניתולוגית", כתבו "שמורת טבע של בעלי כנף"). כלל האצבע: כתבו בשפה שלא תצריך את הגולשים להעתיק את הריכוז שלהם מהמאמר ולחפש את פירוש המילה באתרים אחרים. אם אתם חייבים להשתמש במילים מקצועיות באתר, הפנו את הגולש למידע באמצעות קישור לויקיפדיה (פתיחה בחלון נפרד, כמובן). מצד שני, יש להקפיד שלא לגלוש לשפת הפייסבוק, ולהיזהר שלא לדבר בפוסטית, במקום בעברית.


אינסטנט מתאים לפודינג, לא לתוכן!
Click To Tweet


7. תוכן אינסטנט – כמות המידע האינסופית ברשת, מצד אחד, ויכולת הריכוז המתדרדרת בהתמדה של הגולשים, מצד שני, מובילים ליצירת תכני אינסטנט ברמה נמוכה, שכל מטרתם היא למשוך את הגולשים להקלקה ולא מעבר לכך. "אינסטנט" מתאים לפודינג, לא לתוכן!

מה עושים? לא מוותרים על איכות התכנים. לכל היותר, לגולשים הממהרים, אתם יכולים להוסיף בראש הטקסט תקציר שיגרום להם לשמור את המאמר למועד מאוחר יותר.

8. פרסום אחיד לכל המדיות – לכל מדיה ברשת יש כללים משלה וכל טקסט או תמונה צריכים להיות מותאמים לפלטפורמה שבה יפורסמו. למשל: תוכן בטוויטר יכלול עד 140 תווים ואילו תוכן באאוטבריין כולל, לרוב, כ-500 מילים – ניסיון לפרסם תוכן אחיד בשתי הפלטפורמות ייצור לכם (אם בכלל תוכלו להכניס אותו כמות שהוא לפלטפורמה) תדמית לא רצינית בעיני הגולשים.

מה עושים? מתאימים את התוכן לפלטפורמה שבה יפורסם, לא מייצרים תוכן אחיד לכל הפלטפורמות ומקפידים על כללי הכתיבה הנהוגים בכל אחת מהן. למשל: באאוטבריין לא כותבים שום דבר פרסומי, בעוד שבויקיפדיה ניתן לספק גם מידע עסקי (למשל, על מייסדי החברה ועל המחזור השנתי).

9. האתר לא "מוכר" – אתר האינטרנט שלכם אינו כביש אגרה ולכן, אין ערבות לכך שכמות הגולשים תתבטא במכירות. למעשה, כמו בכל תחום, גם כאן יש לשווק את התוכן המצוין שכתבתם, לשכנע ולגרום לגולשים להוציא את כספם דווקא אצלכם.

מה עושים? שתלו הנעה לפעולה בסוף כל טקסט כדי להפוך את הגולשים ללקוחות ואת הלקוחות ללקוחות חוזרים. לדוגמה: בסוף כל פוסט מקצועי או ענייני בבלוג שלכם, שימו קישור לעמוד רכישה באותו נושא, כתבו "לחצו לקנייה", כדי שתנועת הגולשים תהפוך גם לתנועת מזומנים. עם זאת, ברור שיש לשמור על היחס הנכון בין שיווק לתועלת (ראו סעיף 3).

10. שגיאות ניקוד ופיסוק – שגיאות כתיב הן מחוץ לתחום ופשוט מזיקות! טקסט המכיל שגיאות יכול להפוך את העסק שלכם מבר-סמכא בתחומו לכוכב בדף הפייסבוק של "כשאמא ואבא בני דודים".
מה עושים? בודקים, בודקים ושוב בודקים. זו אולי הדרך המייגעת והארוכה ביותר, אבל רק כך תוכלו להבטיח שלא תאבדו גולשים בשל תדמית גרועה. הקפידו לבצע הגהה לפני פרסום. (כותבים מזרן או מזרון? תחנות רוח או טחנות רוח? את כל זה בודקים לפני, לא אחרי). זה אולי נראה מרגיז, אבל זהו אחד הגורמים שיוצרים את ההבדל בין תוכן גרוע לתוכן איכותי.

והפתרון הטוב ביותר?

פנו לחברה לכתיבת תוכן שתעשה זאת עבורכם נכון, בזמן קצר ועם שירות לקוחות מעולה.

]]>
כתיבת תוכן לאתרים – שלושה דברים שאף כותב לא יספר לכם http://katvanit.co.il/%d7%9b%d7%aa%d7%99%d7%91%d7%aa-%d7%aa%d7%95%d7%9b%d7%9f-%d7%9c%d7%90%d7%aa%d7%a8%d7%99%d7%9d-%d7%a9%d7%9c%d7%95%d7%a9%d7%94-%d7%93%d7%91%d7%a8%d7%99%d7%9d-%d7%a9%d7%90%d7%a3-%d7%9b%d7%95%d7%aa%d7%91/ Mon, 06 Mar 2017 12:31:14 +0000 http://katvanit.co.il/?p=4738 בריכת שחיה

כולם אמרו שהפוסט האחרון שכתבת בפייסבוק מהמם וזכית בהמון לייקים ולבבות. מגיבים הרחיבו והוסיפו שהוא מדויק ואחרים אפילו המליצו לך לעסוק בכך באופן מקצועי. אחרי האופוריה הראשונית (יווו, כמה לייקים!), מתחילה להתגנב למוחך השאלה – אולי באמת כדאי לי לחשוב על כתיבת תכנים לאתרים באופן מקצועי. כדאי לך? תכף נבדוק ביחד.

לפני שאתם מתפטרים מהמשרה הנוכחית שלכם וקופצים ראש לבריכת הכתיבה, אנחנו נמלא מים עבורכם בתוכה, בעיקר כדי שאם תחליטו לעשות את הצעד הזה, לפחות, תדעו בפני מה אתם עומדים.

נתחיל בכך שאל תטעו, כתיבת תכנית לאתרים באופן מקצועי איננה דומה בשום מובן לכתיבת פוסטים בפייסבוק, או אפילו לכתיבת הגיגיכם למגרה. יש לה המון צדדים כיפיים (יאייי, המאמר שלי מופיע בטמקא, בקוביות של אאוטבריין, ליד ההמלצה על טיפול בטחורים! 🙂 ), אבל יש לה גם צדדים מאתגרים ומרגיזים לא פחות. לעיתים, כאשר אתם בסופו של יום עבודה, בו כתבתם 10 מאמרים מקצועיים, אתם תוהים האם הקולות בראשכם, אלה שקוראים לכם לעזוב את תחום הכתיבה המקצועית ולעסוק בטאטוא רחובות, אינם צודקים… (רמז קטן, הם לא. אף פעם!)

אַלְלָה יוּסְטוֹר של נושאים

במידה ותמצאו עבודה עם אחת מחברות כתיבת התוכן לאתרים לעתים קרובות תקבלו הזמנת תכנים שנראית כך:

 • 400 מילים
 • שת"פ קידומי
 • הלקוח: חברה לייצור מוצרים לתינוקות
 • אתר השת"פ: חברה להדברת טרמיטים
 • מילות מפתח: אנרגיה סולארית
 • כותרת ותוכן גמישים
 • מועד הגשה: היום אחה"צ

אין לכם אפילו קצה של חוט, נאדה, זילץ', כלום
Click To Tweet


עכשיו השעה 12:00 בצהריים ואתם, במקום להתיישב ולאכול ארוחת צהריים טעימה כמו שמגיע לכם, יושבים ובוהים מול מסך המחשב במשך רבע שעה, ותוהים אם יש קארמה, ואת מי הרגתם בגלגול הקודם. אתם יודעים שברגע שתצליחו לעלות על הקונספט, השאר כבר יזרום מעצמו, אבל אין לכם אפילו קצה של חוט, נאדה, זילץ', כלום, המוח שלכם לא מסוגל לחשוב על כלום חוץ מארוחת הצהריים שלכם (שכנראה, תתרחש, גם היום, אי-שם בשעות הערב המאוחרות)…

פה, כבר מדובר בשתי בעיות משולבות שצצות בעת כתיבת תכנים לאתרים. הראשונה – איש SEO יצירתי במיוחד, שבטוח שאיפשהו בעולם יש תוכן בן 400 מילים שיצליח לשלב בין תינוקות, טרמיטים ואנרגיה סולארית (וחמור מכך, הוא משוכנע שאתם הם אלה שמסוגלים לכתוב אותו), והשנייה – מחסום כתיבה. בנוגע לחלק הראשון, סורי, אין לי או ליושב במרומים איך לעזור לכם אבל תוכלו לפחות להתנחם בכך שלמזלכם הוא איננו הלקוח היחיד שלכם ושצירופים כאלה מגיעים רק לעיתים רחוקות. בנוגע לחלק השני מומלץ לנשום עמוק, להירגע, לקום מהמחשב ולעסוק בפעילות שתנקה לכם קצת המוח מהפאניקה ומהאנטי הפתאומי.

אני, אישית, שוטפת רצפה כדי להתאוורר מפאניקות שכאלה… אבל כאן תוכלו לקבל עוד 25 רעיונות נוספים אחרים. ואז, שובו והסתערו על האתגר בכוחות מחודשים.

כשאידיאולוגיות מתנגשות עם הצורך לאכול

אם הגעתם לגיל מסוים (בארץ, אגב, בגלל המציאות הנושכת, הגיל הזה צעיר ממקומות אחרים בעולם) אין ספק שיש לכם אידיאולוגיות ועקרונות מסוימים. הם יכולים להיות קשורים לבעלי חיים (טבעונות, זב"ח), להשקפה פוליטית (ימין, שמאל), לדת (חילוניות, דתיות) ולנושאים נוספים אחרים. לפעמים, נופלים עליכם תיקים ולקוחות, שמציבים בפניכם את הדילמה האם לדבוק בעקרונותיכם ולוותר על הלקוח/פרויקט הזה או לשלם את החשבונות ולאכול.

תוכלו לגבש לעצמכם דרגות שונות של עקרונות. למשל, עקרונות שעליהם לא תוותרו ולא משנה כמה הסכום שיוצע לכם יהיה מפתה ועקרונות עליהם תהיו מוכנים לוותר בעבור סכום מסוים ומעליו. חשוב מאד שתגבשו לעצמכם את העקרונות האלה קרוב ככל האפשר לתחילת הדרך ובאופן ריאלי.

לכו תסבירו לאנשים שאתם עובדים

כתיבת תכנים לאתרים בפרט, וכתיבה בכלל, במיוחד אם אתם פרילנסרים והעבודה מתבצעת מביתכם, נתפשת בציבור הרחב כסוג של תחביב – נועה שלנו כתבה על זה פוסט מצוין לא מזמן. אנשים, המשפחה והחברים הכי קרובים שלכם בטוחים שאתם האנשים עם הכי הרבה זמן פנוי בעולם ולכן, תגלו במהירות שבכל פעם שצריך להפיל תיק כלשהו  כמו זה ש"צריך לארגן מסיבת יום הולדת לאבא ולך יש הכי הרבה זמן" או "צריך למצוא מוביל דירה ולהשוות בין מחירים, ולך הכי קל", התיק, אפילו מבלי שתתנדבו לכך, ייפול עליכם, כי כאמור, אתם לא "עובדים" ויש לכם את כל הזמן שבעולם. גם אם בפועל, אתם כרגע מחפשים את השטן כדי למכור לו את נשמתכם בעבור השעה ה-26 ביממה, כי ה-25 תפוסה לכם כבר שנתיים קדימה.

לרוב, הפתרון מתחלק כאן לשניים: החלק הראשון הוא לחשוב על עצמכם כאנשים עובדים – כי לוקח זמן, גם לנו-עצמנו להשתחרר מהסטיגמות שיש לעבודה מהבית ולתחום העיסוק שלנו. החלק השני, והוא מעט קשה יותר, הוא ללמוד לומר "לא!" כשלא נוח לכם. תוכלו להתאמן מול הכלב, או מול המראה, אם הכלב מסרב לשתף פעולה.

בשורה התחתונה, עבורי, כל טקסט הוא אתגר חדש – הוא מאפשר לי להכיר עוד תחום, ללמוד, להתפתח, ועל הדרך, גם להפוך את הרשת שלנו למקום שמרכז מידע אמין ומועיל. כתיבת תוכן לאתרים מאפשרת לי לעסוק במה שאני אוהבת וטובה בו, בשעות שנוח לי ובנוסף, גם לקבל תשלום הוגן תוך כדי. לדעתי, זה הדיל המושלם, לא?

גלי היא כותבת תוכן בחברת כתבנית. גם אתם רוצים לעבוד איתנו? פנו אלינו כאן.

]]>
איך עושים מיליון דולר בעשר שניות? http://katvanit.co.il/%d7%90%d7%99%d7%9a-%d7%a2%d7%95%d7%a9%d7%99%d7%9d-%d7%9e%d7%99%d7%9c%d7%99%d7%95%d7%9f-%d7%93%d7%95%d7%9c%d7%a8-%d7%91%d7%a2%d7%a9%d7%a8-%d7%a9%d7%a0%d7%99%d7%95%d7%aa/ Wed, 01 Mar 2017 13:42:11 +0000 http://katvanit.co.il/?p=4734 מיליון דולר בחבילות

אתם מסתובבים לכם ברחבי הרשת, והמסרים מקיפים אתכם מכל עבר.

הם קוראים לכם מכל כיוון: ללחוץ, להיכנס, להתקשר ולקרוא עוד.

מידע רודף מידע, החושים מתקהים והמוח מפסיק לקלוט.

עכשיו בשביל לגרום לכם לעשות משהו, כבר צריך הרבה יותר מסתם קריאה לפעולה וזה בדיוק הזמן לפעול באופן שונה.

בשביל שיקראו את מה שאתם כותבים עליכם להיות ממש מעניינים או קצת חצופים או להשתמש בעזרים (מי אמר פופ אפ?) שלא יניחו לקורא עד שיואיל בטובו להתייחס לדברי החכמה שלכם. לעתים אפשר מעט לרמות (אבל רק קצת) כמו למשל לכתוב עבור קטע מסוים כותרת שלא קשורה אליו בכלל.

אז נכון, זה לא באמת לקח עשר שניות

כשאתם מעוררים אצל הקורא רגש כלשהוא וזה לא משנה אם זה כעס, אהבה, עצב או צחוק, הוא מיד חש צורך להזדהות עם הטקסט, הוא יבלע כל מילה בשקיקה וסביר להניח שגם יגיב לכתוב.


שפת הרגש תמיד נמצאת שם, גם בעידן האינטרנט
Click To Tweet


שפת הרגש תמיד נמצאת שם, גם בעידן האינטרנט. מכיוון שהריחוק הבין אישי שהתרחש כתוצאה מהתפתחות רשת האינטרנט גורם לאנשים לחפש את הדברים המוכרים שהיו כאן בטרם הופעתה, שימו לב שהרבה מאוד מהמסרים כבר לא מתבססים על כתיבת תוכן אלא על ערוצים ויזואליים. סרטים, סרטונים, מצגות ותמונות. כדי להעביר מסרים מצחיקים ומגניבים כדאי לשלב סרטון מתאים. נניח כזה של מור חן. במקרה של כתיבת תוכן לאתרים "כבדים" כמו אתר בתחום הנוירולוגיה רצוי לשלב את תמונתו של פרופסור רפי קרסו עם ציטוט מתאים. הכול כמובן באישור, כן?

צפו: כנפיים של מלאך עולות באש

אחת הדרכים כדי למשוך את תשומת הלב של הקוראים היא הגזמה פרועה כי כשאתם יוצאים קצת מהקווים הכול נראה פתאום יותר מרגש.

זעזוע המתקבל באמצעות תמונה הוא שיטה נוספת, מקובלת וידועה שגורמת לקורא הממוצע תחושת שיתוק או חלחלה ומניעה אותו להמשיך לקרוא, בדיוק כמו שליד מקום בו אירעה תאונת דרכים יש פקק.

כותרת כמו: "אישה פתחה את דלת חדר האמבטיה – לא תאמינו מה קרה לה אחר כך…" ימשכו את הגולשים לקרוא גם כשברור להם שיש כאן טריק זול. יש לזה אפילו שם – קליקבייט. גם אם הגולשים רוצים לראות כותרות שלא ימשכו אותם לכתבות מיותרות, עדיין הם יקליקו ויקליקו ויקליקו על כותרות שמבטיחות הרבה ריגוש אך מספקות מינימום מידע.

בקיצור, חישבו לעומק גם על כותרות המאמרים והפוסטים שלכם. זה ישתלם לאתר האינטרנט שלכם.

]]>
כתיבה מדויקת מביאה לתוצאה מדויקת http://katvanit.co.il/%d7%9b%d7%aa%d7%99%d7%91%d7%94-%d7%9e%d7%93%d7%95%d7%99%d7%a7%d7%aa-%d7%9e%d7%91%d7%99%d7%90%d7%94-%d7%9c%d7%aa%d7%95%d7%a6%d7%90%d7%94-%d7%9e%d7%93%d7%95%d7%99%d7%a7%d7%aa/ Mon, 20 Feb 2017 13:15:02 +0000 http://katvanit.co.il/?p=4727 עוגת יום הולדת

דיוק בכתיבה יכול לחולל נפלאות ולהביא לתוצאה מהירה, לחיסכון בזמן ובמשאבים. כשיש לכם אינטרס כל שהוא, אתם בוודאי תעשו הכול כדי להשיג אותו. אתם תדברו עם אנשים שיכולים לעזור לכם, תקראו חומרים כתובים ותכתבו אימיילים ומכתבים לכל מי שיכול לעזור לכם.

מילה מיותרת או שלא במקום עלולה לחבל בתוצאה לה אתם מייחלים, וכדאי להיות מרוכזים וענייניים בזמן הכתיבה. זכרו תמיד מה הנושא המרכזי שלשמו התכנסתם ולעולם אל תסטו ממנו אם אין לכם סיבה טובה לכך.

קולעים למטרה

בהנחה וכבר החלטתם להיות מדויקים, להלן רשימה של מילים וביטויים שיסייעו לכם לדייק יותר.

 1. כן. המילה כן היא אמנם קצרה ובעלת הברה אחת, אבל היא גם מאוד ממצה. מה יותר ברור ומדויק מ"כן"? "כן, אני רוצה להיפגש", "כן, זו המתנה שאני בחרתי", וכדומה.
 2. לא. גם לא היא מילה קצרה. ה"לא" תעזור לנו לבטא את הסתייגותנו מההצעה או ההחלטה בצורה החלטית ואסרטיבית. מידת האסרטיביות תלויה במילים שיעטפו את ה"לא" אבל היא חייבת להיאמר. עדיף שלא להיות ציניים ולהוסיף את המילה "כאילו" לפני הלא, אלא אם זה באמת משרת את המטרה שלכם.
 3. כ-75% מהאוכלוסייה משתמשים באות כ' בכדי לציין משהו שהם לא בטוחים לגביו, או שהם בכלל לא בדקו את הנתון. אל תעריכו, תהיו מדויקים! ואז שמונה מתוך עשרה אנשים יעריצו אתכם. בטוח!
 4. זה אמנ ם לא ביטוי או מילה אבל בכל זאת. אם אתם פונים לקהל גדול, כמו בעת כתיבת תוכן לאתר אינטרנט, שימו לב שרובם יעלו בקלות על שגיאות הכתיב שלכם וינטשו אתכם לפני סוף המשפט הראשון. עשו הגהה ואפילו שתיים.

אתם עוד כאן? יופי!

כתיבה מדויקת היא כמו מתכון לעוגה, אם תקחו מינונים של "בערך", העוגה לא תהיה טעימה ואתם לא תשיגו את המטרה. אז אל תהיו כמעט או בערך. כתבו בדיוק את מה שאתם רוצים ותראו תוצאות מיידיות.

רוצים עוד טיפים? הרשמו לקבלת עדכונים בעמוד הפייסבוק שלנו.

]]>
מה באמת גורם לגולשים לעקוב בקביעות אחרי בלוגים? http://katvanit.co.il/%d7%9e%d7%94-%d7%91%d7%90%d7%9e%d7%aa-%d7%92%d7%95%d7%a8%d7%9d-%d7%9c%d7%92%d7%95%d7%9c%d7%a9%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%a2%d7%a7%d7%95%d7%91-%d7%91%d7%a7%d7%91%d7%99%d7%a2%d7%95%d7%aa-%d7%90%d7%97%d7%a8/ Mon, 13 Feb 2017 15:24:45 +0000 http://katvanit.co.il/?p=4715 מן הסתם נתקלתם כבר בפוסט שלנו על איך לעשות כסף מכתיבת בלוג בלי לצאת מהבית. מן הסתם גם חשבתם לפתוח בלוג בעצמכם ולהשמיע את דעתכם ברבים ולכן, עוד לפני שאתם לוקחים מקלדת ועכבר, נסו לחשוב עם עצמכם. כמה סיפורים מעניינים יצא לכם להכיר בעקבות בלוג שקראתם? כמה אנשים שאתם מכירים הצליחו לייצר כסף משמעותי או אפילו משכורת מינימום דרך בלוג?

בלוג מכניס כפונקציה של כמות הגולשים שמגיעה אליו. אבל איך מצליחים לגרום לגולשים לעקוב אחרי הבלוג – לקרוא אותו באופן קבוע ואפילו נעז לומר – לחכות לו?

‏‏מעקב

אם אתם שוקלים ברצינות לפתוח בלוג וליצוק לתוכו תוכן פרי עטכם, המאמר הזה תוכנן כדי לכם טיפים יעילים שיסייעו לכם לעמוד במשימת כתיבת התוכן לבלוג שלכם. (עצות נוספות הנוגעות למישורים אחרים הקשורים בהקמת הבלוג ובהפצת התוכן שבו תוכלו לקרוא כאן). אז קבלו 9 עצות-שוות-זהב שיסייעו לכם להתחיל.

9 טיפים שיגרמו לגולשים לעקוב אחרי הבלוג שלכם


כתבו מראש 50 נושאים לפוסטים
Click To Tweet


1. בחירת נושא מתאים לבלוג

בחרו בנושא שקרוב ללבכם. נושא שיש לכם תשוקה אליו אבל גם כזה שיכול לעניין ציבור רחב ככל הניתן. הבלוג שלכם יכול לעסוק במגוון נושאים, כמו למשל: פוליטיקה, ספרים, סרטים, הורות וטיולים. כתבו מראש 50 נושאים לפוסטים. אם לא הצלחתם להגיע ל-50 כבר בימים הראשונים של העבודה, אולי שווה לכם לשקול תחום רחב קצת יותר.

2. זהו את קהל היעד של הבלוג

הגדירו את קהל היעד שלכם. האם מדובר על אימהות? חובבי ספורט? אנשים שמתעניינים בפוליטיקה? כתבו את נושאי הפוסטים בהתאם לאנשים אליהם אתם פונים. ככלל, עדיף שלא להשתמש בשפה גבוהה מידי משום שהיא יוצרת תחושת התנשאות, מצד שני אל תכתבו בשפה נמוכה שתשדר חוסר מקצועיות וזלזול.

3. ספרו סיפור ועוררו את הרגש

רוב האנשים אוהבים לשמוע סיפורים שמעוררים בהם רגשות שונים, כמו למשל: אהבה, הזדהות או שמחה. גרמו לגולשים לצחוק ואל תפחדו לעורר בהם גם רגשות שליליים כמו כעס ועצב, היכולת לעורר את הרגשות – כל רגש, הוא המפתח ללבם של הגולשים. אם הבלוג שלכם אישי מאוד, תוכלו לספר על סיפור על אירוע אליו נקלעתם, על סיטואציה דרמטית, על מצב מביך או כל סיפור אחר שנראה לכם מעניין ואל תהיו יבשים. היו עצמכם, גרמו לגולשים להבין שעומד בן אדם מאחורי השורות, כתבו מהלב.

4. בידול

במידה וקיימים בלוגים דומים בנושא אותו בחרתם, חשבו איך תוכלו לבדל את הבלוג שלכם. חישבו מהו הערך המוסף שאתם יכולים לתת לגולש – וספקו לו אותו.

5. ארגון הטקסט וכתיבת התוכן

המראה הוויזואלי של הפוסט משפיע על הקורא בצורה ניכרת. פוסט מסודר וקריא ימשוך את הגולשים בעוד פוסט מבולבל יגרום להם לא להבין מה רוצים מהם, לחלוף על פניו ולחפש מקור מידע ברור אחר.

6. השקיעו בכותרות שלכם

כתבו כותרת מסקרנת ולא יותר מידי מתחכמת. תוכלו לשאול שאלה (מהו המשפט הכי ארוך בעולם?), לכתוב רשימות (27 דברים שלא ידעתם על קים ג'ונג און) או לבחור בכותרת פרובוקטיבית (איך אמיר חצרוני במיטה?). שימו לב שחייב להיות קשר בין הכותרת לפוסט כי לפעמים מה שנראה לנו הגיוני באותו הרגע, לקורא מן השורה יראה תלוש. לאחר מכן כתבו תקציר שיסביר על נושא הפוסט בקצרה, חלקו את הטקסט לפסקאות ומשפטים קצרים והקפידו על רווחים. סיימתם? בצעו הגהה ותקנו שגיאות כתיב, תקלדות וסימני פיסוק.

7. ניהול הזמן

החליטו באיזו תדירות לפרסם את הפוסטים. ראשית, העלו 3-6 פוסטים ראשונים כדי ליצור נפח לבלוג. לאחר מכן, לפחות בתחילת הדרך, מומלץ לפרסם בבלוג פוסט אחד בשבוע – בצורה זו לא ייווצר פער גדול בין פוסט לפוסט אך גם לא תעיקו על הגולשים שעוקבים אחריו.

8. הפצה

אם אין לכם ניסיון בקידום אתרים התחילו להפיץ את הבלוג לחברים שלכם ברשתות החברתיות. הוסיפו לינק לבלוג בפרופיל האישי שלכם ואל תחששו לפנות אל החברים שלכם ולבקש מהם להפיץ את הבלוג שלכם הלאה. רוצים לקחת את נושא ההפצה שלב אחד קדימה? קראו כאן על הפצת תוכן ועל שיווק באמצעות כתיבת ניוזלטרים.

9. אל תפחדו משינויים

אם אתם לא זוכים להצלחה לה ציפיתם, אל תתיאשו. 75% מהתוכן באינטרנט לא באמת עובד למי שלא משקיע במחקר. נסו לבצע בפוסטים הבאים בתור שינויים. התקינו כלי מעקב, לימדו להשתמש בהם ונתחו את הדוחו"ת מהם. הוסיפו למשל: ראיונות, סרטונים, שאלונים ותמונות שונות ובדקו באמצעות כלי המעקב איזה פוסטים הכי מעניינים את הגולשים שלכם.

10. עיצוב וסידור

כתבו כותרות גדולות. הקפידו שהטקסט יהיה בולט ולא יבלע ברקע. השתמשו בתמונות שמשתלבות ברקע והיזהרו מיצירת עומס תמונות רב שיכביד על הגולש (ועל הבלוג).

זהו לבינתיים. בהמשך נעלה פוסטים נוספים עם מדריכים הקשורים להקמת בלוגים. עקבו אחרינו בפייסבוק וקבלו עדכון בכל פעם שפוסט חדש בנושא עולה לאוויר.

]]>
ניוזלטר – בואו ונעשה לכם סדר http://katvanit.co.il/%d7%a0%d7%99%d7%95%d7%96%d7%9c%d7%98%d7%a8-%d7%91%d7%95%d7%90%d7%95-%d7%95%d7%a0%d7%a2%d7%a9%d7%94-%d7%9c%d7%9b%d7%9d-%d7%a1%d7%93%d7%a8/ Tue, 07 Feb 2017 15:56:56 +0000 http://katvanit.co.il/?p=4708 מהו ניוזלטר? למה הוא מיועד? האם הוא מתאים רק לחברות מסחריות או שאולי יש לו גם שימושים אחרים? רוצים לדעת אחת ולתמיד מהו ניוזלטר, למה הוא משמש ואיך ניתן להפיק אותו? המשיכו לקרוא ותבינו.

תיבות דואר

הרבה יותר מ"סתם" פרסומת

המונח ניוזלטר משמש בדרך כלל בכדי לתאר סוג של עלון שנשלח לרשימת מדוורים (נמענים) באמצעות הדואר האלקטרוני. ניתן לראותו אותו כסוג של פרסומת, אולם יש לו גם שימושים רבים נוספים והוא מסוגל לתת ללקוחות ולכם הרבה יותר.


המאפיין החשוב בניוזלטר הוא המיקוד
Click To Tweet


ישנם ניוזלטרים שמיועדים לספק מידע או חדשות טריות למתעניינים או חובבים של נושא נתון או לבעלי מקצוע בתחום מסוים. ניוזלטר יכול להישלח לרואי חשבון החברים באגודה מקצועית, ל"גיקים" שרוצים לדעת על כל מה שחדש בעולם הגאדג'טים וכן ללקוחות החברים במועדון לקוחות של עסק מסחרי. ישנם ניוזלטרים שיכולים לספק מידע בעל אופי חדשותי טהור, אבל תמיד המאפיין החשוב הוא מיקוד – בתחום נתון שיעניין את המקבל.

ערך מוסף – חובה

ניוזלטר, גם כזה שנועד לשרת מטרות מסחריות, קידום או שיווק, יהיה לרוב מושקע ובעל ערך מוסף לנמען (לא רק עלון פרסומת). בדיוק כמו עיתונים קלאסיים שצריכים לספק לקוראים מידע חשוב או מעניין, כך גם הניוזטלר. בנוסף, ניוזלטר מקצועי צריך להופיע באופן סדיר. למשל, אם מדובר בחנות לצורכי גינון לצרכן ביתי, הרי שהיא תשאף לשלוח ללקוחות מידע בכל תקופת זמן – אודות חידושים, מוצרים, מבצעים וגם מידע מקצועי לגנן החובב.

עלויות הפקה נמוכות

הסיבות לפופולריות של הניוזלטר היא היותו כלי חדשותי ופרסומי יעיל, מוצלח ובעלות נמוכה. השילוב בין עלויות הפקה זולות ועלויות שליחה זניחות (גם בתפוצה גבוהה מאוד) הופכות אותו לכלי פרסומי ושיווקי ראשון במעלה. ישנם עסקים גדולים שלהם עובדים פנימיים שמתחזקים אתר, מעלים תכנים, מפיקים עלונים וגם אחראים על הניוזלטר. אך גם לעסקים קטנים יותר, כתיבת ניוזלטר איננה עניין מסובך. חברות לכתיבת תוכן שעוסקות ביצירת תכנים מקצועיים או שיווקיים יכולות להפיק ניוזלטר מקצועי. נסו אותנו.

]]>
מהו המשפט הכי ארוך בעולם? http://katvanit.co.il/%d7%9e%d7%94%d7%95-%d7%94%d7%9e%d7%a9%d7%a4%d7%98-%d7%94%d7%9b%d7%99-%d7%90%d7%a8%d7%95%d7%9a-%d7%91%d7%a2%d7%95%d7%9c%d7%9d/ Wed, 01 Feb 2017 10:24:21 +0000 http://katvanit.co.il/?p=4701 פיסוק

המשפט הכי ארוך בעולם יכול להיות אפילו יותר ארוך מהמשפט הזה. זה יכול לקרות לכם כשאתם מתחילים לכתוב משפט בלי לדעת איך הוא יסתיים ותוך שמילים באלפים מציפות את מוחכם. מקרה לא נדיר במחוזותינו. זה יכול לקרות במהלך כתיבת תוכן לאתר, בעת שליחת הודעת ווטסאפ לחבר או סתם כי נאלצתם להשאיר פתק על המקרר בבית.

כללי הפיסוק נמצאים אתנו כבר כמה מאות שנים אבל הפיסוק המודרני התפתח רק לאחר המצאת הדפוס על ידי יוהאן גוטנברג  בשנת 1454. אדון גוטנברג הלז הוא האשם העיקרי בכך שכיום אתם נאלצים לכתוב והרבה.

פיסוק (לא זה של הרגליים)

פסיק, לכאורה סימן קטן ובלתי מזיק שלא מחפש צרות, חי בשלום עם שאר הסימנים ולא מנסה להתבלט. אבל חכו רגע לפני שאתם מתחילים לזלזל בו, כי בלעדיו אתם תלכו לאיבוד יותר מהר יותר מאשר בדיזינגוף סנטר. בפסיק (מעבר לכללים הברורים של האקדמיה) יש להשתמש כאשר ישנה תפנית במשפט, כאשר מתקיימת הפסקה או כאשר אתם מבינים שנגמר לכם האוויר.

ניקוד (נכון. לא זה של הציון שקיבלתם במבחן האחרון)

חברתו הטובה של הפסיק היא הנקודה. הנקודה והפסיק משתפים פעולה מאז המצאת המשפט. הוא מכין את השטח להגעתה, הוא בונה את המתח הוא יוצר דרמה וניתן בוודאות לומר שהפסיק הוא האחראי הישיר להצלחתה של הנקודה. נקודה שמים בסוף משפט, כך תדעו שהוא הסתיים ואפשר ללא כל ייסורי מצפון להמשיך אל המשפט הבא.

סימן קריאה!

היי!! אופס, סליחה שצעקתי.

פשוט התרגשתי קצת מהכוכב של עולם הפיסוק. סימן הקריאה המצודד בטוח בעצמו ומשיג כל נקודה בלי שום סימני שאלה. אפשר להשתמש בו כשאתם רוצים להדגיש! משהו! חשוב!. מילים כמו ואוו! אוהבות מאוד את סימן הקריאה אבל אל תשתמשו בו יתר על המידה, יש לו נטייה להשתלט אם לא שמים לו גבול כבר בהתחלה…

וישנם כמובן שחקנים נוספים בזירת הפיסוק, המרכאות שאוהבות להתחכם לפעמים, המקף שנהנה לשייך אליו תארים ועצמים שונים וכמובן סימן השאלה שהופך כל משפט ל..ובכן, לשאלה.

ועכשיו לאחר שהבנתם את תפקידם של סימני הפיסוק נסו לשבת שניה ולכתוב מכתב, הודעת וואטסאפ או סתם פתק למקרר. רק קחו בחשבון שאם תכתבו אותו יותר מדי נכון, בן או בת הזוג שלכם הולכים לשאול אתכם בנימוס – "הכל בסדר"?

]]>
על איך לעשות כסף מכתיבת בלוג בלי לצאת מהבית? http://katvanit.co.il/%d7%a2%d7%9c-%d7%90%d7%99%d7%9a-%d7%9c%d7%a2%d7%a9%d7%95%d7%aa-%d7%9b%d7%a1%d7%a3-%d7%9e%d7%9b%d7%aa%d7%99%d7%91%d7%aa-%d7%91%d7%9c%d7%95%d7%92-%d7%91%d7%9c%d7%99-%d7%9c%d7%a6%d7%90%d7%aa-%d7%9e%d7%94/ Sun, 22 Jan 2017 14:10:50 +0000 http://katvanit.co.il/?p=4690 כסף קל? רובנו כבר יודעים שאין דבר כזה. בשביל כסף צריך לעבוד ולמעשה, מעטים בלבד מצליחים לשבור את המשוואה של זמן = כסף. אמנם כדי לקצור רווחים יש להשקיע אבל ההשקעה יכולה להיות הנאה מתמשכת לאורך כל הדרך. אז אם אתם מתפרנסים מכתיבה, אם אתם קנאים לחופש ולעצמאות שלכם; אוהבים לנהל לעצמכם את הזמן ומעדיפים לפתוח את הבוקר בקצב שלכם ולא בריצה אחרי האוטובוס או בהמתנה מורטת עצבים בפקקים, הפוסט הבא נכתב בדיוק עבורכם.

כתיבת תוכן לבלוג אוכל

איך מרוויחים מכתיבת בלוג? כללי האצבע

אם תמיד היה לכם מה לומר אבל לא מצאתם את הפלטפורמה המתאימה לומר זאת ויש לכם כישרון כתיבה מולד – תגלו די מהר שהיכולות שלכם יכולות לייצר הרבה כסף. באמצעות בלוג שכתוב היטב תוכלו לשנות את חייהם של אנשים; להשפיע ולתת מהתובנות שלכם ולהרגיש שאתם לא רק מרוויחים אלא גם קוצרים ערך של ממש.

אז איך בעצם מרוויחים כסף בהנאה בלי צורך לצאת בכלל מהבית?

תוכן עושים באהבה או שלא עושים בכלל

בלוג אינטרנטי הוא למעשה הבמה הפרטית שלכם אבל בניגוד לכל מה שידוע לכם, אתם אפילו לא חייבים לכתוב אותו בגוף ראשון.

הדגש העיקרי שכדאי לכם לשים לב אליו הוא כתיבת תוכן מעניין וזה ממש לא משנה אם התוכן הוא על טיסות לא מאוישות לחלל או על שיטות לבישול מולקולרי. הייתם קונים כרטיס להצגה בה העלילה משעממת? שהשחקנים בה לא ממש יודעים להחיות את הדמות? או עומדים על הבמה ומדקלמים את התפקיד שלהם? כמובן שלא. נוסף על כך, חשוב שהבלוג יעמוד בתנאים הבאים:

 • עליו להיות פעיל, דינמי ומועשר בתדירות גבוהה.
 • לכל פוסט בבלוג צריך להיות ערך מוסף וחידוש עבור הגולשים הקוראים אותו.
 • הבלוג צריך למשוך אליו קהילה מסוימת; לייצר תנועה ולהיות מותאם לקהל.
 • על הבלוג להתמקד בנושא מסוים ולהתמחות בו – לדוגמה: הבלוג הזה על נורבגיה.

כתבתם פוסט ושפכתם את נשמתכם לתוכו? קראו אותו שוב
Click To Tweet


אז איך לכתוב בלוג מוצלח?

יש לא מעט חומר ברשת על איך להקים בלוג ועל איך למשוך אליו תנועה אבל אנחנו נתמקד בכל מה שקשור לכתיבה בו. כתיבה בבלוג יכולה להיות מהנה ביותר אבל חשובה לא פחות ממנה הקריאה של הבלוג. כתבתם פוסט ושפכתם את נשמתכם לתוכו? קראו אותו שוב; בדקו שהמשפטים קולחים, ממוקדים, קלים לקריאה ומעבירים מסרים ברורים ומובנים. שילוב של יותר מדי נושאים בפסקה אחת, למשל, יכול להעמיס על הקורא ולגרום לו להתעייף מהר מדי. השקיעו פסקה אחת לכל היותר לכל "מסר" מרכזי אחד ואת המסרים הבאים השאירו לפסקאות הבאות.

זרימת התוכן חשובה ביותר אם ברצונכם שהקוראים שלכם ילוו אתכם עד לסוף הבלוג וגם יירשמו אליו לקבלת עדכונים. התחילו מנושאים קלילים, מפנייה קורצת ואטרקטיבית לקוראים שלכם. תוכלו לשלב בפתיח ציטוט מפורסם, שיתוף אישי שייגע בלב של הקורא, בדיחה, חידה או כל ניואנס אחר שיגרום לקורא לרצות להבין מה יש שם מתחת לכותרת….

משכתם את הקורא להיכנס לעובי הקורה? הצלחתם. עכשיו תפקידכם הוא להעשיר אותו באמת בתוכן קליט, זורם, נעים ומעניין.

על מה לכתוב?

אתם יכולים לחשוב על הבלוג שלכם כמו על הילד שלכם או כמו על הדרך שלכם ליצור קשר עם העולם. בילד שלכם הייתם משקיעים את כל הלב, נכון? גם פוסטים דורשים הרבה. למעשה, פוסטים ארוכים ומפורטים יותר בבלוג שלכם יביאו אליכם יותר קוראים. ככל שהנושא שתכתבו עליו יהיו נושא שיותר מעניין אתכם, כך תוכלו להעשיר אותו בשפה הייחודית לכם. הפכו את הבלוג שלכם למגזין; כתבו בו על נושא ספציפי אבל גם על נושאים הקשורים בו; העשירו אותו בזמנים קבועים ומתגו אותו: אתם יכולים להשתמש בז'רגון המיוחד שלכם; בניואנסים חשובים מהיומיום או בציטוטים של אושיות מוכרות בתחום. אתם יכולים לגעת בנושאים אקטואליים ולעורר את הסקרנות של הקוראים על ידי קישור בין הנושאים החמים שעל הפרק לבין הנושא האישי שלכם.

מה באמת גורם לגולשים לעקוב בקביעות אחרי בלוגים? זו שאלת המיליון דולר. בגדול, ככל שתהיו ממוקדים יותר, מעניינים יותר בתחום בו אתם כותבים, תעשירו את הבלוג שלכם באייטמים ייחודיים ותעשירו את הקוראים שלכם בערך מוסף, כך תמשכו אליכם יותר ויותר קוראים נאמנים.

ביקורת בונה

בלוגרים רבים בנו את עצמם (ואת הונם…) בהתבסס על ביקורות מוצרים. ברוב המקרים; כאשר בעלי עסקים פונים אליכם על מנת לקבל ביקורת זה כבר אומר שמצבכם טוב. יחד עם זאת; אתם לא צריכים לחכות שיפנו אליכם ויכולים לפנות בעצמכם לחברות ויבואנים עם טור מהמם שכתבתם לדוגמה ולהציע את שירותיכם.

אם אתם טיפוסים ביקורתיים, אם אתם נהנים לנתח מוצרים ותופעות ויש לכם מה להאיר לעולם בעניין, מודל מתן החסויות יכול להתאים לכם. בלוגרים הכותבים תחת חסויות שונות מעצבים ובונים היטב תדמית של סוקרים; מבקרי איכות; אניני טעם אשר יכולים להמליץ (או לא) ללקוחותיהם הקבועים על שירותים ומוצרים שונים. כפי שאתם רואים, נדרשת כאן גם עבודת מיתוג עצמי. אם יש לכם את זה בשיווק, אם האישיות שלכם שובה לבבות ואם אתם משדרים אמינות; תוכלו ליצור לעצמכם נישה קבועה ורווחית.

שפת הכתיבה שלכם

נכון, עברית היא שפת האם שלנו; אבל אלו שיכולים לכתוב באנגלית ירחיבו את קהל היעד הפוטנציאלי שלהם וייהנו מעוקבים נוספים. מצד שני, אם אתם כותבים בעברית, אתם למעשה פונים לשוק שהוא פחות רווי מהשוק הבינלאומי. מיתוג נכון, שפה מתאימה ופנייה ממוקדת אל קהל היעד שלכם יכולה לסלול את הדרך שלכם להצלחה.

קניינות מדיה, מודעות ושיווק שותפים

כדאי שתקראו על בחור שאושפז לתקופה ארוכה בבית החולים ומצא את עצמו כותב בלוג משגשג בזמן שחיפש איך להעביר את הזמן. אם שטחי נדל"ן הם נכסים מניבים בעלי ערך רב, בעידן המדיה הדיגיטלית שטחי אינטרנט הם נכסים יקרים לא פחות ואולי אפילו יותר. בלוגים שונים מעניקים שטחי פרסום למפרסמים ומרוויחים מכך לא מעט. אחרים מרוויחים מפרסומות האדסנס של גוגל וכן משיווק שותפים כזה או אחר המכניס רווחים באופן פאסיבי בשילוב באנרים ופוסטים שיווקיים. אחת שעושה זאת מצויין היא זואי לסרי. יש לה אתר שמתמחה בטיסות זולות במיוחד. דוגמה נוספת שייכת לדימה קגנוביץ שמסביר כאן בחן רב על שיווק שותפים למתחילים.

המודל הקלאסי: הקלקות

PPC תשלום פר הקלקה הוא המודל הקלאסי והמוכר ביותר; בו אתם מרוויחים מכל קליק שנלחץ בבלוג שלכם. פרסמתם אתר וגולש הגיע אליו דרככם? הרווחתם. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי קצירת רווחים באמצעות עמלות היא לא עניין של מה בכך; ולכן חשוב להשקיע מחשבה וזמן לימוד טרם הכניסה לתחום כי כדי להצליח להגיע לרווח משמעותי; יהיה עליכם ליצור טראפיק מרשים – וזה לא דבר של מה בכך.

ישנן דרכים נוספות שיפתחו לכם את הדרך להרוויח בהנאה, לביטוי עצמי, יצירה מגוונת, קהל עוקבים נאמן, מוניטין וצבירת כוח רשת מרשים. כל מה שצריך הוא אהבה והשקעה; והרווח הכלכלי יהיה רק הבונוס למפעל שתבנו במו ידיכם.

בניתם בלוג? השקעתם שבועות ביצירה של תכנים ועכשיו אתם מרגישים שנגמרו לכם הרעיונות לפוסטים חדשים? נסו את השירות החדש שלנו: כתיבת נושאים חדשים למאמרים וכתבות.

]]>
8 הכללים שכדאי לכם לדעת לפני כתיבת מצגת http://katvanit.co.il/8-%d7%94%d7%9b%d7%9c%d7%9c%d7%99%d7%9d-%d7%a9%d7%9b%d7%93%d7%90%d7%99-%d7%9c%d7%93%d7%a2%d7%aa-%d7%9c%d7%a4%d7%a0%d7%99-%d7%9b%d7%aa%d7%99%d7%91%d7%aa-%d7%9e%d7%a6%d7%92%d7%aa/ Tue, 10 Jan 2017 13:20:25 +0000 http://katvanit.co.il/?p=4656 חדר ישיבות עם מצגת

תנו למצגת לדבר במקומכם. מצגת נותנת מענה נהדר למצבים שונים בהם אנשים נדרשים להציג רעיון, עסקה או כל פרזנטציה שהיא. המצגת עוזרת לשאת את ההרצאה, או בכלל, מעבירה את המסרים במקומנו. בשביל להיות בטוחים שהמצגת אכן נוגעת בנקודה הנכונה, ומשיגה עבורכם את המטרות הרצויות. אתם חייבים שהיא תהיה כתובה בצורה מקצועית ביותר. בכמה מצגות צפיתם בימי חייכם? כמה מהם זכורות לכם בכלל, וכמה מהם זכורות לטובה? וכמה מהם אפילו לא הצליחו לחרוט בכם כל רושם…? כנראה שרובן.

צריכים לכתוב מצגת? כמובן שאנחנו כאן בדיוק בשביל המשימה הזו אבל אם אתם ממש מתעקשים לעשות זאת בעצמכם אז קראו הלאה והעשירו את ארגז הכלים שלכם. כך תצליחו להפיק תחת ידכם תוצר מושקע ובנוי היטב.

שמונת הכללים שכדאי לדעת לפני כתיבת מצגת

1. הגדירו את המטרה ואת המסר

זהו השלב הראשון שאין לדלג עליו. בו אתם מגדירים לעצמכם מה אתם בעצם רוצים לומר במצגת שלכם – מהו המסר אותו אתם רוצים להעביר לצופים? האם זו הצעה עסקית מפתה, רעיון מדעי עמוק, הצעת ייעול למשרד, או הצגת מודל עסקי חדש? ללא הגדרה מדויקת אתם עלולים למצוא את עצמכם מבזבזים זמן ועובדים בשיטה של ניסוי וטעייה. ומה שהכי גרוע, אתם עלולים לגלות שסיימתם לערוך את המצגת, אך החמצתם את הפואנטה… אל תתנו לזה לקרות. היו ממוקדים ודבקו במטרה שלכם.

2.הבניה נכונה של התוכן

לאחר שהמטרה ברורה לכם, עליכם לבנות את התוכן. בשיטה של סיעור מוחות מצאו את המידע המתאים, את הרעיונות הרלוונטיים ואת המחקרים שיכולים להוסיף ממד וערך למצגת שלכם. נסו להעשיר את התוכן שלכם ככל האפשר. ולמצוא לו מגוון רחב של סימוכין, הוכחות ודוגמאות בתחומים שונים ומגוונים. ככל שהתוכן מגוון יותר, כך יש לו סיכוי למשוך אנשים רבים יותר.

3. ארגון החומר

כעת הגענו לשלב בניית וארגון הטקסט. שלב הבניה עלול להיות שלב מתיש ומפרך, ככל שהתוכן מורכב יותר וארוך יותר, כך קשה יותר לארגן אותו בצורה מסודרת ומובנית היטב. יש לחלק את החומר בצורה הגיונית ורציפה ככל האפשר ולחלק לתתי נושאים בצורה נעימה וקלה ככל האפשר לקליטה. עליכם להחליט על הסדר בו אתם מציגים את המידע שלכם.

4. אמצעים להצגת הרעיונות שלכם

הרעיון שלכם מצוין, אבל חובה שגם דרכי ההצגה שלו תהיינה מצוינות. ויש אמצעים שונים ומגוונים בהם תוכלו לבחור לשם הצגת התכנים שלכם: משפט כתוב, תרשים זרימה, דיאגרמה מסכמת, תמונה, סרטון וידאו וכן הלאה כיד הדמיון הטובה עליכם. נסו לבדוק מה יש באמתחתכם ואילו אמצעים יוכלו לשרת אתכם בבניית המצגת.

5. ניסוח כותרות בהירות ומלוטשות

לכל שקופית חייבת להיות כותרת מנוסחת היטב. כזו שמבהירה אל מול עיני הצופים את הרעיון המרכזי היטב.


זכרו תמיד שהמצגת מיועדת לצופים. לא לכם
Click To Tweet


6. כתיבת תוכן המצגת

כעת נשאר לכם לכתוב את התכנים של השקופיות כולם. לנסח היטב את המשפטים, לתמצת מסרים, ולמצוא את המילים הקולעות והמהוקצעות ביותר. אל תאריכו וזכרו שהמצגת מיועדת לצופים ולא לכם. אם יש משהו שאתם פוחדים לשכוח זכרו לשנן אותו היטב.

7. שקופית פתיחה ושקופית סיום

כל שקופית חייבת להיות מצוינת. אך לשקופית הפתיחה כמו גם לשקופית הסיום יש לייחס מקום של כבוד. כיוון שלהם יש השפעה מכרעת והן מותירות רושם משמעותי ביותר על הצופים.

8. עיצוב המצגת

בין אם אתם מעצבים את המצגת בעצמכם ובין אם גרפיקאי יעשה עבורכם את העבודה, חשוב כי תנסחו הוראות עיצוב מסודרות. כאלו שישרתו היטב את התוכן שלכם. כי העיצוב והתוכן חייבים לדבר באותו קול.

אז מה דעתכם על המצגת שכתבתם?

כעת אתם מנסים לקראות את המצגת כצופים מבחוץ, מה דעתכם עליה? האם היא משכנעת? מעניינת? והכי חשוב, אל תתעצלו לתקן. רק כך תהיה התוצאה משביעת רצון ומשובחת.

עדיין תקועים? נסו אותנו – אנחנו עוסקים בכתיבת מצגות מעולות!

]]>
מפחדים מניתוחים? את הניתוח הזה אתם חייבים לאתר שלכם http://katvanit.co.il/%d7%9e%d7%a4%d7%97%d7%93%d7%99%d7%9d-%d7%9e%d7%a0%d7%99%d7%aa%d7%95%d7%97%d7%99%d7%9d-%d7%90%d7%aa-%d7%94%d7%a0%d7%99%d7%aa%d7%95%d7%97-%d7%94%d7%96%d7%94-%d7%90%d7%aa%d7%9d-%d7%97%d7%99%d7%99%d7%91/ Mon, 02 Jan 2017 06:44:41 +0000 http://katvanit.co.il/?p=4645 הוא יושב בבית, או שהוא בכלל בנסיעה ברכבת… זה לקוח פוטנציאלי שמזין כעת בשורת החיפוש את המוצר שהוא מחפש. האזור בארץ הוא בדיוק המיקום הפיסי של העסק שלכם על פני הגלובוס. הוא מקיש אנטר, ומערכת החיפוש של גוגל ללא שהיות מבצעת עבורו את החיפוש. כ- 0.45 שניות מספיקות בשביל להעלות את דף התוצאות.

ואתם? עיניכם כלות. מי כמוכם יודע כמה בעלי עסקים מתמודדים אתכם על אותה מרצפת צפופה ומוגבלת. אילו רק הייתם יכולים ללחוץ עבור האדם הזה, ולכוון אותו לאתר שלכם – שכמה חבל – נמצא בשולי הדף השלישי. בינינו, אתם הייתם טורחים לדפדף עד לשם בשביל למצוא את האתר שלכם? בסתר לבכם אתה יודע שגם המתחרים שלכם, אלו שהצליחו להשתחל לדף הראשון, מציעים שירות מצוין. אז מה, הקרב אבוד מראש? לסגור את הבאסטה…?

כלים של חדר ניתוח


יש היום כלים פשוטים שיוכלו להכניס את האתר שלכם לדף הראשון
Click To Tweet


קדימה, לחדר הניתוחים

יש היום כלים פשוטים שיוכלו לקדם אתכם ואף להכניס את האתר שלכם לדף התוצאות הראשון. כך תוכלו להפוך את האתר שלכם לשוקק חיים, למכונת לידים. זהו שלב חקר מילות המפתח. בעל העסק בסיוע אנשי מקצוע בתחום קידום האתרים, מנתח את פלח השוק בו הוא פעיל, ומאתר את מילות המפתח הנכונות. זה הצעד ראשון וההכרחי לשם הפחת רוח חיים באתר. כיוון שרק כך יש סיכוי שמחפשים ימצאו את האתר, ייכנסו ויתרשמו מהשרות ומהמוצרים, ויקנו את המרכולת המוצעת. אז איך מוצאים את מילות המפתח הנכונות?

מה יזין הלקוח שמחפש את השרות שלי בשורת החיפוש?

בשלב זה כדאי להכנס לנעליו של הלקוח הפוטנציאלי, ולנחש: מה הוא עשוי להקליד שם בשורה הגורלית הזו? הניחושים הללו יניבו רשימה של מילים ואפשרויות. אך אין די ברשימה זו. יש להרחיב את הרשימה – להוסיף את אותה מילה גם באנגלית, להטות אותה בלשון יחיד ורבים, להוסיף לה את אותיות השימוש. זו רשימת ווריאציות שהלקוח עשוי לבצע עבורן חיפוש.

באילו מילות מפתח בחרו המתחרים?

בשביל לשכלל את רשימת התוצאות שלכם רצוי שתכנסו לאתרים מתחרים ועקבו אחר מילות המפתח שנבחרו לאתרים הללו. כמו כן כדאי לכם לבדוק באתרים באנגלית המציעים שרות דומה. יתכן כי תמצאו מילות מפתח באנגלית שמתאימות גם לכם, לאחר תרגום לעברית, כמובן.

מילון ואגרון למען החיפוש

בשביל למצוא מילים נרדפות או מילים השייכות לאותו שדה סמנטי, כדאי לעלעל במילון או באגרון (תזאורוס). שם ניתן למצוא מילים נוספות שעשויות לשמש את המחפש. ייתכן כי גם מילים אלו מתאימות להיות מילות מפתח באתר שלכם.

ניתוח לוגים וסטטיסטיקות

מעקב אחר הסטטיסטיקות של האתר שלכם בעזרת אנליטיקס תוכל לתת לכם רעיונות חדשים לבחירת מילות מפתח. אך אין די בכך, כיוון שהסטטיסטיקה מציגה רק את מילות החיפוש הנפוצות ביותר. לשם איתור מילות מפתח נדירות יותר יש לערוך בדיקת לוגים יסודית.

מערכת גוגל אדוורדס

ניתן להיעזר בכלי מילות המפתח של מערכת גוגל אדוורדס, להזין מילות חיפוש כלליות ולראות מה עוד אנשים הקלידו במהלך החיפוש.

והמלצה חמה: השאירו את העבודה למקצועני SEO

בתכל'ס, כמו שכל אחד יכול לכתוב תוכן עבור האתר שלו אבל כולם מבינים שאין תחליף לכתיבת תוכן שמבוצעת על ידי אנשי מקצוע. כך גם בתחום קידום האתרים – בשביל להיות בטוחים שהניתוח בוצע בהצלחה, השאירו את מלאכת המחקר הזו לאנשי מקצוע. הללו ידעו לכוון אתכם לבחירת מילות מפתח נכונות ומדויקות. כאלו שאכן יעלו אתכם לראש דפי התוצאות, ויזרימו הרבה לקוחות לעסק שלכם.

]]>