כַּתְבָנִית http://katvanit.co.il כתיבת תוכן Thu, 17 Aug 2017 08:31:33 +0000 he-IL hourly 1 כתיבת תוכן לאתרים מניבים http://katvanit.co.il/%d7%9b%d7%aa%d7%99%d7%91%d7%aa-%d7%aa%d7%95%d7%9b%d7%9f-%d7%9c%d7%90%d7%aa%d7%a8%d7%99%d7%9d-%d7%9e%d7%a0%d7%99%d7%91%d7%99%d7%9d/ Thu, 17 Aug 2017 08:31:33 +0000 http://katvanit.co.il/?p=5005 כתיבת תוכן לאתרים, היא אחת השיטות הבדוקות והטובות יותר לקדם אתרי אינטרנט, בין אם אלה חנויות למסחר אלקטרוני או כל אתר אחר. כעת נשאלת השאלה: מהו אתר מניב באינטרנט?

פרה חולבת

מהו אתר מניב?

אתר מניב כשמו כן הוא כאשר הכוונה היא לרווחים הכספיים הגבוהים מהם יוכל ליהנות בעל האתר. המציאות מצביעה על כך כי קיימים ברשת האינטרנט המוני אתרים מניבים, אולם בכדי להגיע לסטטוס זה, יש לעמול על כך. כמובן, בראש ובראשונה יש להקים אתר אטרקטיבי, הן מבחינה ויזואלית והן מבחינת התכנים הכתובים. מעבר לכך חשוב לבדוק כיצד משווקים אותו, לזהות את קהל היעד שלו, ליצור תנועה ערה של גולשים שיכנסו אליו, ויש להניע אותם לפעולה תוך כדי התמקדות מדויקת במוצרים אותם בעל האתר ירצה למכור.

הכוונת הגולשים לאתרכם

על מנת שקהל היעד הרלוונטי יגלוש באתר, ובכדי ליצור תנועת גולשים ערה, יש לעשות שימוש בביטויי מפתח רלוונטים לסוג ותוכן האתר. אם למשל זהו משרד של עו"ד בתל אביב, ביטוי המפתח יכול להיות "עו"ד תל אביב". ביטויי המפתח חייבים להיות כמה שיותר ממוקדים ומכווני מטרה. כך גם בדיוק באשר לכתיבת תוכן.

חשוב להזין את האתר עם מאמרי תוכן ענייניים, כתובים בצורה נכונה וברורה, על פי חוקים מסוימים, אשר גם בהם מופיעים ביטויי מפתח. זוהי אחת השיטות לקדם את האתר במנועי החיפוש ואף ישנם הישגים לא מועטים. בזכות שיטת קידום זו, יש סיכוי שהאתר יופיע בדף תוצאות החיפוש הראשון של גוגל. זהו קידום אורגני במיטבו. אם מעוניינים לקדם כמה שיותר אתר אינטרנט, למשל כזה שרק עתה הוקם, קידום ממומן הכרוך בעלויות כספיות, שהוא סוג של קידום אינסטנט, בהחלט יכול לסייע רבות בחשיפתו לגולשים.

היכן נכנסת גוגל לתמונה?

חשוב לדעת, במהלך השנים מנוע חיפוש זה שינה לא מעט את פניו, והפך להיות יותר "קשוח". בגוגל לא מייחסים חשיבות לאתרים שאינם מתחדשים בתכנים מעניינים, ואם הם סבורים כי אתר כלשהו איננו מציע שום ערך מוסף לגולש והתכנים הינם ירודים וחוטאים למטרה, הם פשוט יסננו אותו. תכנים ומאמרים מוכנסים לאתר וישנם מאמרי תוכן המופצים ברשת. עוד טרם מתרכזים בפן השיווקי, יש ליצור אתר עם כמה שיותר אינפורמציה רלוונטית, מדויקת ויוצרת עניין. את זאת כמובן ניתן לעשות באמצעות כתיבת תוכן.

חשיבותה של המילה הכתובה

בשל כל הנ"ל, ישנה חשיבות רבה לכל מילה ומילה הכתובה באתר. על התכנים להיות כתובים בצורה מקצועית על ידי אדם בעל ניסיון, הם חייבים להכיל בתוכם אלמנטים ומסרים שיווקיים על מנת להניע את הגולשים לפעולה. כאשר נעזרים בשירותיה של חברת קידום אתרים, אנשי המקצוע יוכלו לסייע לבעל האתר לאפיין את צרכי אתרו ומה עשוי להביא את הגולשים לפעולה. כלומר כתיבת התוכן היא לא פחות ממלאכת מחשבת, לכל מאמר חוקים משלו כאשר מטרת העל היא לקדם את האתר ולחשוף אותו בפני כמה שיותר גולשים שלבסוף גם יבצעו רכישות.

איזה סוג של כתיבת תוכן מתאים לאתרים?

לרוב חברות קידום האתרים נעזרות בחברות לכתיבת תוכן, הבקיאות לא רק בכתיבת מאמרים, הם אלה שכותבים את דף הבית, דף "אודות" האתר ואת שאר הדפים עם התייחסות למוצרים ותיאורם. כאמור, את המאמרים יש להכניס לאתר ולהפיץ ברשת, אך ניתן גם לשווקם בצורות אחרות, באמצעות רשתות חברתיות, בלוגים ועוד. גם שליחת ניוזלטר ללקוחות, היא דרך שיווק מצוינת, באמצעותה אנשים מגיעים לאתר ונחשפים לכל מה שיש לו להציע, ומכאן התרומה הרבה של כתיבת תוכן ליצירת אתר מניב.

]]>
8 סיבות לפתוח בלוג ברשת http://katvanit.co.il/8-%d7%a1%d7%99%d7%91%d7%95%d7%aa-%d7%9c%d7%a4%d7%aa%d7%95%d7%97-%d7%91%d7%9c%d7%95%d7%92-%d7%91%d7%a8%d7%a9%d7%aa/ Sun, 06 Aug 2017 07:43:30 +0000 http://katvanit.co.il/?p=4987 אתם מנהלים או מנהלי שיווק של עסק? כדאי לכם להתחיל כבר אתמול לכתוב בלוג? הנה למה*:

*אה, הכנו לכם גם הפתעה קטנה בסוף הפוסט ואפשרות לחשיפה ענקית…

מטוס ריסוס

 1. כי יש לכם משהו לספר לעולם – לנו בכתבנית יש הרבה מה לומר והדרך שלנו להתבטא ולגרום לכם להכיר אותנו יותר היא דרך הבלוג שלנו. לעיתים קרובות אנחנו נפגשים עם נותני שירותים שאין לנו מושג ירוק על החיים שלהם ועל דרך העבודה איתם. כתיבת בלוג עסקי היא דרך מצויינת לספר לכולם איך למדתם נגרות, איך זה להיות טייס ריסוס או אפילו כבאי. אנחנו גילינו שהפוסטים שלנו מעניינים אנשים אחרים ולא רק לקוחות, למשל, פוסט עם טיפים שנתנו על איך להרוויח כסף מבלוג הפך להיות ממש פופולרי. אם אתם מנהלים עסק זכרו שדווקא הדברים שמאחורי הקלעים הם אלו שמעניינים את הקוראים. אבל עדיין, אל תתפשטו, אל תיקחו סיכונים ואת הסודות המקצועיים תשאירו לעצמכם. גם מידע על לקוחות כדאי להשאיר מסווג.
 2. כי אתם תיחשבו כמומחים בתחומכם – כשבונים מוניטין ועסק חשוב להצטייר כמומחים בתחום מסוים. אין הכוונה לתת מידע בחינם אלא לשתף את המומחיות עם הקהל הרחב. ברגע שאתם תתחילו להופיע בתוצאות החיפוש הגולשים יגיעו אליכם גם כשיזדקקו לשירותים שלכם. הדרך לעשות את זה נכון היא לכתוב עמוד באתר עם שאלות נפוצות ולהוסיף שאלות בכל פעם שאתם חשים ששאלה מסוימת חוזרת על עצמה בשיחות עם הלקוחות.
 3. כי זה בונה עוד ועוד קהל – הקהל שלכם הוא האנשים שאיתם אתם נמצאים במערכת יחסים אישית, באמצעות המדיה החברתית כמו פייסבוק וטוויטר, המייל, הבלוג שלכם וכו'. למשל: אם אתם משיקים שירות חדש (כמו זה נניח) כדאי לוודא שאכן יש לו דרישה ולבנות מעגל של לקוחות פוטנציאליים לפני השקתו. בלוג בונה קהל כי הוא מבוסס על העניין של האנשים בכם. עניין זה גורם להם להיכנס לאתר האינטרנט שלכם, לקרוא את התוכן שלכם באופן קבוע ומעודד אותם להירשם לניוזלטר שלכם.
 4. כי הוא עוזר לכם לטפס בתוצאות החיפוש – תוכן מעודכן באופן קבוע מעלה את המיקום שלכם בתוצאות החיפוש. כולם כבר יודעים שמנועי החיפוש (גוגל, יאהו ודומיהם) מקדמים אתרים שמתעדכנים באופן שוטף על פני אתרים סטטיים. עדכון הבלוג נותן לכל האתר שלכם סיכוי טוב יותר להגיע ללקוחות פוטנציאליים מסיבה אחת: הוא מקדם את האתר עצמו בתוצאות החיפוש.
 5. כי הוא מכיל כבר את מילות המפתח הרלוונטיות – עצם העובדה שאתם כותבים בלוג בתחום העיסוק שלכם כבר גורם לכך שהוא יהיה מלא במילות מפתח שרלוונטיות לעולם התוכן של העסק שלכם. מילות המפתח חיוניות אמנם עבור מנועי החיפוש אבל אם תכתבו אותן באופן מאולץ, מנועי החיפוש יבינו שלא מדובר בתוכן אמיתי ולא יציגו אותו ברשימת התוצאות. אם תכתבו תוכן איכותי שכולל את מילות המפתח באופן טבעי תתקדמו מבחינת קידום. בבלוג שלנו התוכן כולל מידע מעניין ובעל ערך מוסף שכולל גם את מילות המפתח, למשל באמצעות כותרות או כותרות משנה.
 6. כי אתם רוצים מערכת יחסים עם הגולשים – בלוגים אינם שיחה חד-כיוונית ולאחר שתבנו קהל תקבלו תגובות בפוסט ובמקומות שבהם שיתפתם אותו (למשל בפייסבוק). אחד מכללי הזהב בכתיבת בלוג היא להגיב על ההערות שאתם מקבלים מסיבה אחת: חישבו על קורא הבלוג שהגיב בהתרגשות על פוסט מסוים וזכה להתעלמות גסה. כולנו עסוקים ולא תמיד יכולים לענות מיד, אבל זוהי דרך ליצור מערכת יחסים עם הקהל שלכם והתעלמות משמעה גולשים שלא חוזרים. זיכרו: כל מגיב בבלוג שלכם הוא לקוח פוטנציאלי ולכן יש להתייחס אליו ככזה.
 7. כי אתם רוצים מערכת יחסים עם בלוגרים אחרים – בלוגים הם דרך מצוינת לבנות קהילות שמבוססים על אנשים בעלי דעות דומות. ברגע שיש לבלוג שלכם נישה כלשהי (למשל שירותי ניקוד), אנשים שמתעניינים בנושא יתחילו לעקוב אחריו, להגיב על הפוסטים ולשתף את התכנים שלכם.
 8. כי זה מאפשר לשתף את התוכן שלכם במקומות אחרים באינטרנט – הדבר הטוב שיוצא מזה שהשם שלכם והאתרים שלכם מופעים ברחבי הרשת הוא אחד: אתם משפרים את המיקום שלכם בתוצאות של מנועי החיפוש. ככל שהאתר שלכם יופיע יותר פעמים בקישורים שיוצאים מאתרים אחרים, כך מנועי החיפוש יעריכו את האתר שלכם ויקדמו אותו.

אלו 8 הסיבות העיקריות שהביאו אותנו לכתוב ולתחזק בלוג עשיר. מה הסיבות שלכם? למה אתם פתחתם בלוג? סיבה טובה במיוחד תזכה אתכם בפוסט אורח אצלנו בבלוג ובחשיפה (ממש) גדולה. שתפו אותנו בפייסבוק

]]>
5 סיבות למה כדאי לבלוג שלכם להיות חברותי http://katvanit.co.il/5-%d7%a1%d7%99%d7%91%d7%95%d7%aa-%d7%9c%d7%9e%d7%94-%d7%9b%d7%93%d7%90%d7%99-%d7%9c%d7%91%d7%9c%d7%95%d7%92-%d7%a9%d7%9c%d7%9b%d7%9d-%d7%9c%d7%94%d7%99%d7%95%d7%aa-%d7%97%d7%91%d7%a8%d7%95%d7%aa%d7%99/ Wed, 26 Jul 2017 08:13:42 +0000 http://katvanit.co.il/?p=4961 אם אתם רוצים למשוך לבלוג שלכם עוד תנועה של גולשים אתם צריכים להיות חברותיים לבלוגים אחרים. למעשה, אחת הדרכים הטובות ביותר לשפר את הבלוג שלכם מבחינת תוכן ומעורבות היא לבקר בבלוגים אחרים בתחומי עניין דומים ולהגיב בהם, באופן ענייני כמובן. עולם הבלוגים הוא קהילה וכמו בכל קהילה, גם כאן בנייה של קשרים חיוביים יכולה לעשות רק טוב לכולם.

בלוגריות שאוהבות לכתוב אחת אצל השניה
בלוגריות שאוהבות לכתוב אחת אצל השניה

הנה 5 סיבות למה כדאי לכם להגיב לתוכן בבלוג של קולגות

 1. שמור לי ואשמור לך – ככל שתגיבו יותר על תכנים של אנשים אחרים, כך יש יותר סיכוי שהם יגיבו בבלוג שלכם. זוהי פעולת תגמול הפוכה. בלוגרים אחרים יעריכו את התגובה שלכם ולכן ירגישו יותר ביטחון להגיב בבלוג שלכם.
 2. פיתוח קשרים – פיתוח מוניטין חיובי לעצמכם הוא לא רק ביטוי של טוּב-לב מצדכם אלא פעולה שיכולה להועיל לכם. הסיבה לכך פשוטה, ככל שתתפתח מערכת היחסים ביניכם לבין בלוגרים נוספים כך יש יותר סיכוי שמישהו מהם יבקש מכם לכתוב עבורו פוסט אורח ואז תרוויחו חשיפה נהדרת.
 3. קבלת השראה – קריאה של בלוגים אחרים וחשיבה על התוכן שמפורסם בהם יכולה לעזור לכם לקבל השראה לכתיבה. מצד אחד, אם אתם מסכימים עם נקודת מבט מסוימת אתם יכולים לכתוב פוסט משלכם בנדון. מצד שני, אם אתם לא מסכימים אתם יכולים לכתוב פוסט נגדי. בכל מקרה אתם מרוויחים כי כתיבת תוכן מעורר עניין היא דרך מצוינת למשוך קהל נוסף לבלוג שלכם.
 4. בניית קישורים – השארת קישור לבלוג שלכם בבלוג אחר היא דרך פעולה מקובלת לקידום שתי מטרות: קידום הבלוג שלכם והעלאת כמות קהל הקוראים שלו. זכרו – אם התגובה שלכם תהיה מעניינת במיוחד או מעוררת מחשבה, יש יותר סיכויים שגולשים יעמיקו ויקראו את הבלוג שלכם. קחו את הזמן והשקיעו מחשבה ואנרגיה בתגובות שאתם משאירים בבלוגים זרים.
 5. הפגינו תמיכה – בסופו של דבר, קשר עם בלוגים אחרים מועיל לקהילת הכותבים כולה. אמנם זה יכול להועיל לכם בדרכים השונות שפורטו לעיל אבל בשורה התחתונה – זאת הדרך להראות הערכה לעבודה הקשה של עמיתיכם. אם תתיחסו לאחרים כמו שאתם רוצים שיתייחסו אליכם תקבלו שתי תוצאות: הם ירגישו יותר טוב ואתם רק תרויחו.

אם יש לכם בלוג קיים ואתם לא מצליחים לנהל אותו כמו שצריך או לכתוב עבורו תכנים מצוינים – אנחנו פה ושירות כתיבת הבלוגים שלנו הוא פשוט מעולה.

]]>
הסוף לצפיפות (מילות המפתח) http://katvanit.co.il/%d7%94%d7%a1%d7%95%d7%a3-%d7%9c%d7%a6%d7%a4%d7%99%d7%a4%d7%95%d7%aa-%d7%9e%d7%99%d7%9c%d7%95%d7%aa-%d7%94%d7%9e%d7%a4%d7%aa%d7%97/ Wed, 19 Jul 2017 10:57:29 +0000 http://katvanit.co.il/?p=4956 צפיפות
צפיפות

מוכנים לתרגיל קטן? קדימה. קראו את הטקסט הבא:

"אין כמו לשכב באמצע הבריכה עם מזרון ים מתנפח. מזרון ים מתנפח הופך את עונת הקיץ למהנה הרבה יותר, ומאפשר לכם ליהנות מערך מוסף בזמן השהיה במים.  מזרון ים מתנפח משווק במגוון רחב של צבעים וטקסטורות, מה שהופך את כל העסק לצבעוני וקיצי במיוחד. הוסיפו למזרון הים המתנפח גם שייק פירות עסיסי ותקבלו חוויה שתרצו לשחזר שוב ושוב!"

עכשיו, גם אם נעיר אתכם באמצע הלילה ונשאל אתכם "מה הופך את הקיץ למרענן יותר ומלא ברק?" התשובה שלכם תהיה מלמול לא ברור שיכלול, וודאי, את שלושת המילים: מזרון ים מתנפח.

אך האם זה יגרום לקורא להחשיב את הטקסט הזה כאיכותי במיוחד? כמעמיק באופן יוצא דופן או כמעניק אינפורמציה חד פעמית? ובכן, כנראה שלא. אנחנו מתערבים איתכם שהתחושה שלכם אחרי קריאתו תהיה שקצת, איך לומר, עבדו עליכם.

כשמילת מפתח חוזרת על עצמה כמה פעמים בצפיפות יחסית גבוהה, הטקסט כולו הופך להיות לא אמין, וזה בכלל לא משנה כמה מילת המפתח הגיונית וקשורה לטקסט. חזרתיות מוגברת בטקסט, גם אם היא משתלבת בו באופן טבעי  – לא משיגה את המטרה. לא עבור הקוראים וגם, חדשה מרעישה – לא עבור מאסטר גוגל.

על גוגל ועל בינה מלאכותית

החידושים האחרונים בתחום כתיבת התוכן בגוגל, כוללים שילוב מערכת בינה מלאכותית באלגוריתמים השונים שלו. מערכת זו, ככל שעובר הזמן, יודעת לאתר את הקשר הטקסט, מבינה האם המילים בו משתלבות באופן טבעי במאמר וגם יודעת לזהות ביטויים נרדפים. אם בעבר נוכחותן של מילות מפתח הייתה מרכיב בולט בדירוג של גוגל, הרי שהיום זה לא כך. אם פעם קיבלנו נקודות נוספות על חזרתיות בטקסט, היום אין לדבר ערך מוסף. יתרה מכך, בראש תוצאות החיפוש, פעמים רבות, אנו יכולים להיתקל בטקסטים שלא הכותרת, לא כותרות המשנה וגם לא הטקסט עצמו מכילים את ביטויי המפתח שחיפשנו. גוגל מתקדם, העולם הוירטואלי מתקדם והאינטיליגנציה הנדרשת מכותבי התוכן עולה ביחס ישיר לזו של צרכני התוכן. מי ישרוד את השינויים? זה שיספק תוכן איכותי יותר.

המדריך לשורד: מה כן עושים

ללכת ליד מילות המפתח, לא עליהן

הביטויים "מצלמת פולאורויד בפתח תקווה מכירה" למשל, או "אימון קרוספיט כיצד" ודומיהם הידועים לשמצה, מקומם בארכיון התוכן ההיסטורי. העדיפו תמיד כותרות שקולעות לתוכן הטקסט ולמסרים העולים ממנו, על פני שימוש במילת מפתח מדויקת. הכותרות ומילות המפתח צריכות להשתלב בטקסט באופן טבעי. גוגל ידע לזהות את התוכן, כאמור, גם אם לא תובילו את הטקסט דרך המסדרונות האפלים של התחביר הלקוי ואף יתעדף אתכם בתוצאות החיפוש, כיוון שסיפקתם תוכן איכותי התואם את תחום הדעת של המאמר.

לשם מה התכנסנו?

התפקיד של התוכן באתר האינטרנט הוא להעביר את הגולש מנושא לנושא בתוך האתר בהגיון פנימי. לכן, כשאתם מזמינים תוכן המיועד לאתרכם, הקפידו לחפוף את כותב התוכן ב"מסביב" של הטקסט המיועד. רוצים שהוא יכתוב עבורכם מאמר על חשיבות ריפוד הכסאות אצל רפד מומחה? הסבירו לו  מהו הקונטקסט, היכן הטקסט ישולב בתוך האתר, חשבו מהו הידע המוקדם שעליו לדעת לפני שהוא ניגש לכתיבה ובעיקר – דאגו להכיר לו אתכם ואת המוצר שלכם. מעורבות רגשית בתהליך היא תנאי קריטי לכותב כדי לייצר טקסטים שלא נראה כאילו כותב תוכן חיצוני כתב עבורכם, אלא אתם בעצמכם. וזאת, חברים, כל המטרה בסופו של דבר.

1000 מילים ועוד אחת

זה נכון שטקסטים ארוכים יותר מקבלים גם חשיפה גבוהה יותר בגוגל. יחד עם זאת, חשוב להדגיש כי התנועה הזו לא מתאפשרת בזכות אורך הטקסט אלא בגלל העומק שבו. במילים אחרות: אם ניתן להקיף נושא (נניח: "שעות הפתיחה של המוזיאון בחורף") ב- 100 מילים, אל תתפתו להקדיש לו יותר. כשגוגל נתקל בטקסטים ארוכים מדי שכל מטרתן היא להגביר חשיפה אך הם ריקים מתוכן ("המוזיאון נפתח בחורף בשעה 9:00 ונסגר ב16:00, זאת מאחר שהשקיעה המוקדמת מונעת מהמבקרים לצפות בחרציצית הגליל כשהיא מתרוממת אל על ונושקת לשמים. החורף זו עונה הפכפכה, בה רבים מאיתנו מעדיפים להתכסות בשמיכה ולשתות שוקו מאשר לספוג תרבות במוזיאונים, ולכן אנחנו מעדיפים להפסיד פחות ולקבל יותר", למשל) – הוא מעקם את האף ולא מקדיש לכם חשיפה מיותרת.

יחד עם זאת, טקסט הדורש כמות מילים גדולה, כמובן שרצוי בעת הכתיבה "להתפרע" כדי להקיף את הנושא. הנוסחה היא כזו: כשהכתיבה תהיה טבעית, הנושא עליו כותבים יובן לכותב ויהיה ניסיון אמיתי להקיף אותו באופן הגיוני, כמות המילים לא תהיה הפקטור המרכזי.

חשיבה מעמיקה

גוגל מכריחה את המפרסמים לחשוב לעומק. הימים בהם יכולנו לכתוב ג'יבריש ולשלב בתוכה מילות מפתח הם נחלת העבר, והיום, גם שימוש חוזר ונשנה במילות מפתח צפופות מדי או בעלות חזרה מוגברת כבר הופך להיות מוקצה. העדיפו תוכן איכותי, כזה שמעודד לחשוב, נותן אינפורמציה ומעביר את הגולשים שלכם תהליך משמעותי.

ועכשיו, כששכנענו אתכם, אתם בהחלט יכולים ללכת לשכב פרקדן על מזרן ים מתנפח בבריכת המילים שנמצאת ממש פה. בשעת העבודה הבאה שלכם…

]]>
כמה כדאי לשלם על כתיבה שיווקית? http://katvanit.co.il/%d7%9b%d7%9e%d7%94-%d7%9b%d7%93%d7%90%d7%99-%d7%9c%d7%a9%d7%9c%d7%9d-%d7%a2%d7%9c-%d7%9b%d7%aa%d7%99%d7%91%d7%94-%d7%a9%d7%99%d7%95%d7%95%d7%a7%d7%99%d7%aa/ Tue, 11 Jul 2017 13:58:45 +0000 http://katvanit.co.il/?p=4947 נודה ונתוודה, רבים מגיעים לחברה לכתיבת תוכן לאתרים או לחברת קופירייטינג עם בריף כללי מאד, לאחר שניסו לכתוב את התוכן לאתר בעצמם. או אז אותם רבים מבקשים מהכותב להרחיב/לקצר/לערוך/לשנות, "אה, וגם אל תשכח – תעשה את זה שיווקי".

כותבי התוכן הפחות מנוסים אכן עורכים וכותבים טקסטים מלאי השראה ומידע רב על המוצר ומוסיפים בסוף את ההנעה לפעולה הידועה "ליצירת קשר לחץ כאן". אך האם זהו טקסט שיווקי א-מ-י-ת-י?

כתיבה שיווקית נושכת

מה באמת הופך טקסט לתוכן שיווקי?

מילים לא יעזרו ללקוחות שלכם להחליט לקנות. נקודה. בפועל, על מניע להניע את הגולשים שלכם להסיט את היד לעכבר ולרכוש או להזין פרטים, נדרשת קצת יותר מיכולת הבעה מצוינת. מחקרים מגלים כי החלקים במוח שמניעים אותנו לפעול תלויים באינסטינקטים חייתיים בהרבה. בהבנה מלאה של החור העמוק הקיים בחייהם, והצגת המוצר שלך, בצורה חד משמעית, כגלגל ההצלה לו הם זקוקים כרגע.

אני חייב להתקשר, עכשיו!

כתיבה שיווקית אמיתית לא רק מהללת את המוצר, או את השירות. היא גורמת ללקוחות הפוטנציאליים להרגיש שלמעשה אין אלטרנטיבה אחרת. הם חייבים לפנות דווקא אליכם, ועכשיו, על מנת לכבות את מה שבוער, ברגע זה, בחייהם או בחיי הקרובים אליהם.

כשאתם נתקלים ברמה הגבוהה יותר של כתיבה שיווקית, כזו  שנבנתה כיצירה, אם בשימוש באלגוריות ובמילים גבוהות, ואם במספר משפטים בשפה אגרסיבית מעט, אפילו שפת רחוב – תגלו שהיא מנערת אתכם, ממריצה ובצורה הכי פיזית – מזרימה אדרנלין לדם. ודם כמובן, גורם לביולוגיה שלנו לעשות דברים שלא יאמנו. כמו לרכוש מוצר – שאנחנו לא ממש חייבים לקנות באותו רגע…

הכל מובן – אבל כמה זה עולה לי?

תמחור של כתיבה שיווקית הוא תהליך מורכב. נכון, במקומות רבים יציעו לכם תמחור על פי מילה, בדומה לתכנים אינפורמטיביים ותכנים לקידום אתרים. אך נגלה לכם סוד קטן, שרק מי שנמצא בתעשיית הקופירייטינג והפרסום יודע היטב. פרויקט כתיבה שיווקית שמשקיעים עליו מעט יותר, כזה שבאמת הופך את המוצר שלך לחיוני כאוויר לנשימה – אינו מתומחר לפי מילה.

קופיירייטר אמיתי, שיוצר דף נחיתה שלא ניתן לסרב לו, לומד אתכם ואת המתחרים שלכם לעומק. הוא מנתח את הביטויים הקשורים לנישה שלכם ומשחק עם מילים רבות על הנייר (או, כמו רובנו כיום, על המסך) עד שהוא מגיע לתוצאה המושלמת שנוחתת אצלכם באתר.

הערך האמיתי של המילים שקניתם…

גייסתם כותב, וקיבלתם מילים… נשמע פשוט. אז מדוע לא לקנות מילים לפי משקל? גם בתחום הכתיבה ישנו עיקרון מאד פשוט. האיכות נקבעת בהתאם לתשלום. במיוחד בתחום בו אין מוצר סופי בו תוכל לגעת, עשוי מחומרי גלם איכותיים יותר או פחות. כולנו משתמשים באותם הכלים – 27 אותיות (כולל סופיות) וכמה סימני פיסוק. חלק מהמילים פוגעות במטרה כחץ מכון היטב – אבל הרוב רק ימלאו את הדף הלבן.

כשאתם משלמים לפי פרויקט, אתם מתמחרים את המילים שאתם מקבלים לפי ערכן האמיתי, לא לפי הזמן שלקח להקליד אותן, אלא ערכן בפועל עבורכם – או אז אתם נמצאים בכיוון הנכון.

נו… אז כמה זה עולה?

יתכן ולקופירייטר יקח רק עשרים דקות לכתוב את כל העמוד. לו הייתם מקלידים את אותן המילים בעצמכם – הייתם עושים זאת בחמש דקות. אך החשיבה מאחורי הטקסט, מחקר המתחרים, בצירוף שנות הניסיון והקילומטרים של שורות כתובות של הכותב – הם אלה שיקבעו את המחיר.

בתחום הכתיבה, כמו בכל אפיק השקעה מניב, לרוב זה הסוד: כשאתה משלם יותר – אתה מקבל יותר. אז כמה אתם מוכנים לשלם?

]]>
כתיבת תוכן לאתרים – עמודי חובה באתר שלכם http://katvanit.co.il/%d7%9b%d7%aa%d7%99%d7%91%d7%aa-%d7%aa%d7%95%d7%9b%d7%9f-%d7%9c%d7%90%d7%aa%d7%a8%d7%99%d7%9d-%d7%a2%d7%9e%d7%95%d7%93%d7%99-%d7%97%d7%95%d7%91%d7%94-%d7%91%d7%90%d7%aa%d7%a8-%d7%a9%d7%9c/ Thu, 29 Jun 2017 12:58:12 +0000 http://katvanit.co.il/?p=4941 אם אתם בתחילת דרככם בעולם העסקי אתם מן הסתם יודעים שכל עסק שמכבד את עצמו מחזיק באתר אינטרנט. האמת היא שרכישת אחסון, דומיין או חשבון באתר לבניית אתרי אינטרנט הוא התחלה טובה אבל צריך לדעת גם לבנות את האתר בחכמה. כלומר, לעצב אותו, לכלול בו עמודים רלוונטיים ורק לאחר מכן לבצע את מלאכת כתיבת התוכן. לרוב, בעלי עסקים לוקחים אנשי מקצוע כדי שיבצעו את כל הדברים הללו במקומם אבל אם הפרוטה אינה מצויה בכיסכם, או, שאתם מעוניינים למזער סיכונים הרי שיש יסוד סביר להניח שתנסו לעשות זאת לבד…

פועל עובד בשיפוצים

אז אילו עמודים חובה שיהיו באתר שלכם?

דף בית

בויקיפדיה אומרים שדף בית הוא הדף הראשי של כל אתר. דף זה הוא הפנים של האתר והוא הדף שמוצג כאשר מקלידים את הדומיין. דף זה כולל תמצות של התכנים שיוצגו באתר ומפנה לדפי משנה שבהם מורחב המידע. המטרה של דף הבית היא כפולה: לתת לגולשים מידע כללי אודות האתר שלכם ולנווט אותם במהירות ובנוחות ברחבי האתר. אנחנו מצאנו דוגמה נפלאה לכך באתר של חברת קונביז שעוסקת בתיווך נדל"ן בפראג.

עמוד אודות

אתם אולי מכירים עמוד זה בשם "פרופיל חברה" אבל המשמעות של עמוד זה היא אחת: מתן מידע לגולש אודות החברה כולל ותק, ניסיון ומומחיות. למעשה, עמוד ה"אודות" אמור לעשות דבר אחד ויחיד. לשכנע את הגולש שמדובר בחברה אמינה ושכדאי לעשות איתה עסקים. רוצים דוגמא? למרות שאין הנחתום מעיד על עיסתו, אתם מוזמנים להיכנס לעמוד אודות שאהבנו במיוחד.

עמוד שירותים או עמוד מוצרים (חנות)

אז מה אתם מוכרים? עמוד זה מפרט את המוצרים או השירותים שאתם מספקים ומטרתו אחת: לגרום לגולש להשתמש במוצרים או בשירותים שלכם ולא באלו של המתחרים. לכן, עמוד זה אמור לשקף את היתרונות של המוצרים/שירותים שלכם למשל באמצעות תיאורי מוצר מוצלחים. דוגמה? האתר הזה.

עמוד שאלות ותשובות נפוצות (FAQ)

עמוד זה משמש כאיש המכירות הוירטואלי שלכם והוא עונה על כל שאלות הגולשים. בנוסף, עמוד זה יכול למקד את הגולשים ביתרונות שלכם על פני המתחרים ולקנות את אמונם. וכמובן, עמוד זה חוסך מכם שעות שמתבזבזות על מתן מענה לשאלות שחוזרות על עצמן. להזכירכם: זמן שווה כסף והרבה. ואיזה דף אהבנו הפעם? את הדף הזה.

עמוד המלצות

עמוד ההמלצות מחזק את האמון של הגולש באתר שלכם. כדאי להוסיף לכל המלצה את שם הממליץ, תפקידו בחברה, תמונה או לוגו שלו והמגדילים לעשות אפילו יקשרו לעמוד הפייסבוק או הלינקדאין שלו (רק אל תשכחו לבקש רשות, כן?).

עמוד יצירת קשר

באמצעות עמוד זה הגולש יכול ליצור קשר עם האתר או במילים אחרות: לממש בפועל את התהליך שבו נרכש אמונו באמצעות העמודים הקודמים. עמוד זה צריך להכיל את כל האפשרויות השונות שבהם ניתן ליצור אתכם קשר. רוצים דוגמה? הנה עמוד יצירת הקשר שלנו.

אולי תתפלאו, אבל העבודה שלכם לא מסתכמת ביצירת העמודים האלה ולמעשה זו רק ההתחלה. הסיבה לכך פשוטה. כל העמודים אלו אינם שווים דבר ללא תוכן איכותי וכתוב בקפידה. הגעתם לשלב הכתיבה ואתם זקוקים לעזרה? פנו אלינו – אנחנו ממש. אבל ממש טובים בזה.

]]>
זה אמיתי לגמרי – מותר לאכול פירות בצוהריים http://katvanit.co.il/%d7%96%d7%94-%d7%90%d7%9e%d7%99%d7%aa%d7%99-%d7%9c%d7%92%d7%9e%d7%a8%d7%99-%d7%9e%d7%95%d7%aa%d7%a8-%d7%9c%d7%90%d7%9b%d7%95%d7%9c-%d7%a4%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%aa-%d7%91%d7%a6%d7%95%d7%94%d7%a8%d7%99/ Wed, 21 Jun 2017 12:56:30 +0000 http://katvanit.co.il/?p=4924 פירות

לא, לא חטפנו מכת שמש מהחום אלא פשוט קראנו את כללי הכתיב החדשים שפרסמה האקדמיה ללשון העברית וזו לא פחות מאשר רעידת אדמה.

כל כללי הכתיב החדשים הם תוצאה של התאמה לכתיב הנפוץ כיום בספרים, בעיתונים ובאינטרנט. הכללים החדשים למעשה מבטלים את הכללים שנקבעו לפני כ-70 שנה.

מוכנים לכללי הכתיב החדשים של האקדמיה ללשון העברית?

 1. העיצור o יכתב באות ו' כולל במילים שעד עכשיו זכו לקמץ קטן, למשל יהיה מותר לכתוב: אוניה, תוכנית, אומנם, אומנות ואפילו צוהריים.
 2. העיצור i ייכתב באות י' למשל במילים לעיתים, לצידו, איתך, אמיתי ועוד.

מדהים שזה קורה רק עכשיו, לא?

האקדמיה הגדילה לעשות והחליטה לאמץ את הכתיב הנפוץ שכולל את האות י' במילים שונות: פירות, עינב, סיסמה, בריכה, ברירה, עבירה ועוד. במילים כמו שמים ומיד פשוט יש להוסיף י' נוספת – הווי אומר: שמיים ומייד. מה שנקרא: לא מדקדקים יותר על קוצו של יוד ובאים לעזרת קוראי העברית שאינה מנוקדת.

אנחנו חושבים שמוטב מאוחר מאשר אף פעם לא. עולם כתיבת התוכן משתנה במהירות ויש להתאים את העברית לקצב בו החיים משתנים. באקדמיה טוענים שהכללים הישנים היו בגדר "גזירה שאין הציבור יכול לעמוד בה", ולכן נדרשה התאמה לעולם המודרני ואין ספק שהפעם הם צודקים.

]]>
כתיבת מדריך דיגיטלי – איך תעשו זאת נכון? http://katvanit.co.il/%d7%9b%d7%aa%d7%99%d7%91%d7%aa-%d7%9e%d7%93%d7%a8%d7%99%d7%9b%d7%99%d7%9d-%d7%93%d7%99%d7%92%d7%99%d7%98%d7%9c%d7%99%d7%99%d7%9d-%d7%90%d7%99%d7%9a-%d7%aa%d7%a2%d7%a9%d7%95-%d7%96%d7%90%d7%aa-%d7%a0/ Thu, 15 Jun 2017 10:33:56 +0000 http://katvanit.co.il/?p=4912 מדריכים הם כלים רבי עוצמה בתחום השיווק הדיגיטלי. מדריך דיגיטלי טוב יכול להפוך גולשים ללקוחות, להגדיל את שיעורי ההמרה ולגרום לצרכנים לעשות שימוש במשפכי המכירות שהגדרתם. אבל יש כמה כללי זהב שחובה לבצע כשכותבים מדריך דיגיטלי שכזה.

מה הופך מדריכים דיגיטליים לכלי שיווקי יעיל?

מדריכים יעילים הם אלו שעונים על כל שאלות הצרכנים במקום אחד. מדריכים שכאלו מספקים לקוראים ערך כלשהו והם דרך מעולה ליצור קשר עם הלקוחות הפוטנציאליים שלכם. בתוכן שבמדריכים האלו יש ביטוי למומחיות שלכם נטו. בלי שום אוריינטציה מכירתית ולכן מדריך יעיל ומרתק יכול להגדיר את המותג שלכם כמקור מידע מהימן, אמין ומוסמך בנושא מסוים. בסופו של יום, מטרת המדריך היא לשכנע גולשים לחזור אליכם למידע נוסף, וזאת למרות שהם כלל לא חושבים על רכישה כלשהי. אגב, משווקי שותפים עושים שימוש בטכניקה הזו לא מעט.

מדריך דיגיטלי טוב

תחשבו לרגע שאתם מקדמי אתרים שמתמחים בנישה מסוימת. תיירות למשל. אתם צריכים להראות ללקוחות שלכם (בלי חברות התיירות) את הדרכים, התכנות או היישומים בהם אתם משתמשים כדי לנתח את האתר, לנתח את פעילות המתחרים ולקבל החלטות. להסביר איך דברים עובדים ולענות על כל השאלות שיכולות להיות ללקוחות שלכם. (אפילו לפני שהם בעצמם חושבים עליהם).

קחו בחשבון את הלקוחות שלכם לפני כתיבת המדריך וודאו שאתם יודעים מי הם, מה הם צריכים מכם ולמה הוא פונים אליכם מלכתחילה. אמנם זהו הבסיס למדריך שלכם אבל מדריך דיגיטלי טוב צריך לכלול גם דברים נוספים:

מידע

כמו שלמקדם אתרים ללא מידע אין כל ערך כך גם כשמדובר במדריך דיגיטלי מקצועי. לכן חקרו את תחום הפעילות שלכם לפני שאתם מתחילים בכתיבת התוכן למדריך ושלבו בו מקורות, סטטיסטיקות וגרפים. קחו בחשבון את המידע שהלקוחות שלכם מחפשים וענו על השאלות שהם צפויים לשאול. מטרת המדריך היא לתת ללקוחות כל מה שהם צריכים כדי להתקדם לקראת רכישה (לאו דווקא מכם).

תשוקה

אין דבר גרוע יותר ממקדם אתרים שמשתעמם מהנושא שהוא מדבר עליו. לכן, לקוחות ייצרו קשר רק עם אלו שמעבירים את החוכמה המקצועית בדרך מעניינת. המשמעות היא שעליכם לכתוב מדריך מקצועי שיעודד את מעורבות הלקוחות כי תשוקה היא מדבקת. ברגע שאתם מתלהבים מהנושא אתם תדביקו בהתלהבות הזאת גם את הלקוחות הפוטנציאליים שלכם.

אמפטיה

מקדמי אתרים פותרים בעיה של חוסר זמן וחוסר ידע עבור בעלים של אתרי אינטרנט. גם בכתיבת מדריכים מקצועיים יש להשתמש באמפטיה כדי לפתור בעיות כלשהן של הלקוחות. הדרך לעשות זאת היא באמצעות פנייה ישירה ללקוחות, למשל להראות דמות אנושית שנתקלה בבעיה דומה. נסו להוסיף הומור כשאפשר כדי לשמר את תשומת לבו של הקורא.

בהירות ושפה

האם נתקלתם בעבר בחוברת הפעלה (כל שהיא) שהיתה אמורה לתת לכם ערך מוסף אבל לא הצלחתם להבין מילה בגלל שהיא נכתבה בסינית? המדריך הדיגיטלי שלכם צריך להיות כתוב בטון ובסגנון שנגישים ורלוונטים לקהל היעד. תארו עניינים טכניים בשפת היום יום ובצעו בדיקות של איות ודקדוק.

שוב. אנחנו יודעים שאתם גאונים בתחומכם אבל למרות זאת, אל תתנשאו ופשטו את הכתיבה שלכם כדי להתאים את התוכן לקהל היעד. למעשה, כתיבה הגיונית ומפורטת תגרום לקוראים שלכם לשקול בחיוב כל החלטה לגבי המוצר או השירות שלכם.

בהצלחה!

כתיבת תוכן למדריך מעולה לוקחת זמן ומשאבים. אבל ההשקעה משתלמת כי למדריכים טובים ויעילים יש ערך. עבורכם ועבור הלקוחות שלכם. רק כך הם יבינו שאתם מקצועיים בתחומכם (זה משפיע הרבה יותר מכל אתר מפונפן או עמוד פייסבוק שתקימו).

]]>
תעזבו אותי מרובוט-כותב, באמשל'כם! http://katvanit.co.il/%d7%aa%d7%a2%d7%96%d7%91%d7%95-%d7%90%d7%95%d7%aa%d7%99-%d7%9e%d7%a8%d7%95%d7%91%d7%95%d7%98-%d7%9b%d7%95%d7%aa%d7%91-%d7%91%d7%90%d7%9e%d7%a9%d7%9b%d7%9d/ Sun, 11 Jun 2017 07:41:25 +0000 http://katvanit.co.il/?p=4898 יד של רובוט מול יד של אדם

לאחרונה, התבשרנו במגזינים הטכנולוגיים, על יציאתו של יישום חדש (תוכנה? שירות אונליין? אפליקציה? לא כל כך היה ברור מהכתבות, וגם כנראה שלא כל כך משנה לצורך העניין) שעתיד להחליף אותנו, הכותבים האנושיים. למי שלא קרא את הכתבות, נספר, כי מדובר במנוע מבוסס בינה מלאכותית, שאמור להפיק מאמרים בני עד 500 מילים, על בסיס מילות מפתח נתונות, ורמתו של מאמר כזה אמורה להיות טובה דיה, עד כי גולש אנושי או גוגל לא יחושו בהבדל בין מאמר המופק על ידי היישום לבין מאמר הכתוב בידי כותב אנושי. הדילמה הזו מעסיקה את כולם כבר שנים, מסתבר

אחרי שסיימנו להתפקע מצחוק (וסיימנו גם לענות לכל הטלפונים המודאגים של קרובי משפחה שקראו את הכתבה והתקשרו לשאול מתי אנחנו מתייצבים בלשכת התעסוקה לחתום אבטלה 🙂 ), ניסינו להסביר לעצמנו, למה זה כל כך מצחיק אותנו. הנה עיקרי הדברים:

אם ניקח את המהפכה התעשייתית כמודל למגמה של החלפת העובדים האנושיים על ידי מכונות, ניתן לגבש ממנה מספר תובנות:

 • כן, ישנן משימות שיכולות להיות מבוצעות בהצלחה על ידי מכונות ורובוטים, אבל, לרוב, מדובר במשימות רוטיניות ובדפוסים שחוזרים על עצמם.
 • כן, ישנם עובדים שבעקבות המהפכה התעשייתית איבדו את מטה לחמם, אבל, לרוב, מרבית העובדים, שעד כה ביצעו את אותן משימות רוטיניות, התמקצעו והשתלבו שוב בשוק העבודה החדש שנוצר, וניסיון העבודה הקודם שלהם היווה בסיס מצוין למקצוע החדש שלהם. למשל, האורז בבית האריזה הפך למפעיל מכונת האריזה בשל הידע והניסיון שלו בתחום.
 • כן, ישנו אחוז מסוים של מקצועות שנמחקו בעקבות התקדמות תעשייתית וטכנולוגית, אבל תחת כל מקצוע כזה צצו לפחות שניים חדשים שמתבססים על מקצוע שנמחק.

וכעת, נשוב להשלכות על כתיבת תוכן לאתרים

כן, חלק מהמאמרים שכתובים כיום בידי כותבים אנושיים יכולים היו להיכתב בידי מכונה או רובוט. למעשה, אם נהיה בוטים, לעיניו של כותב מקצועי, המאמרים האלה נראים כאילו מישהו בחר מספר מילות מפתח מבוקשות (כמו "חינם", "חדשני" "אינסטלטור בחיפה"), הוסיף רשימה של מילים אקראיות, זרק לשם כמה סימני פיסוק, והעלה את התוצאה כ"תוכן" לאתר. זה נחמד, זה מאפשר למישהו לסמן V על המטלה של "טקסט לעמוד באתר", רק שתוכן – זה לא!

המגמה כיום, גם של גולשים אנושיים וגם של עכבישוני האינדוקס של מנועי החיפוש, היא להעדיף תוכן משפיע, משהו עם משמעות, אמירה, תועלת שמופקת ממנו, תוכן עם נימה אישית, רגש או "טביעת אצבע" מקצועית של הכותב. את כל אלה (נכון, לפחות לכיום), מכונות-כותבות אינן יכולות לספק בהצלחה. מה גם, שכשמדובר בסלנג או בשפה מדוברת, התוצאות התקבלות על ידי מכונה משעשעות למדי. נסו לתרגם את כותרת המאמר הזה במתרגם האוטומטי של גוגל

ומה בנוגע לעתיד?

גם כאן, אנחנו לא מודאגים. לכותבים טובים לעולם לא תחסר עבודה, נהפוך הוא. אנחנו מקדמים בברכה את התחרות הזו, פשוט, משום שהיא מאפשרת לנו להתבלט ולהוכיח את היתרונות שלנו, את הנימה האישית שמתגנבת בלי משים לכל טקסט שאנחנו כותבים, את היכולות שלנו ללהטט עם השפה, להכניס קריצה או אמירה לכל טקסט שעובר במקלדת שלנו.

בשורה התחתונה

היינו כותבים שההבדל בין כתיבת תוכן אנושית לכתיבה ממוכנת היא כמו ההבדל בין אָמָּן (Artist) לאוּמָּן (Craftsman), אבל גם זה איננו מדויק מאחר ואֻמָּנוּת אף היא דורשת רמה מסוימת של מגע אישי. ההבדל הוא יותר כמו בין ארוחה במקדונלדס לבין ארוחה עשירה במסעדה ביתית, בין זוג נעלי ג'ימי צ'ו או פראדה לזוג נעליים מנווה שאנן בתל אביב, בין מקדחה סינית זולה לבין אחת של בוש או מקיטה. אנחנו בכתבנית מאמינים באיכות ובמקוריות, וכך גם הלקוחות שלנו. 

רוצים עוד קצת חומר עתידני? קבלו…

]]>
האם השימוש במילה "חינם" בכותרת באמת מועיל? http://katvanit.co.il/%d7%94%d7%a9%d7%99%d7%9e%d7%95%d7%a9-%d7%91%d7%9e%d7%99%d7%9c%d7%94-%d7%97%d7%99%d7%a0%d7%9d-%d7%91%d7%9b%d7%95%d7%aa%d7%a8%d7%aa-%d7%91%d7%90%d7%9e%d7%aa-%d7%9e%d7%95%d7%a2%d7%99%d7%9c/ Thu, 01 Jun 2017 11:11:47 +0000 http://katvanit.co.il/?p=4885 בהמשך לפוסט הקודם שלנו בנושא כותרות שממגנטות, החלטנו להתמקד במילת הקסם "חינם". חינם זו מילה שמושכת את העין ואת תשומת הלב של הגולש הודות ליתרונותיה הבולטים. א. מי לא רוצה לקבל משהו בחינם? ב. היא נותנת לגולש הרגשה של אובייקטיביות כי אתם לכאורה לא מנסים למכור לו כלום.

מתנה חינם

אבל מה אם החינם עולה לכם ביוקר?

מחקר של SEMrush משנת 2014 מצא שהמילה "חינם" (יותר נכון Free) הייתה הכי פופולריות בפרסום בגוגל אדוורדס. למעשה, היא ניצחה בגדול מילים אחרות כמו זול, חדש, מהר ועוד…

אבל מכיוון שכולם משתמשים במילה חינם יש בה גם חסרונות כמו חוסר בידול ולכן אנו ממליצים להשתמש במילים נרדפות, למשל במקום המילה חינם תוכלו לכתוב – מתנה, ללא עלות, ללא תמורה או פשוט – ללא תשלום.

חיסרון נוסף הוא בתחום קהל היעד. זוכרים שבפוסט הקודם העלינו את הצורך בפנייה ישירה לקהל היעד? זה אמנם נכון במבט רוחבי אבל אם אתם משווקים לקהל יעד אקסלוסיבי? במקרה כזה "החינם" יעלה לכם ביוקר כי קהל היעד מעדיף מילים אחרות, למשל אקסלוסיבי, ללא התחייבות או יוקרתי.

גם ב-2015 המגמה המשיכה ודו"ח משותף של אאוטבריין ו-Hubspot הוכיח שהמילה חינם עושה נזק ובעצם עולה ביוקר. הדו"ח מוכיח שבעבר "חינם" נחשבה למילה טובה, כזו שמקפיצה את אחוזי התנועה וההקלקה, אבל כיום היא הפכה להיות מילה רעה (שלא לומר כמעט גסה) והיא גורמת כמעט תמיד לדחייה מצד הגולשים.

למה? שאלה מצויינת!

הסיבה לכך היא העובדה שכולנו כגולשים הפכנו להיות חשדניים כנגד כל איום של ספאם. אנחנו כבר יודעים שיש דברים שהם טובים מכדי להיות אמיתיים. למעשה, כותרת עם המילה חינם יכולה להוריד את כמויות ההקלקות ביותר מ-50% (!).

אז מה השורה התחתונה?

הפעם אין שורה תחתונה. נסו לחשוב מחוץ לקופסה.

]]>