דף הבית » שירותי תוכן » ניתוח סטטיסטי‏, עיבוד וייעוץ

ניתוח סטטיסטי‏, עיבוד וייעוץ

מחקרים סטטיסטיים הם אמצעי יעיל לחיזוי אירועים ומצבים שונים ומאפשרים להבין טוב יותר תהליכים ומגמות כמעט בכל תחום אפשרי. הן נתונים מספריים והן נתונים כמותיים שנאספו, מעובדים ונבדקים ביסודיות. התוצאות המתקבלות מהוות חלק בל יינתק מכל מחקר כמותי. אנשי המקצוע של כתבנית מתמחים בתחום המתפתח במהירות של ניתוח נתונים ועיבוד סטטיסטי. אנו מבצעים עבודות עבור מכוני מחקר, חברות ואנשי שיווק או עבור סטודנטים המשמשות לצרכים שונים כמו בעבודות סמינריוניות, עבודות תזה לתארים מתקדמים ועבודות דוקטורט וכחלק מכתיבת מאמרים אקדמיים שונים. ואולם התועלת בפעילות המקצועית של כתבנית איננה מתמקדת רק בביצוע מחקרים וניתוחים סטטיסטיים. בין השאר, מתמחים אנשי המקצוע שלנו בבחינת ההשערות העומדות בבסיס המחקר וגם בהשערות שבהן המורכבות הסטטיסטית גבוהה. עוד נדבך בסיוע הוא עזרה בכתיבת הממצאים הסטטיסטיים וחלק התוצאות. כתיבת הנתונים כאמור כוללת, כמובן, הסברים מילוליים ברורים בנוגע לנתונים הסטטיסטיים, הצגה גרפית שלהם וכן יצירת טבלאות.

צריכים שירות? טלפנו עכשיו: 04-6491136

חבילת הסטטיסטיקה המלאה שמספקת כתבנית

 1. בניית קובץ נתונים להזנה: קובץ הנתונים ניתן להזנה לתכנת SPSS (המוכרת כיום גם בשם PASW) – תכנת ניתוח סטטיסטי נפוצה ואיכותית, המשמשת לעיבוד נתונים במחקרים העוסקים במדעי החברה. בנייה נכונה של קובץ הנתונים מסייעת ליצירת ניתוח נכון שלהם, במגוון חתכים שונים.
 2. סיוע ביצירת שאלון מקוון: במחקרים שונים אכן נהוג לחלק שאלונים באופן ידני, אך מגמה זו הולכת ועוברת מן העולם – בעיקר עקב הליך חלוקת ואיסוף השאלונים, אשר נוטה להיחוות פעמים רבות כמתיש עבור הנסיין/ית, כמו גם עקב תהליך הזנת הנתונים אשר גוזל זמן רב ברמה הטכנית (כפי שהוצג בסעיף 1). אנו מציעים שירות נוסף – יצירת שאלון מקוון, בעזרת תוכנות ייעודיות (Qualtrics או GoogleDocs). ישנם יתרונות רבים בשימוש בשאלונים מקוונים, כאשר המשמעותי ביותר מביניהם הינו הנגישות התמידית של הנבדק/ת לטופס השאלון, בכל זמן שיתאים לו/ה (השאלון המקוון מתאים גם למענה בטלפון הסלולרי). מנסיוננו, השימוש בשאלונים מקוונים מאפשר איסוף רב יותר של נבדקים – כאשר תשובותיהם נרשמות אוטומטית בקובץ הנתונים הממוחשב.
 3. ביצוע אפיון דמוגרפי של המדגם וחישוב מהימנויות של שאלוני המחקר, נמנים גם הם עם השירותים שלנו. האפיון הדמוגרפי והכלים השונים משמשים לכתיבת פרק השיטה בעבודה וגם אותו מבצעים אנשי המקצוע של כתבנית. במידת הצורך, טרם חישובי מהימנויות ובחינת האפיון הדמוגרפי, ניתן להריץ ניתוח רוחבי על קובץ הנתונים הנקרא “Data Screening”. מדובר בתהליך אשר בוחן את דיוק המידע המוזן כמו גם איתור מקרי קיצון (חד-משתניים ורב-משתניים), איתור נתונים חסרים – ובמידת הצורך השלמתם (בעזרת תהליך הנקרא Multiple Imputation) ובדיקת נורמליות של התפלגות המשתנים – ויצירת טרנספורמציות מתמטיות במידת הצורך, על מנת לתקן את ההתפלגות. שירות זה מביא את קובץ הנתונים למצב האופטימלי שלו בכל הנוגע למציאת נתונים ‘אמיתיים’. בנוסף, ניתוח מדויק של ההיפותזות באופן התואם את מטרות המחקר. לצורך בחינת השערות מורכבות (מודלים של תיווך ממותן, ניתוח נתיבים, וכדומה) ניתן לעשות אצלנו בעזרת תוכנת AMOS.
 4. בעבודות מחקר מתקדמות ומורכבות, נהוג לבחון לעומק את קיומן של הנחות המבחנים הסטטיסטיים. לדוגמה, בעבודות הסמינריון סטודנטים רבים נוהגים לבדוק קשר בין משתנים תוך שימוש ברגרסיה לינארית – זאת ללא ההבנה שעל מנת לעשות שימוש במבחן זה, יש לבצע מספר ניתוחים מקדימים כגון: בחינת היעדר תלות בין התצפיות, בדיקת התפלגות הטעויות, הומוסדסטיסטיות, ומולטיקוליניאריות
 5. כתיבת טיוטה ברורה וקלה להבנה של פרק התוצאות, על כל הגרפים והטבלאות השונים שלו.

צריכים שירות? טלפנו עכשיו: 04-6491136

ייעוץ סטטיסטי

מאגר הנתונים העומד לרשותכם הוא הבסיס למחקר. חברת כתבנית תסייע לכם להפוך אותו למידע שימושי ויעיל המוצג בצורה הולמת ואמינה. כתיבת חלק התוצאות תתבצע גם היא תוך שמירה על כללי הכתיבה המדעית והשפה המקובלת בעולם המחקר. לפני סיום חשוב שתדעו כי אנו מתחייבים לשמירת סודיות מלאה של עבודת המחקר שלכם על היבטיה השונים. אם יש לכם כוונה לכתוב עבודה או מחקר המתבסס על מגוון רחב של נתונים סטטיסטיים, כתבנית היא בדיוק המקום בשבילכם. צרו קשר כבר כעת ואנו נחזור אליכם בהקדם.

לפרטים, הצעת מחיר והזמנת השירות:  אנחנו כאן לרשותכם בכל עת…

  גלילה למעלה
  השארת פרטים   X
   דילוג לתוכן