ברגים ואומים
ברגים ואומים

כתיבה טכנית

עשרות אלפי לקוחות מרוצים (גם פרטיים, גם חברות וגם עסקים בינוניים)

תוכן איכותי בסטנדרט גבוה
עמידה בלוחות זמנים (גם קצרים)
כתיבה אנושית
מעל 7 שנות ניסיון
אפיון ודיוק הצרכים הלשוניים שלכם
מנהל פרויקטים אישי ואנושי
בדיקות מקוריות שוטפות

כך מנגישים טכנולוגיה, מושגים ותהליכים מורכבים

אם קורה שאתם נדרשים תדיר להסביר בכתב מה אתם עושים לקהל הרחב, או לחילופין לפונקציות בתוך הארגון, אתם כפי הנראה זקוקים לכתיבה טכנית. הכותבים המיומנים שלנו מתמחים בהפשטת מידע מורכב והפיכתו לקל להבנה או ליצירת מסמכים טכניים ברורים ותמציתיים. בין אם אתם צריכים מדריך למשתמש, מדריך למוצר, ספר נהלים או דו”ח טכני – הצוות שלנו יכול ליצור את זה עבורכם בקלות. הכל מתחיל מאפיון וראיון מקיף, פגישה לפי הצורך, קבלת חומרים טכניים ורק לאחר מכן כתיבה. בעת הצורך, נוכל לבקר גם במפעל או בארגון שלכם כדי לתהות על התהליכים מקרוב ולהכיר את החלק הטכני על בוריו. כדי לשמוע פרטים נוספים על התהליך השאירו שם, טלפון ומייל ונחזור בהקדם!

לקבלת פרטים, הצעת מחיר והזמנה

טלפנו עכשיו 04-6491136

שלחו מייל  office@katvanit.co.il

כתיבה טכנית מבטאת סוג של כתיבה בו המחבר כותב על נושא מסוים שדורש הכוונה, הדרכה או הסבר. מקור המושג “טכני” במילה היוונית “Techne” שפירושה “מיומנות” ואכן הכתיבה הטכנית משקפת תהליך של כתיבה, שיתוף מידע ומיומנויות. כל זאת בסביבה מקצועית אחת אשר מאפייניה ומטרותיה שונים מאוד מסגנונות כתיבה אחרים.

מי צריך כתיבה טכנית?

לכל מקצוע יש צורת כתיבה ייחודית לו. עורכי דין, עובדים סוציאליים, רופאים, מהנדסים, רואי חשבון ועוד – כולם כותבים מסמכים מקצועיים והם צריכים להיות בקיאים בתחומם כדי לכתוב את אותם המסמכים נכון במטרה שתוכנם יובן.

התוצרים האופייניים לכתיבה טכנית כוללים: הודעות לעיתונות, מזכרים, הצעות עסקיות, מפרטי מוצר, קורות חיים, חוברות הפעלה, הוראות הרכבה, טפסים, מאמרים מדעיים, מחקרים רפואיים, דו”חות, עלונים, ספרי הדרכה, תסריטיםמצגות מולטימדיה להשקת מוצר חדש וכדומה.

מה הם מאפייני הכתיבה הטכנית?

כתיבה טכנית היא הדרך היעילה והברורה ביותר להסביר נושאים מורכבים ולהנחות אחרים. לכן חיוני להכיר את קהל היעד וצרכיו, לתכנן את המסמך בהתאם ולכתוב בשפה רהוטה ותקנית ובסגנון ענייני ומדויק תוך הקפדה על סימני פיסוק ותחביר.

בשונה מכתיבה אקדמית, יצירתית או עסקית, המסמך הטכני אינו כולל הקדמה אלא פותח ישירות בנושא המדובר. חלקו הראשון של המסמך תמיד יכלול את המידע החשוב ביותר. על מנת להקל את הבנת הנקרא הכותב ישתדל להימנע מלשלב בתוכו מילים ומושגים מורכבים מהעגה המקצועית, כיוון שבכתיבה טכנית מדובר בהעברת מידע אינפורמטיבי גרידא וזרימת מידע רציפה והגיונית. התוכן מחולק לכותרות משנה ואף כולל מרווחים בין פסקאות כדי שניתן יהיה לעבד את המידע בקלות רבה יותר. במרבית המקרים, המסמך הטכני מלווה גם בעזרים חזותיים (איורים, גרפים, תמונות, תרשימים) אשר תורמים להבנה מהירה יותר של התוכן והופכים את המסמך נוח יותר לקריאה.

כתיבה טכנית איכותית

כותב טכני מקצועי משלב כישורי כתיבה, מיומנויות תקשורת, הבנה טכנולוגית ורקע מקצועי רלוונטי כיוון שבנוסף להעברת מידע באמצעות מלל, עליו להיות בקיא בנושא המדובר ועליו להיות מסוגל לנתח את המידע ולהציגו בפורמט קל לקריאה ולהבנה.

לקבלת פרטים, הצעת מחיר והזמנה

טלפנו עכשיו 04-6491136

שלחו מייל  office@katvanit.co.il

Scroll to Top
השארת פרטים
    X
    דילוג לתוכן