דף הבית » כתיבת תוכן » כותבים תוכן בעצמכם? בואו ללמוד איך להנגיש את התכנים שלכם בהתאם לחוק + הטבה!

כותבים תוכן בעצמכם? בואו ללמוד איך להנגיש את התכנים שלכם בהתאם לחוק + הטבה!

באנר קורס להנגשת המידע לעורכי תוכן

ב-1998 נחקק בישראל חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. כחלק מיישום חוק זה, עברו בכנסת תקנות שונות המקדמות נגישות, למשל תקנות המשפרות את הנגישות בתחום החנייה והתעסוקה של נכים אבל לא רק.

בשנת 2013 הותקנו תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות המתייחסות להתאמת נגישות לשירותים שונים. חלק מאותן תקנות היא תקנה 35 שעוסקת בהתאמת הנגישות לשירותי אינטרנט בהתאם לתקן הישראלי (תקן מספר 5568), זאת לטובת גולשים עם מוגבלות בעיקר בתחומי השמיעה והראייה.

המשמעות היא שכל אתר אינטרנט המספק שירות ציבורי חייב להיות נגיש, כאשר דרישה זו כוללת את המידע שנמצא בו לרבות מסמכים, מכתבים, טפסים, סרטונים, ברושורים וכדומה.

אגב, מחקרים מראים שעמידה בכללים בנושא הנגישות תורמת גם לתנועת הגולשים, כלומר מגדילה את השימוש באתר ואת החשיפה שלו לקהלים חדשים. נכון להיום אחוז הנכים באוכלוסייה הוא כ- 25%, כך שמדובר בפלח שוק משמעותי.

איך עושים נגישות?

מאחר והחוקים והתקנות בנושא הנגישות נחשבים מורכבים, יש צורך לפשט את תהליך ההנגשה ולהטמיע אותו באופן מיטבי בציבור. המפתח להצלחה טמון בשינוי עמדות מחד והקניית ידע מקצועי מאידך, כך שההנגשה תחלחל לכל האנשים בארגונים העוסקים בנושא. הדרך הטובה ביותר להבטיח שהאתר שלכם נגיש הוא להצטרף לקורס הנגשה לעורכי תוכן. המטרה של קורס זה היא להכשיר כותבי תוכן, עורכי תוכן ומעצבים גרפיים להנגיש מסמכים, טפסים תמונות וסרטונים.

קורס הנגישות לכותבי ועורכי תוכן של עמותת נגישות ישראל

הקורס כולל היכרות עם המושגים נגישות ואנשים עם מוגבלות, היכרות עם החוק על פי תקנה 35 כולל החובה לפרסם את הסדרי הנגישות, המשמעויות של תחומים שונים בתחום הנגישות (אינטרנט בכלל ואתר אינטרנט בפרט, דפוס, כתיבה ועוד), אופן השימוש בתוכנות רלוונטיות, הנגשת יישומי מייקרוסופט, PDF ועוד.

הקורס נערך ע”י עמותת נגישות ישראל – מוסד ללא כוונות רווח (מלכ”ר) שפועל מאז 1999 במטרה לקדם את הנגישות בישראל, כך שלא רק תשופר איכות חייהם של הנכים אלא גם תתאפשר השתלבותם המלאה בחברה.

הקורס הקרוב ייערך בתאריכים 13.2.20 ו- 20.2.20 בשעות 9:00-16:30 במשרדי העמותה במרכז שרונה כפר סבא.

עלויות, הטבות ומידע חשוב נוסף

  • עלות הקורס היא 1300 ₪ אבל אם תציינו שהגעתם מכתבנית תקבלו את הקורס במחיר מוזל של 1100 ₪ בלבד!
  • העמותה הנה מלכ”ר, לכן לא יתווסף מע”מ לעלות הקורס.
  • בוגרי הקורס יקבלו תעודה על השתתפות בקורס הנגשה לעורכי תוכן.
  • קבלת תעודה מותנית בנוכחות בשני המפגשים.
  • מידע נוסף אפשר לקבל אצל רז עזרא, מנהלת הקורסים והכנסים של עמותת נגישות ישראל בדוא”ל: raz@aisrael.org או בטלפון:09-7640431

פורסם ב: כתיבת תוכן

תגיות: | | | | |

גלילה למעלה
השארת פרטים    X
    דילוג לתוכן