דף הבית » תוכן ויזואלי » ניסוי: כך וידאו הגדיל את זמן השהיה בבלוג שלנו ב-23.47% בממוצע!

ניסוי: כך וידאו הגדיל את זמן השהיה בבלוג שלנו ב-23.47% בממוצע!

עולם קידום האתרים מתחדש כל הזמן. טכניקות חדשות של משיכת גולשים מתווספות לארסנל שיש לבעלי אתרים להציע כדי להשיג שתי מטרות עיקריות – למשוך גולשים לאתר ולהשאיר אותם בו זמן רב ככל הניתן.

תוכן ויזואלי מבוסס סרטוני וידאו – הצעד הבא בעולם קידום האתרים

יש הרבה מאוד שיטות שנועדו להגדיל את משך השהייה באתר, שהוא פקטור חשוב גם מבחינת קידום האתר וגם מבחינת היכולת להפוך גולש ללקוח ולבצע המרות. אחד מהאמצעים החשובים ביותר למטרה זו הוא הוספת תוכן איכותי ומקורי לאתר. אגב, תוכן איכותי שימשוך גולשים לא חייב להיות רק טקסט מילולי. תוכן, בעידן הנוכחי, יכול להיות גם בפורמט של סרטון וידאו.

כדי לבדוק מה היא ההשפעה בפועל של הוספת סרטונים למשך השהייה של גולשים באתר – החלטנו לבצע ניסוי מעניין על הבלוג של כתבנית שבטח רובכם מכירים. את התוצאות שלו אנו מביאים כאן לראשונה.

מטרת הניסוי

מטרת הניסוי שלנו הייתה לבחון בפועל האם הוספה של סרטונים לדפים באתר מובילה לזמן שהייה ממוצע גדול יותר באותם עמודים. הרציונל של הניסוי היה שהוספה של תוכן וידאו לעמודים יהיה אטרקטיבי עבור הגולשים ויגרום לכך שהם יצפו בתוכן ויישארו זמן רב יותר בעמוד.

הסיבה שבחרנו דווקא בפרמטר הזה היא ההנחה שזמן שהייה בעמוד הוא גורם חשוב ביכולת של אתר להמיר ולהיות מקודם היטב בגוגל.

הניסוי שערכנו

לצורך הניסוי, בחרנו חמישה פוסטים בבלוג שיש להם נפח תנועה גדול באתר שלנו והוספנו להם סרטונים איכותיים יעודיים לקידום אתרים שמשלימים את התוכן הכתוב בהם. הדפים שנבחרו היו כאלו שגולשים רבים מבקרים בהם ולכן הנחנו שהתוצאות ישקפו טוב יותר את התנהגות הגולשים באתר כולו. הנה דוגמה:

העמודים שנבחרו הם (הכנסו אליהם, הסרטונים שם)

החלטנו למדוד את הנתונים במשך תקופה של חצי שנה. בשלושת החודשים הראשונים מדדנו את זמן השהייה הממוצע בלי סרטון, ולאחר שהוספנו את הסרטונים – מדדנו את הנתונים במשך שלושה חודשים נוספים.

תוצאות הניסוי: תוכן וידאו אכן משפיע (ואפילו יותר ממה ששיערנו)

התוצאות, לאחר שלושה חודשים שבהם הסרטונים היו באוויר, היו מעניינות מאוד. זמן השהייה הממוצע הכולל בכל חמשת העמודים האלו עלה ביותר מ-23 אחוזים (!). באחד מהעמודים, שבו יש מאמר העוסק בדרכים למצוא השראה בכתיבה, זמן השהייה עלה בשלוש דקות שלמות! – עלייה של 54%.

מהתוצאות האלו בהחלט ניתן ללמוד שתכנים בוידאו מעניינים את הגולשים, ושהם נמשכים לראות את הסרטונים. חלק חשוב מיכולת יצירת העניין אצל המבקרים באתר הוא שהסרטונים יהיו מעניינים, מקוריים ועשויים היטב כדי שהגולש לא רק יפעיל את הסרטון – אלא גם ימשיך לצפות בו.

הנה הנתונים המלאים אם אתם אנשים של מספרים 🙂

ניסוי שימוש בסרטוני וידאו כתבנית

תוכן וידאו באתרים – השלב הבא של יצירת תכנים איכותיים

תוצאות הניסוי אישרו את ההנחה המקורית שלנו, שהיא שהוספת סרטונים יעודיים לקידום אתרים לעמודים מגדילה את הזמן שבהם הגולשים שוהים בהם.

ואם בא לכם גם אז:

שאלות ותשובות

איך וידאו תורם לקידום אתרים?

הנחת היסוד היא שככל שהגולש מבלה יותר זמן באתר כך גוגל תופסת את האתר כ”חשוב” יותר. הכנסה של סרטון וידאו לאתר כמעט תמיד תורמת להארכת זמן השהיה של הגולש שם וכתוצאה מכך לדירוג יותר גבוה בגוגל.

האם יש עוד יתרונות לסרטוני וידאו?

כמובן. אם עושים שימוש נבון ביוטיוב ומכניסים לשם את הסרט אפשר למשוך גם משם תנועת גולשים לאתר ולהרוויח כפליים. סרטונים קצרים לקידום אתרים אפשר להזמין אונליין פה והאמת שדי בקלות…

איזה ניסוי עשיתם ומה היו התוצאות שלו?

בקצרה (כי הרחבנו על כך בפוסט), לקחנו כמה פוסטים מהבלוג של כתבנית ומדדנו את זמן השהיה בעמוד עם סרטון ובלי סרטון. גילינו שאחוז השהיה בכל אחד מהפוסטים עלה פלאים!

כמה עולה סרטון לקידום אתרים?

יש לנו יותר מ-20 מוצרי תוכן וידאו שונים. ניתן לקרוא עליהם ועל היחודיות של כל אחד מהם פה. סרטוני וידאו לקידום אתרים מתחילים מכמה מאות שקלים בודדים והכי חשוב – אפשר להזמין אותם אונליין 24/7.

פורסם ב: כתיבת והפקת סרטים וסרטונים, כתיבת מכתבים, כתיבת נאומים, כתיבת ערכים בוויקיפדיה, תוכן וידאו, תוכן ויזואלי

תגיות: | | |

Scroll to Top
השארת פרטים
    X
    דילוג לתוכן