כשהפיזי והטכנולוגי נפגשים, התוצאה מדהימה

הכירו את התוכנה הוובית שמאפשרת לכל אחד להפוך את כתב היד שלו לפונט. פונט, (גּוֹפָן בעברית) הוא צורת העיצוב של אותיות, כפי שבאה לידי ביטוי בתצוגה ויזואלית בפלטפורמות שנועדו להצגת מידע טקסטואלי. חלק מהפונטים מוכרים מאוד וכל מי שאי פעם הקליד מסמך בוורד השתמש בהם: Ariel, Tahoma, David וכדומה. תורת עיצוב הגופנים היא תת-תחום של העיצוב הגרפי וחוץ מהפונטים המוכרים לכולנו, מיטב הגרפיקאים ברחבי עולם עמלים כל הזמן על יצירת פונטים חדשים, לשימוש נוח ואסתטי.

לצד זאת, יש כאמור תוכנה שיכולה להפוך את כתב היד האישי שלכם, לפונט אותו אתם יכולים להוריד למחשב. השימוש בתוכנה כל כך פשוט, שיש אפילו סרטון טיקטוק קצרצר שמסביר איך להשתמש בה והופך את כל התהליך לקליל וכיפי. כל מה שאתם צריכים לעשות זה להדפיס מאתר התוכנה דף ייעודי, לכתוב עליו כל אות בנפרד, לסרוק למחשב ו…זהו. אתם מוכנים לצאת לדרך עם הפונט שלכם. אם אתם אוהבים להשתעשע באיור, עיצוב וגרפיקה, אתם יכולים אפילו להמציא פונט חדש, גם אם אתם לא גרפיקאים מקצועיים העוסקים בתחום.

רוצים לראות דוגמה?

הנה הפסקה הראשונה של המאמר הזה בפונט כתב יד 🙂

רגע, אבל מה עושים עם זה?

אם אתם שואלים את עצמכם למה בכלל אתם צריכים תוכנה שתהפוך את כתב היד שלכם לפונט, הנה כמה רעיונות יצירתיים:

  • בואו נודה בזה – זה פשוט מגניב.
  • אם יש לכם כתב יד יפה במיוחד, אתם יכולים להפוך אותו לפונט ולהדפיס מסמכים שלמים איתו. למשל, אם אתם רוצים לשלוח מכתב אישי עם הזמנה לאירוע ואין לכם סבלנות לכתוב את אותו הנוסח 300 פעמים, אתם יכולים פשוט להדפיס הזמנה בכתב היד שלכם.
  • עם הפונט החדש שלכם, אתם יכולים להוסיף למסמכים רשמיים חתימה בכתב היד שלכם, או מסר בנימה אישית לקוראי המסמך, במקום הנראות המנוכרת יחסית של אותיות מודפסות.
  • ברגע שהפונט מותקן על המחשב, אתם יכולים להוסיף חתימה בכתב יד לכל מייל שאתם מוציאים, כולל מיילים עסקיים וכך לשדר אווירה מקצועית אך חמה.
  • לא בדקנו אבל אנחנו מניחים שאפשר לעשות בפונט הזה שימוש באתרי אינטרנט שתומכים בפונטים מותאמים אישית.