דף הבית » כתיבת תוכן » 5 אתרי תמונות לשימוש חופשי בחינם או בלי זכויות יוצרים לשנת 2020 [פלוס יתרונות וחסרונות]

5 אתרי תמונות לשימוש חופשי בחינם או בלי זכויות יוצרים לשנת 2020 [פלוס יתרונות וחסרונות]

כבר בימיו הראשונים ביותר של האינטרנט, נעשה שימוש נרחב בתמונות. כאמצעי וויזואלי יעיל במיוחד, התמונות משמשות על מנת להעביר מסרים, למשוך את העין, להמחיש רעיונות ואם עשינו עבודה טובה, גם לבדר וליצור עניין. ככל שהשנים חולפות ופלטפורמות הדיגיטל משתכללות, חשיבות השימוש באמצעי הזה במהלך הקמת אתרים רק הולכת ועולה. האתגר העיקרי מולו אנו ניצבים בעת בחירת התמונות לאתר הוא אותו מוטיב חוזר עמו אנו נפגשים בכל היבט של עיצוב, קידום אתרים ושיווק בדיגיטל – כיצד לשמור על רלוונטיות וייחודיות בעולם בו כמות אדירה של תוכן זמינה לכולם?

כמה פעמים יצא לך לראות את אותה תמונת סטוק המשוחזרת שוב ושוב באתרים? הדמות המעונבת חסרת הפנים ששולחת יד קדימה ללחיצה כבר הפכה כמעט למם קבוע המלווה כל אתר לייעוץ עסקי או לשירותים משפטיים. בתחום השירותים הפיננסים עוד שולטות ביד רמה תמונות הכסף הצומח מהאדמה וכדומה.

את התופעה הזו לא ניתן לייחס רק לעצלנות וחוסר מקוריות. היצע התמונות הזמינות לשימוש חופשי היה די מוגבל ועד לאחרונה, נראה היה שנידונו לבחור בין תמונות לעוסות ומצועצעות ובין הוצאה גבוהה על תמונות סטוק איכותיות ומקוריות יותר.

מאגרי תמונות הסטוק השווים ביותר בשנת 2020 לשימוש חופשי עבור כותבי תוכן וקופירייטרים

החדשות הטובות הן שבשנים האחרונות צצים יותר ויותר אתרים המציעים תמונות יפהפיות, מקוריות ומחולקות לפי קטגוריות, מה שמקל מאוד על חיפוש תמונות לפי נושא – והחדשות הטובות באמת? רוב התמונות שם זמינות ללא כל עלות ובשימוש חופשי לחלוטין. כדי לעזור לך לבחור את התמונות השוות לדף הנחיתה או לפוסט הוויראלי הבא שלך בפייסבוק, אספנו עבורך כמה ממאגרי תמונות הסטוק הכי שווים שרצים ברשת שמציעים מגוון רחב של תמונות לשימוש חופשי לכל המטרות וללא מתן קרדיט. את היתרונות לקופירייטרים עצמאיים ולכותבי תוכן אנחנו לא צריכים לפרט פה, נכון? 🙂

Pixabay – המוכר והנוח

מדובר במאגר תמונות הסטוק החינמי הידוע ביותר ולא בכדי. האתר מציע עשרות אלפי תמונות במגוון רחב של קטגוריות ואינו דורש הרשמה לשם ההורדה אלא אם מדובר בגדלי תמונות גדולים. לצורך העניין, גדלי התמונות שמוצגות לשימוש אינטרנטי גם בלי הרשמה מספיקות בהחלט.

מאגר תמונות חינם - Pixabay
מאגר תמונות חינם – Pixabay

יתרונות:

היצע רחב מאוד של תמונות ממגוון תחומי תעשיה ועסקים, מה שהופך את המאגר הזה לאחד מהנוחים ביותר לחיפוש אחר תמונות קידומיות. בנוסף, הממשק נוח מאוד וללא פרסומות. מקסימום תרצו, תוכלו לתרום קפה ליוצר התמונה.

חסרונות:

בסופו של דבר, הפופולריות והשימוש הנרחב ב-Pixabay בא בסופו של יום גם לרעתו. בהרבה מובנים מאגר התמונות הזה שחוק מאוד ותמונות נבחרות מתוכו מככבות בכל רחבי הרשת.

StockVault – אידיאלי לתמונות המחשה

האתר מציע יותר ממאה אלף תמונות המסווגות לפי מגוון רחב מאוד של נושאים. באמצעות ממש חיפוש נוח ניתן להגיע למאגר אדיר ורחב של תמונות. האתר מציע הרשמה בחינם ומגייס תרומות, אך מאפשר לך ליהנות מכל מגוון התמונות שנתרמו על ידי אמני צילום מרחבי העולם ללא תשלום וללא הרשמה.

מאגר תמונות חינם - StockVault 
מאגר תמונות חינם – StockVault

יתרונות:

האתר מציע לצד היצע התצלומים המרשים, גם מגוון רחב של תמונות המחשה מצוירות וחמודות שישתלבו נהדר לצד עמודי תוכן ופוסטים, כרקע ייעודי לדף הרשמה או כתמונות המחשה לקטגוריות שונות באתרים.

חסרונות:

תוצאות החיפוש מציגות לצד התמונות החינמיות גם תמונות בתשלום באופן שעשוי מאוד לבלבל. ייתכן מאוד שאחרי שמצאנו את התמונה המושלמת וכבר התלהבנו, נלחץ עליה ונגלה שאנו מופנים לאתר של Shutterstock המאוד לא חינמי.

StockSnap – ידידותי למשתמש

המאגר הפופולרי, מבית תוכנת העריכה הגרפית Snappa, מציע את אחד מהממשקים הנוחים ביותר לשימוש מבין מאגרי תמונות הסטוק ומכיל מאות אלפי תמונות באיכות גבוהה מאוד ובמגוון מרשים מאוד של נושאים וקטגוריות.

מאגר תמונות חינם - StockSnap
מאגר תמונות חינם – StockSnap

יתרונות:

אפשרויות מתקדמות מאוד לפילוח החיפוש שלך מקלות מאוד על איתור התמונות המדויקות ביותר. בנוסף, ישנה אפשרות לחפש בין הקטגוריות הפופולריות ביותר שמציע לך האתר או לצפות בתמונות המבוקשות והנצפות ביותר. במובן הזה, מדובר במאגר התמונות הקל ביותר לשימוש.

חסרונות:

תכנים פרסומיים והצעות להירשם ל-Snappa קופצות בכל רגע ומסרבלות קצת את השימוש במאגר שללא הניג’וס הזה היה בקלות מדורג כמאגר תמונות הסטוק הטוב מכולם.

Burst – רזולוציה גבוהה

Burst הוא אתר תמונות הסטוק מבית שופיפיי, ענקית ה-Ecommerce מהמובילות בעולם. ההקפדה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר שניכרת ברכיבים רבים במערכת באה לידי ביטוי גם במאגר התמונות האיכותי הזה. כל התמונות באתר, ללא יוצא מן הכלל, הן בחינם ולשימוש חופשי לכל המטרות.

מאגר תמונות חינם - Burst
מאגר תמונות חינם – Burst

יתרונות:

נראה שנעשות עבודות פיתוח ואופטימיזציה באתר באופן קבוע וקטגוריות חדשות מתווספות כל הזמן כדי לענות על צרכים יותר ויותר מדויקים בחיפוש אחרי התמונות. מאגרי התמונות מאופיינים בהרבה מובנים לפי מגמות המתחדשות בתחום הסחר האלקטרוני ומהווים שירות משלים נוח מאוד לבניית החנות הווירטואלית.

יתרון נוסף הוא שרוב התמונות ברזולוציה גבוהה מאוד ומציעות את האיכות מהגבוהות שזמינות באתרים השונים.

בנוסף, ישנה קטגוריה נפרדת לתמונות שצורפו לאחרונה למאגר שמאפשרת לך להגיע ישר לתמונות העדכניות ביותר.

חסרונות:

המאגר מאוד מוכוון לתחום המסחר ולכן ישנו תיעדוף לקטגוריות מסוימות על אחרות. במידה והנושאים הנדרשים לתמונות שלך עולים בקנה אחד עם התחומים ש-Burst מתמחה בהם, זו בהחלט הבחירה האידיאלית.

Unsplash – סטנדרטים של גלריה

בהרבה מובנים, Unsplash לקחה את הקונספט של אתרי תמונות סטוק לשלב הבא. האתר מציע תמונות איכות שאינן רק ברזולוציה גבוהה ונעימות לעין, אלא עם טאצ’ אמנותי וייחודי שמאפשרות לתת אופי אותנטי ושונה לכל פלטפורמה עבורה נשתמש בתמונות. תמונות רבות מציגות סיטואציות חיות ומעוררות מחשבה שחורגות מהמניירות הרגילות שמציעות תמונות סטוק. זהו האתר המושלם לאלו שמחפשים תמונות עם אופי.

מאגר תמונות חינם - Unsplash
מאגר תמונות חינם – Unsplash

יתרונות:

אמנותי, ייחודי, נוח לשימוש ועם קטגוריות חיפוש מגוונות.

חסרונות:

הרבה מהתמונות עשויות להיראות אבסטרקטיות וידרשו קצת מקוריות ודמיון כדי לייחס אותן לנושא מסוים או על מנת להמחיש עמן פוסטים.

הערה חשובה! שימו לב שלעת כתיבת המאמר (פברואר 2020) הנתונים בו נכונים אך עם הזמן יכולים להיות שינוי בתנאי השימוש של אתרי התמונות השונים ולכן בכל מקרה עיינו בקפידה בתנאי השימוש של אתרים אלה טרם הורדה או שימוש בתמונות.

שאלות ותשובות נפוצות על תמונות בחינם

באיזה תמונות אפשר להשתמש בחינם?

במאמר סקרנו כמה אתרי תמונות חינמיים במיוחד עבור כותבי ויוצרי תוכן. PIXABAY – המוכר והנוח, STOCKVAULT – אידיאלי לתמונות המחשה, STOCKSNAP – ידידותי למשתמש ועוד…

האם חוקי להשתמש בתמונות מהאינטרנט?

שימוש בתמונות בלי אישור מבעל זכויות היוצרים עלול לגרום לתביעות ולעגמת נפש. כדי ללכת על בטוח במאמר מופיעים אתרים שמספקים תמונות בחינם בלי זכויות יוצרים בהם תוכלו להשתמש עוד היום – רק אל תשכחו לקרוא את תנאי השימוש של כל אחד מהם. בנוסף, אם יש לכם צרכים יצירתיים שאי אפשר למצוא לגביהם תמונות מוכנות, תוכלו להפעיל את כלי ה-AI שלנו ואנו ניצור לכם תמונות שלא קיימות באף מקום אחר בעולם.

האם חוקי להשתמש בתמונות מגוגל תמונות?

אנחנו לא מספקים יעוץ משפטי אבל בעיקרון כדי להשתמש באופן חוקי בתמונות של גוגל כדאי לבדוק לגבי כל תמונה ותמונה אם היא משוחררת מזכויות יוצרים. יש דרך פשוטה יותר והיא לקרוא את המאמר הזה. ריכזנו כאן כמה וכמה אתרים שמספקים תמונות בחינם בלי זכויות יוצרים בהם תוכלו להשתמש עוד היום.

מה האתר שאתם הכי ממליצים עליו?

PIXABAY – המוכר, הידידותי והנוח.

פורסם ב: כתיבת תוכן, קופירייטינג, קידום אתרים

תגיות: | | | | | |

Scroll to Top
השארת פרטים
    X
    דילוג לתוכן