דף הבית » כתיבת ערכים בוויקיפדיה » איך לכתוב ערך בויקיפדיה

איך לכתוב ערך בויקיפדיה

ויקיפדיה היא אנציקלופדיה אינטרנטית ובה ערכים רבים שנכתבו על ידי ויקיפדים (עורכים של האינציקלופדיה) וגולשים מכל רחבי העולם. בויקיפדיה העברית יש נכון לרגע כתיבת המאמר הזה 294,054 ערכים. ערכים חדשים נכתבים מדי יום ביומו ללא הפסקה. ויקיפדיה היא מקור הידע העיקרי ברחבי העולם כולו כולל מדינות העולם השלישי.

ויקיפדיה לוגו
ויקיפדיה לוגו

הנה כמה קווים מנחים כלליים לכתיבת ערכים בויקיפדיה

 1. אז ראשית, אם אין לכם חשבון ויקיפדיה, צרו אחד על ידי לחיצה על הקישור – http://he.wikipedia.org ולחצו על “יצירת חשבון” בפינה השמאלית העליונה.
 2. ברגע שיש לכם חשבון ויקיפדיה אתם יכולים להתחיל לעבוד על הערך הראשון שלכם. לאחר הכניסה לחשבון בדרך כלל תועברו לדף שכותרתו “כניסה מוצלחת”. בכל מקרה, בסרגל הימני לחצו על  “עזרה”.
 3. כאן תוכלו לקרוא את כל מאמרי המידע על ויקיפדיה. החל מהמדיניות שלה וכלה במאמרים כיצד לערוך ולהוסיף ערכים חדשים לויקיפדיה.
 4. אם ברצונכם ליצור ערך לעסק או לחברה שלכם, ראשית בדקו אם אף אחד עדיין לא יצר ערך שכזה.
 5. אם ערך כזה לא נוצר עדיין, חזרו לדף “עזרה” ולחצו על “איך ליצור דף חדש” תחת “תמיכה טכנית”.
 6. הזינו את שם הערך החדש בשדה המתאים מתחת לכותרת “יצירת ערך” וכתבו תוכן מתאים. רצוי לקרוא ערכים דומים קודם לכן כדי להבין את המבנה הכללי של כתיבת תוכן נכונה בויקיפדיה.
 7. בהצלחה. הקפידו לעבוד לפי כל ההוראות באתר.

רצוי להכיר את אופן העבודה בויקיפדיה ואת תנאיה לפני שתתחילו ביצירת ערכים. זה יחסוך לכם זמן בסופו של דבר ויעזור לכם ליצור ערכים טובים יותר. יתרה מכך, ערכים שכתובים כהלכה לא מסתכנים בהורדתם מהאתר. כדי ללמוד איך לעשות זאת לבד, קבלו מידע על הקורס המקיף שלנו בו תלמדו את כל הידע הפרקטי הנחוץ כדי לעשות זאת נכון.

אם ברצונכם לראות את הערכים אותם הוספתם לויקיפדיה או כאלה שערכתם לחצו על “תרומות” בפינה השמאלית העליונה של האתר.

כתיבת ערכים בויקיפדיה היא אחת מהשירותים שלנו. נשמח לעשות זאת עבורכם.

לקריאה נוספת

פורסם ב: כתיבת ערכים בוויקיפדיה

תגיות: |

Scroll to Top
השארת פרטים
  X
  דילוג לתוכן