דף הבית » כתיבת תוכן » מחיר של כתיבת תוכן לאתרים

מחיר של כתיבת תוכן לאתרים

פירות טריים

אם אתם חושבים שכתיבת תוכן לאתרים היא בזבוז זמן וכסף – אתם לצערנו טועים ומטעים. למעשה, כאשר מחשבים את העלות מול תועלת של כתיבת תוכן לאתרים יש לקחת בחשבון שני פרמטרים.

  1. כמה זמן וכסף יעלה לכם לכתוב את התוכן הזה בעצמכם, בעיקר בהתחשב בעובדה ש”זמן שווה כסף”.
  2. כמה כסף יכניס לכם התוכן הנ”ל.

לכן, לכתיבת תוכן לאתרים מחיר שונה בהתאם לסוגים השונים של התוכן. למעשה, כיום יש בתחום התוכן עשרות שירותים שונים ולכן המחיר משתנה משירות אחד למשנהו. למשל: אין מחירו של דף נחיתה כמחירו של פוסט לפייסבוק וזו כמובן רק דוגמה אחת.

השאירו את העבודה למומחים

יתרה מזאת, כתיבת תוכן לאתרים היא מומחיות שמצריכה ידע, כשרון ונסיון שרק מעטים ניחנו בה. אמנם כולנו למדנו לכתוב בבית הספר וחלקנו אפילו כותבים יפה, אבל לא כולנו יודעים לעשות זאת בהתאם להנחיות ספציפיות, לעיתים מורכבות. למשל: קהל יעד, מטרה שיווקית, מספר מילים מוגבל ועוד.

וכמובן שהאינטרנט שינה גם את פני הכתיבה, כי כיום בניגוד לעבר לא מספיק לכתוב יפה ובהתאם להנחיות. למעשה, כתיבה לאתרי אינטרנט מצריכה להתחשב בדרישות שונות מבחינת קידום אתרים, כך שכל העסק הופך למסובך הרבה יותר ובמילים אחרות – כדאי להשאיר אותו לבעלי המקצוע ממש כמו שלא הייתם מספרים את עצמכם.

בניגוד לשפות אחרות עברית היא שפה נדירה ומיליונים בודדים מדברים אותה כשפת אם. המשמעות היא שלא ניתן לרכוש תוכן איכותי בעברית ממדינות אחרות (כמו שעושים בתחומים אינטרנטיים ועסקיים אחרים), כך שלכתיבת תוכן לאתרים, מחיר שמשקף גם את העובדה הזו.

הזול עולה ביוקר

כשאתם רוכשים תוכן לאינטרנט שלכם עליכם לזכור דבר אחד – באינטרנט כמו בחיים זול עולה ביוקר. המשמעות היא שלרוב תוכן זול לא רק שלא יעשה את העבודה, אלא לעיתים אפילו יפגע בכם. למשל: תוכן לקידום אתרים שאינו איכותי יכול לפגוע במיקום האתר בתוצאות החיפוש בגוגל.

למעשה, כשעושים חישוב פשוט מסתבר שבלתי אפשרי לכתוב תוכן זול וזאת מסיבה אחת – תוכן איכותי מצריך זמן עבודה וזמן עריכה של לפחות חצי שעה למאמר, כך שלא סביר שיש כותב מקצועי שמוכן לעבוד קשה בעבור תוצאה שהיא פחות משכר מינימום. ועוד לא דיברנו על תכנים מקצועיים שמצריכים השקעה גדולה הרבה יותר.

ואם אתם חושבים שאנחנו טועים – למה שלא תנסו להזמין תוכן זול שיהיה גם איכותי, גם יעניק לגולש ערך מוסף וגם יקדם את האתר באופן חוקי בגוגל? אנחנו בטוחים שלא תמצאו חיה כזאת. היא פשוט לא קיימת.

אז מה עושים?

רצוי לפנות לחברה לכתיבת תוכן שמבצעת כתיבת תוכן לאתרים במחיר הגיוני, כלומר מחיר שמשקף הן את המומחיות, הידע והנסיון של הכותב והן את כוחות השוק. לכן, אולי לכתיבת תוכן לאתרים מחיר שנראה על פניו גבוה, אבל הוא יחזיר את ההשקעה הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך.

למחירון שלנו – הקליקו כאן

פורסם ב: כתיבת תוכן

תגיות: |

Scroll to Top
השארת פרטים
    X
    דילוג לתוכן