דף הבית » תוכן ויזואלי » תמונות שמתרגמות דמיון: הכירו את מערכת הבינה המלאכותית שיוצרת תמונות שלא קיימות באף מקום אחר

תמונות שמתרגמות דמיון: הכירו את מערכת הבינה המלאכותית שיוצרת תמונות שלא קיימות באף מקום אחר

כל משווק דיגיטלי זקוק לתמונות. אם כדי לשלבן באתר האינטרנט או כדי ליצור מודעות ממירות בפייסבוק, תיאורי מוצר וכדומה. חלקנו נעזרים באתרי תמונות חינמיים או בתשלום, חלקנו יוצרים אותן בקנבה וחלקנו משלמים לגרפיקאי כדי שיצור עבורנו תמונה עם נגיעות והתאמה אישית מעשה ידי אדם. כל עוד מדובר בתמונות ריאליות שצולמו היכן שהוא הרי שמאגרי התמונות מספקים פיתרון מאוד יעיל אך מה קורה כשאנו רוצים ליצור תמונה מהדמיון? תמונה שלא קיימת באף מקום? אפשרות אחת היא ליצור את התמונה באנימציה אבל האפשרות של שנת 2022 היא יצירה של תמונה מעשה ידי מחשב – הכירו את הלהיט החדש – תמונות ה-AI שלא קיימות באף מקום אחר בעולם! לפני שנצלול אל ההסברים ואל מה שניתן לעשות עם המערכת הזו, קחו כמה דוגמאות לתמונות שיצרנו בעזרה הכלי החדיש הזה.

כלב כתום הולך על הירח - תמונת AI
כלב כתום הולך על הירח – תמונת AI
פנדה רוכבת על אופניים בעיר - תמונת AI
פנדה רוכבת על אופניים בעיר – תמונת AI
תמונה של עיר יער קסומה מהעתיד - תמונת AI
תמונה של עיר יער קסומה מהעתיד – תמונת AI

מדובר באינטליגנציה מלאכותית AI = Artificial Intelligence, במודל חדש המייצרת תמונות ייחודיות באיכות מאוד גבוהה, האיכות מתבטאת אפילו בפרטים הקטנים ביותר שבתמונה.

יצירת התמונה מתבצעת בעיקר באמצעות כתיבת תוכן מילולי. כך שבאמצעות כתיבת תיאור לסצינה, ניתן לייצר את התמונות שישקפו את המסר שאתם רוצים להעביר. לעיתים באופן ביזארי, יוצא דופן וייחודי.

מערכת ה-AI יודעת גם לערוך תמונות בצורה פנומנלית, לעצב ולשנות תמונות קיימות וכן להסיר או להוסיף פריטים בתמונה, לקבלת תמונות מדוייקות הרבה יותר בהצגת הפרטים שבהן, וכך האפשרויות בלתי מוגבלות, בכל הנוגע לעיצוב תמונות והעברת מסרים חזותיים.

התמונות במערכת ה-AI, מתרגמות את הדמיון שלכם למציאות. הן אוסף של מסרים דיגיטליים המתחברים למקשה אחת ומציגים רעיון מסוים. התמונות מעבירות מסר או מספר מסרים בצורה ריאליסטית לכאורה, כאילו היו קיימים ממש מול עינינו.

התמונות מציגות עולם דמיוני, עולם שלא קיים במציאות, אם כי התמונות מייצרות תפיסה מחשבתית כאילו מדובר בתמונות אמיתיות שצולמו באמצעות מצלמה או צוירו על ידי אומן. השילוב של הדמיון יחד עם המציאות, יוצרת חשיבה מחדש ואפילו חשיבה ביקורתית ואומנותית, על כל הפרטים המוצגים בתמונה, ועל כל הרגשות והתחושות שהצפייה בתמונה מעבירה לצופה. 

נשמע טוב מדי מכדי להיות אמיתי?  ובכן מדובר בטכנולוגיה אדירה ופורצת דרך שאנו זוכים להנות ממנה!

איך זה עובד?

ראשית נסו לקרוא עד הסוף את המאמר הזה של סהר מור. בעיקרון מדובר במערכת חכמה במיוחד של בינה מלאכותית, מערכת בעלת יכולת למידה והסקת מסקנות, המתוכנתת לבצע פעולות על מאגר פריטים גדול במיוחד. מערכת ה-AI מכילה אוסף לא מבוטל של טקסטים ותמונות מהרשת, ויותר מכך, המערכת מתחברת לאופן השפה הנרחבת ביותר בעולם, כך שככל שמאגר השפה שלה גדול יותר, כך התוצרים שלה יוצאים מדויקים יותר. אופן העבודה של המערכת, מאפשר לה להבין את הפקודות הנכתבות בעבורה, ולתרגם אותם, ליצירה ויזואלית בצורה מותאמת ביותר לדמיון.

מתי כדאי להשתמש בתמונות AI?

מערכת ה-AI יודעת לתרגם את הדמיון ליצירת אומנות של ממש, גם כשמדובר בתוכן אבסטרקטי שקשה להסביר, או ברעיון מופשט ולא מוגדר ואפילו כשרוצים להציג יצירתיות בלתי רגילה, וזאת מבלי “לשבור את הראש” או “לקרוע את הכיס”, יחד עם אנשי מקצוע רבים כמו אומנים, גרפיקאים ואנימטורים, עד שמגיעים ליעד, אם בכלל, כי היום, אפשר לעשות את זה בלחיצת כפתור דרך מערכת ההזמנות שלנו למשל.

איכות התמונות הנוצרות במערכת ה-AI, היא ברמה גבוהה, ומגיעה ל-1024×1024 פיקסלים בכל תמונה, כך שתוכלו להבחין בחדות יוצאת דופן גם כשמדובר בתמונה שלא צולמה במצלמה מקצועית, אלא נוצרה באמצעות מכלול של רעיונות ופקודות דיגיטליות.

בתמונות הנוצרות ממערכת ה-AI, תוכלו להשתמש באתרי האינטרנט שברשותכם, בחנויות דיגיטליות, בדפים עסקיים, ברשתות החברתיות כמו אינסטגרם, פייסבוק וכו’… ניתן להשתמש בתמונות במצגות, באתרי אינטרנט, בסרטונים ובגדול, השמיים הם הגבול! הנה דוגמה לתמונה שמלווה כתבה אצלנו בבלוג בה עשינו שימוש בתוכנת AI.

החסרונות של תמונות AI

קיימות מספר חסרונות לתמונות הנוצרות מתוך מערכת הבינה המלאכותית AI, אם כי לשמחתנו, הן לא רבות.

 • המערכת נוטה לייצר לעיתים, תמונות המכילות אובייקטים בעלי צבעים שלא תואמים במדויק את צבעם במציאות.
 • קיימת למערכת נטייה לייצר תמונות “סטריאוטיפיות” בעיקר בנוגע לתפיסות מערביות, לעיתים אפילו פרימיטיביות, לגבי תחומי עיסוק של “דמויות” בתמונה, וזאת ככל הנראה, בעקבות האימון והלמידה על מאגר התוכן הכל כך נרחב שלה.
 • המערכת מבצעת “אימון” על מאגרי מידע שלרוב לא עברו סינון תפיסתי, ולא תוכננו להציג השקפות עולם, בזרם מסוים המונחה מראש, אם כי החיסרון הזה יכול להיות יתרון גדול מאוד, כשרוצים להעביר מסר לקהל גדול במיוחד ובעל תפיסות עולם המושרשות בתת המודע שלו.
 • לעיתים הפרטים הקטנים בתמונה (כגון אצבעות כף יד) יוצאים מעוותים. יש כאלה שיטענו שזה חלק מהקסם 🙂

היתרונות של תמונות AI

יתרונות רבים לשימוש בתמונות הנוצרות באמצעות מערכת ה-AI.

 • בראש ובראשונה, היא מתרגמת את הדמיון שלנו ליצירת אומנות של ממש, באמצעות כתיבה פשוטה של רעיון במספר מילים, היא מסוגלת לבצע עריכה על כל תמונה קיימת, בצורה ריאליסטית. היא מסוגלת להוסיף או להסיר אלמנטים ואובייקטים בתמונה, תוך התחשבות בהשפעת הצל, התאורה, והשפעות נוספות של האלמנט, על כל שאר האובייקטים הקיימים בתמונה. 
 • בעבר, השליטה בעריכה שכזאת, היתה בלעדית לאמנים, מעצבים, גרפיקאים, מומחים לתוכנות עריכת התמונות השונות, כמו פוטושופ לדוגמא.
 • בנוסף לכך, מערכת ה-AI מסוגלת אפילו לקחת תמונה שצולמה במצלמה, רגילה לכל הדעות, ולייצר ממנה וריאציות רבות, התמונות שנוצרות מבצעות התייחסות לאובייקטים ואלמנטים הדומיננטיים ביותר הקיימים בתמונה המקורית.
 • יתרון נוסף למערכת ה-AI הוא יכולת הקונסיסטנטיות שלה, היכולת לשמר מרקמים, תאורה, מבנה, קשר תפיסתי בין אלמנטים, וכל זאת בצורה שנראית ריאליסטית ולא מלאכותית, כי המערכת עובדת בצורה כזאת, שהנחת היסוד של המסר בתמונה, היא ה”מציאות” שלה והיא נשארת עקבית בכל וריאציה שהיא מייצרת בקשר לאותה הפקודה.
 • באמצעות מערכת ה-AI, תוכלו לייצר בכתיבת מספר מילים ובקלות רבה, תמונות אומנותיות, חדשניות ומרגשות, בשביל מאמרים, כתבות, מוצרים, פרסומות, פוסטים ועוד. זאת ללא צורך ביכולת מיוחדת של מומחה לגרפיקה, וללא צורך לעבוד מול מעצב ואפילו תחסכו לעצמכם הרבה מאוד כסף, שלא תצטרכו לשלם הון עבור יצירות מסוג זה. 
 • כדי להמחיש לכם את יכולות המערכת ביצירת תמונה ריאליסטית, אם כי היא דמיונית ודיגיטלית לחלוטין, תחשבו על שילוב של אלמנטים שלא נמצאים יחד או לא קשורים אחד לשני בשום צורה, שאין שום סיכוי למצוא חיבור ביניהם בעולם האמיתי, או אובייקט שעשוי במציאות מחומר מסוים, במערכת ה-AI ניתן לייצר את אותו אובייקט, שיראה עשוי מחומר אחר לגמרי, ואם נלך יותר רחוק, אובייקט שעשוי מהמון אובייקטים זעירים הזהים לו.
 • קידום אתרים – כידוע, גוגל מתגמלת אתרים שיוצרים תוכן מקורי בכך שהיא מקפיצה אותם במעלה תוצאות החיפוש. שימוש בתמונות מקוריות שלא קיימות באף מקום אחר ברשת, גורמות לגוגל להבין שיש כאן יוצר תוכן מקורי ויחודי ולכן שווה לתגמל אותו.

לסיכום

מערכת ה-AI, נוצרה בדיוק בשביל הצורך של אותם אנשים שרוצים לתרגם את הדמיון שלהם ליצירת אומנות של ממש, להעביר את המסר הייחודי שלהם, שלפעמים קצת קשה להסביר במילים, המערכת תבין אתכם בקלות ותחסוך לכם המון זמן, כסף ותסכול מיותרים בדרך. אתם תגלו באמצעותה הדמיון שלכם, הוא יצירת אומנות של ממש!

השימוש במערכת ה-AI מיועד לכל אדם, בעל עסק, חברה ארגון וכו, המעוניינים ליצור תמונה ייחודית המעבירה מסר או רעיון מופשט, מתאים לשימוש במגוון רחב של פלטפורמות דיגיטליות ופרסום.  מערכת ה-AI תעזור לך לגרום לרעיון מופשט, או מסר, להיראות ריאליסטיים ומוחשיים בתמונה, ובקלות, כאילו היו אמיתיים לגמריי. רוצים להזמין תמונות מקוריות שנוצרו על ידי מערכת ה-AI? הזמינו את התמונות שלכם כאן.

שאלות נפוצות

למי כדאי להשתמש במערכת בינה מלאכותית ליצירת תמונות?

מומלץ לעשות שימוש במערכת בינה מלאכותית ליצירת תמונות כשנדרשים לתמונה דמיונית ויצירתית במיוחד, למשל כזו שבאה לתאר תוכן אבסטרקטי, מופשט ו/או לא מוגדר. דוגמאות והזמנה אונליין ניתן לבצע פה.

מה החסרונות של מערכת בינה מלאכותית ליצירת תמונות?

חסרונות המערכת הן בגדר חבלי לידה. למשל, צבעים שלא מתאימים למציאות, עיוות בפרופורציות של התמונה ובעיקר – סטריאוטיפיות באפיון של הדמויות שמבוססת על חוכמת ההמונים המערבית ותפיסות העולם שלו.

מה היתרונות של מערכת בינה מלאכותית ליצירת תמונות?

היתרון הבולט של המערכת טמון בעובדה שהיא מאפשרת לכל אחד ליצור תמונות מורכבות ומקוריות כך שאין צורך באנשי מקצוע אלא רק בלחיצת כפתור ובכמה מילים שמגדירות את הרעיון.

פורסם ב: תוכן ויזואלי

תגיות: | | | |

Scroll to Top
השארת פרטים
  X
  דילוג לתוכן