דף הבית » כתיבת תוכן » סרט עדויות של לקוחות מרוצים – האם זה עדיין אפקטיבי?

סרט עדויות של לקוחות מרוצים – האם זה עדיין אפקטיבי?

בואו נתחיל מהסוף ונחסוך לסקרנים שבכם את ההמתנה: בהחלט. ולא רק שזה אפקטיבי, זו גם אחת הטובות הכי גדולות שתוכלו לעשות למערך השיווק שלכם. למה סרטון עדות אישי הוא כל כך אפקטיבי? ואיך עושים זאת נכון? הנה כמה סיבות מעולות לכך.

2 אנשים מסבירים אחד לשני דברים

שיווק על קצה המזלג

בסופו של דבר, מטרתה של מלאכת השיווק שאנחנו כל כך עומלים עליה היא להעניק ללקוחות את המידע הדרוש כדי לקבל החלטה מושכלת – רצוי כזו שתציב אותם במקום ה”נכון” ותגרום להם לרכוש מאיתנו. כל מה שאנחנו עושים, החל מהתוכן שאנחנו יוצרים ועד לתמונות המתלוות אליו בנוי סביב המטרה הפשוטה אך החשובה הזו.

אך בעוד שהמטרה לא השתנתה, אופי השיווק השתנה להפליא. ככל שחולפות השנים, כך לקוחות מעוניינים בקשר אישי עם המותג ואתם כבעלי עסקים צריכים לייצר ערוצי תקשורת ישירים עם קהל היעד הרלוונטי.

קבלו אותו בתרועות: טסטמוניילס

זו הסיבה שהמלצות של לקוחות הן כה חשובות. במקום לקחת בחשבון רק את המילה שלכם על טיב השירות או המוצר, סרטוני העדויות (טסטמונייאלס) הללו מאפשרים ללקוחות אמיתיים לשמוע מלקוחות אמיתיים אחרים מדוע ההחלטה שהם עומדים לקבל היא טובה – אתם, במקרה הזה, רק המתווך של המידע.

הכי טובים שתוכלו להיות

נוסף לתקשורת אישית עם הקהל, מטרה חיונית נוספת של מערך השיווק העסקי היא ליצור אמון גבוה ככל שניתן למותג שלכם. הלקוחות שלכם לא רוצים רק לדעת שאתם יכולים לפתור את הבעיה שלהם או לרקום עבורם חלום – הם רוצים לדעת שאתם יכולים לעשות זאת טוב מכל אחד אחר.

סטטיסטיקה להמונים

אספנו מספר מחקרים המוכיחים מעל לכל ספק שסרטי עדויות של לקוחות מרוצים פשוט עובדים. על פי מחקר אחד, שימוש קבוע בהמלצות ושילובן באמצעי השיווק השונים מסוגל לייצר עלייה של כ-62% במכירות – לא רק ברכישה בודדת, אלא בכל פעם שהלקוח מבקר במותג שלכם. כשמעיינים בנתון מעניין נוסף הנוגע להרגלי הקנייה של לקוחות, גם מבינים מדוע. על פי סקר אחר, 92% מהאנשים שנשאלו הודו שהם מעיינים בהמלצות לפני שהם שוקלים לרכוש מוצר חדש. ועד כמה סוג ההמלצות חשובות להחלטה? על פי סקר שלישי, 88% מהצרכנים דווחו שהם סומכים על ההמלצות באתר ממש כמו על המלצות אישיות של חברים. ולסיום, סתם כי אנחנו אוהבים סקרים, קבלו את הנתון הבא: 72% מאלו שהגיבו לסקר המדובר, אמרו כי ביקורות חיוביות והמלצות מצולמות עזרו להם לסמוך על העסק באופן משמעותי יותר.

אז איך נראה סרטון עדות טוב?

חלק מהסיבה שבגללה המלצות הארוזות בסרטון עדות אישי חשובות כל כך, היא שהן מסייעות לייצר משיכה רגשית ועמוקה יותר למותג שלכם – וזה ערך יקר מפז.

עם זאת, כדי שהסרטון שלכם ישיג את מטרתו, כדאי שהוא יהיה אותנטי ככל שניתן. לקוחות מסוגלים לזהות זיוף מקילומטרים, ולכן כל סרטון שבו יושב שחקן ומדקלם טקסט המשבח את המוצר שלכם – פשוט לא יעבוד. נכון, אולי יהיו כמה לקוחות אחדים שישתכנעו במהימנות הפרסום, אך חדי העין שבחבורה (זאת אומרת – הרוב), יזהו בקלות שלא מדובר בסרטון הכי אמין בקלמר. מה עושים? שומרים על אמינות, כמה שיותר. חשבו על הלקוחות הטובים ביותר שלכם, אלו שגם ייהנו להצטלם וגם היו מרוצים מאוד מהשירות או המוצר שלכם. כעת, ספרו להם מהי מטרת הסרטון, מה אתם רוצים להשיג באמצעותו ותנו להם כמה נקודות מנחות לחשיבה. זהו.

כאן נגמרת המעורבות שלכם, יש לקוות. כעת כל שעליכם לעשות הוא להעמיד מולם מצלמה (או לבקש שיצלמו את עצמם בתנאים ביתיים) ופשוט לבקש מהם לענות על השאלות בזו אחר זו. התפקיד שלכם הוא לכוון אותם אל השאלות, לא לענות עליהן במקומם – רק כך תוכלו לייצר סרטון המורכב מקטעים אותנטיים המגיעים מנקודת מבטו של הלקוח – ובעיקר כאלו שמדברים אל לקוחות פוטנציאליים אחרים.

נבואה שמגשימה את עצמה

המלצות מצולמות של לקוחות הן מעין נבואה שמגשימה את עצמה לגבי הקשר שלכם עם קהל היעד הקיים והפוטנציאלי של המותג. מישהו נהנה מהמוצר או מהשירות שלכם, ולכן אתם מעודדים אותו לצלם את עצמו ולספר מה הוא אהב במוצר. באופן טבעי, הצרכן הבא יסמוך על הסרטון הזה יותר מאשר הוא יסמוך על מניירות שיווקיות, כך שההמלצה המצולמת כעת משמשת כמנוף שיווקי רב משקל המשפיע על ההחלטה שהם מנסים לקבל.

הלקוח הפוטנציאלי הופך ללקוח חדש (גם כי הסתמך על ההמלצה) וכעת גם הוא שמח לספר לאחרים ממה נהנה, וכן הלאה וכן הלאה. קלטתם מה קרה כאן? יש לכם ביד שרשרת שיווקית עצומה, שאתם יכולים למנף לכל כך הרבה פלטפורמות שיווקיות. המסר שלכם מעולם לא נראה טוב יותר!

לקריאה נוספת

פורסם ב: כתיבת תוכן

תגיות: | | | |

גלילה למעלה
השארת פרטים    X
    דילוג לתוכן