דף הבית » כתיבת תוכן » מהגיגיה של כותבת תוכן

מהגיגיה של כותבת תוכן

נעה - כותבת תוכן בכתבנית

אחרי שסיפרתי לכם בפוסט הקודם שלי על המחיר אותו אני משלמת ככותבת תוכן, חשבתי לספר לכם גם על התכונות שנדרשות מכותב תוכן אצלנו. אחרי כמעט 3 שנים של עבודה בכתבנית גיליתי שלכל הכותבים שלנו יש שילוב מוזר של ראש גדול וראש קטן בלי אגו מנופח. למה בדיוק הכוונה? הנה ההסבר:

ראש גדול

כותבי התוכן כאן נדרשים לעיתים קרובות לכתיבת תוכן שמצריך מחקר מעמיק. אני לדוגמה, לפחות פעם בחודש, מתבקשת לכתוב סקירות כלכליות שמיועדות למשקיעים בתחום הנדל"ן בצ'כיה, כולל סטטיסטיקות, נתונים פיננסיים, השוואות בינלאומיות, ענייני מיסוי ועוד. וכן, כבר יש כבר אנשי קשר בפראג שרגילים לקבל ממני שאלות שמתאימות מינימום לדוקטורט.

ראש קטן

אני לא מתכוונת חלילה שכותבי תוכן הם חסרי מעוף, אבל לפעמים אנחנו נדרשים למלא הוראות בלי לערער עליהן. זה אולי נשמע פשוט אבל בפועל זה מסובך כמו תשבץ הגיון או סודוקו. בתחום הזה יש לי כמה דוגמאות שימחישו לכם את המורכבות של הנושא:

  • במאמרי קידום לפעמים אנחנו נדרשים להישמע להוראות כגון אלה "מאמר בן 300 מילה עם 5 כותרות משנה, ביטוי המפתח "מודעות אבל מחיר" צריך להופיע בו 5 פעמים, ביטוי המפתח "בריכת שחייה" צריך להופיע בו פעמיים ובפסקה השלישית צריך לכתוב משפט על "עומר אדם". את המורכבות של מאמרים כאלה כבר תיארה בהצלחה גלי בפוסט שלה ולכן אני עוברת לדוגמא הבאה.
  • גם תרגום מאנגלית לעברית נראה לכאורה כמו עניין פשוט אבל זה ממש לא ככה. כולנו למדנו אנגלית בביה"ס וזו לא אמורה להיות לנו בעיה, אבל בתרגום מקצועי צריך להעביר את הדברים כמות שהם כולל סגנון וטון הכתיבה. כל זאת בלי להוסיף שום דבר שעלול להטות את כוונת הכותב המקורי – ובלי שהקוראים ירגישו שהטקסט נכתב בשפה אחרת. מורכב, נכון?
  • כתיבת ערכים לויקיפדיה הם לכאורה משהו ש"כל אחד יכול לעשות", אבל האמת היא שלויקיפדיה חוקים נוקשים שסטייה מהם מביאה לפסילת הערך לשנה שלמה. מזל שלמדתי בקורס ויקיפדיה של כתבנית איך עושים את זה נכון.

ומה עם האגו שלי?

תודה רבה אבל לי אין כזה דבר. במקרה הזה אני מדברת בשם עצמי בלבד. לי אין כוונות לזכות בנובל לספרות או לראות את שמי מתנוסס בפתחיהן של כתבות על רופא שיניים מומחה ברחבי האינטרנט. למעשה, רק המחשבה על זה מביכה אותי וגורמת לי לרצות לברוח כמה שיותר רחוק (אגב, בפעם האחרונה שזה קרה מצאתי את עצמי בנורבגיה…).

חושבים על עבודה בכתבנית?

קליק פה ואם יש לכם ניסיון כבר בכתיבת תוכן לאתרים אז תדעו שזה ממש עוזר!

נועה היא כותבת תוכן בחברת כתבנית.

פורסם ב: כתיבת תוכן

גלילה למעלה דילוג לתוכן