דף הבית » סרט וידאו » המדריך המלא לצילום סרטוני וידאו מקצועיים בטלפון הסלולרי

המדריך המלא לצילום סרטוני וידאו מקצועיים בטלפון הסלולרי

עד לא מזמן, אף איש מקצוע שמכבד את עצמו לא היה מעז להפיק סרטון מקצועי באמצעות הטלפון שלו. אם בעבר סרטונים בטלפון התאפיינו באיכות ירודה, תדמית לא רצינית ותנאי עבודה מוגבלים, הרי שהיום, כאשר המכשירים הדיגיטליים משמשים אותנו בכל תחומי החיים, ניתן עם ההכוונה והכלים הנכונים לצלם סרטונים ברמה גבוהה מאוד בעזרת הטלפון.

עסקים רבים יוצרים סרטוני תדמית ברמה גבוהה, משווקים מוצרים באמצעות תיאורי מוצר בוידאו ואפילו מפיקים סרטים קצרים באיכות שפעם הייתה בלתי אפשרית. במדריך הזה נסביר כיצד גם אתם תוכלו ליצור תוכן וידאו איכותי באמצעות כמה אמצעים פשוטים עם מכשיר הסמארטפון שלכם. בין אם מדובר באנדרואיד או באייפון. הסלולרי שלכם יכול בקלות להפוך לכלי שמתעד פעילות בשטח, שיוצר תוכן שקהלי היעד שלכם יאהבו ושמספק אפיקים לבניית תכני שיווק בווידאו.

הכול מתחיל בהגדרה הנכונה

בחורה מצלמת סרט וידאו מקצועי לרשת חברתית מהנייד שלה

לפני שניגש בכלל לאופן הצילום ולמכשיר הנדרש, חשוב שנוודא שהגדרות המכשיר שלנו מותאמות לצילום ווידאו איכותי. אלו כמה מההגדרות המרכזיות שחשוב שנבחן.

רזולוציית הווידאו

כדי להבטיח חדות תמונה, חשוב שנוודא שאנו מגדירים את המכשיר לרזולוציה הגבוהה ביותר. במכשירים המתקדמים כיום, ניתן לצלם ברזולוציית 4K או לכל הפחות HD 1080, המשתוות לאיכות קולנועית.

רזולוציית צילום באייפון
רזולוציית צילום באייפון
רזולוציית צילום באנדרואיד
רזולוציית צילום באנדרואיד

קצב הפריימים

השלב הבא, הוא הגדרת קצב הפריימים. הגדרה זו תקבע כמה פריימים יכיל הסרטון בשנייה. ככל שצפיפות הפריימים תהיה גבוהה יותר, כך הסרטון יהיה איכותי ומלא יותר ללא “קפיצות” שיגרמו לזרימת סרטון בלתי אחידה הפוגעת בחוויית הצפייה. מומלץ לבחור ב-60 פריימים לשנייה ובכל מקרה לא פחות מ-30 פריימים לשנייה.

הגדרת קצב הפריימים לאייפון
הגדרת קצב הפריימים לאייפון
הגדרת קצב הפריימים לאנדרואיד
הגדרת קצב הפריימים לאנדרואיד

כל אחת משתי ההגדרות הללו תשפיע על איכות הסרטון בכל ההיבטים. לצד האיכות, ההגדרות ישפיעו באופן משמעותי על גודל הקובץ הסופי של הסרטון לאחר העריכה. זהו אלמנט נוסף שחשוב שניקח בחשבון. במידה ויש לך שטח אחסון מוגבל באתר האינטרנט שלך, חשוב לקחת זאת בחשבון ולזכור כי ככל שהקובץ כבד יותר, כך קצב הטעינה של התוכן שלך עשוי להאט. בעידן בו כל שנייה בזמן הטעינה יכולה להשפיע באופן קריטי על אחוז הנטישה בפלטפורמות שלך, חשוב שנשקול היטב עד כמה אנו מוכנים להשקיע באיכות על חשבון כובד הקובץ. הסרטון המושלם יהיה כזה בו יהיה איזון אידיאלי המותאם למשאבי המערכת שלך בין איכות וקלות משקל. בכל מקרה, כאן פירטנו על אופציות נוספות שבהם אפשר להשתמש כדי להכניס את הסרט הסופי לאתר גם אם שטח האחסון בו מצומצם.

כך נמצה את המיטב מהמכשיר הנייד שלנו

חוויית צילום הווידאו בטלפון אינה אינטואיטיבית. המכשירים הסלולריים תוכננו על מנת לספק טווח רחב מאוד של שימושים ולכן, יש לא מעט פשרות בעיצוב המכשיר. כדי להתגבר עליהן, אלו כמה טיפים שיכולים לשדרג משמעותית את איכות וחוויית הצילום.

זום

סמארטפונים לא מצוידים בכלים לזום אופטי, אלא עושים שימוש בזום דיגיטלי בלבד המגדיל למעשה את התמונה הקיימת. משמעות הדבר היא שככל שנגביר את הזום, כך תיפגם איכות התמונה. לכן, במידה ונדרש תקריב, תמיד עדיף לקרב את המכשיר אל הפריט המצולם ולהימנע ככל הניתן מהשימוש בזום.

עדשה מלוכלכת

המכשיר הולך איתנו לכל מקום ונחשף לפגעי הסביבה. גם השיחות שאנחנו מנהלים בו (טלפון, זוכרים?) משאירות עקבות שומניים ותאי עור מתים על העדשה. כתוצאה מכך, העדשה מתלכלכת בקלות. חשוב שננקה אותה היטב בעזרת מטלית שלא משאירה סיבים כדי להבטיח שהתמונה בהירה וחדה.

צילום אופקי

נכון להיום עדיף לצלם כשהטלפון במצב אופקי. זוהי תנוחת מסך המספקת תדמית מקצועית ורצינית יותר במקום אווירת סלפי. כל זה עם הסתייגות קלה – אם אתם מכינים סרט לטיקטוק למשל, שם סרטונים אנכיים עובדים בצורה מושלמת – צלמו במצב אנכי.

יציבות היא המפתח

אם מדובר בצילום מהשטח או הפקה ספונטנית שלא מאפשרת שימוש בחצובה, חשוב שנחזיק את הטלפון בשתי ידיים או נשעין אותו על עצם כלשהוא. ככל שהתמונה תהיה יציבה יותר, כך היא תהיה חדה יותר וללא קפיצות.

מיקרופון

החיסרון המרכזי ביותר בצילום וידאו בטלפון הוא דווקא אלמנט האודיו. המיקרופונים שמציעים המכשירים הדיגיטליים מציעים איכות מוגבלת למדי. לכן, מומלץ להשקיע במיקרופון דיגיטלי איכותי. ישנם לא מעט מכשירים ברמה גבוהה המותאמים לשימוש בסלולר על ידי חיבור בקישוריות בלוטות’ למשל.

ציוד נלווה מומלץ

ככל שנשלב אביזרים איכותיים, כך הפקת הסרטון שלנו תשתדרג באופן משמעותי. אלו כמה מכלי העזר שיסייעו לנו לעמוד במשימה.

עדשות עזר

ישנן לא מעט עדשות איכותיות שמשדרגות משמעותית את איכות הצילום. הן מאפשרות ליצור צילום פנורמי בזווית רחבה, צילום מרחוק ואפשרויות נרחבות יותר לזום, מיקוד וחשיפה כדי לשדרג כל סרטון. ישנם לא מעט עסקים שמציעים ערכות מקיפות ואיכותיות לצילום סרטונים מהנייד.

חצובות

שימוש בחצובה ובמייצבי גימבל יאפשרו לך לקבל תמונה יציבה ומקצועיות יותר ללא קפיצות ומראה גלי בתמונה שלך. זהו פעמים רבות האלמנט שעושה את כל ההבדל בין סרטון חובבני ועבודה מקצועית ומרשימה.

מיקרופונים

כאמור, קיים לא מעט מכשור ברמה מקצועית שיכול לשדרג משמעותית את איכות השמע בסרטונים שלך.

אביזרי תאורה

ממתקני תאורת לד המתלבשים על הטלפון ועד לפנסים מקצועיים לעבודה על הסט שלך, השליטה שלך ברמת התאורה ובזווית שלה תשנה את איכות הצילום באופן משמעותי.

כדאי להשתמש באפליקציות עריכה איכותיות

אז עשינו ניסוי וטעייה, שילבנו כל מני אלמנטים של תאורה, התנסינו בתנוחות צילום, ברקעים שונים ובפריטי ציוד כדי ליצור את הסרטון המושלם. עם זאת, זהו לא סוף התהליך. עכשיו עלינו לערוך את הסרטון בצורה מקצועית כדי לחבר בין השוטים השונים לסרטון אחיד, לשלב מוסיקה ואפקטים ולהביא אותו לכדי מוצר מוגמר. יש שלל אפליקציות איכותיות שמאפשרות לערוך סרטונים באייפון או באנדרואיד. אלו כמה מהטובות והמומלצות ביותר.

אפליקציות אייפון לעריכת סרטונים (סרטון באנגלית)
אפליקציות אנדרואיד לעריכת סרטונים (סרטון באנגלית)

אפליקציית iMovie למכשירי אפל

אחת התוכנות הטובות ביותר בשוק למכשירי אפל ואם זה לא מספיק – היא גם חינמית לחלוטין. iMovie מאפשרת להוסיף כתוביות וכותרות בקלות שילוו את הסרטון, פיצ’ר מושלם לסרטוני קידום בהם קריין עומד מול המצלמה ומציג שירות או מוצר. העריכה נעשית על ידי ציר זמן אינטואיטיבי שמאפשר לך לשחק עם מקטעי הווידאו ולחבר ביניהם באמצעות גרירה פשוטה.

אפליקציית מג’יסטו

אפליקציה היברידית בפיתוח כחול לבן. באמצעות אלגוריתם הבינה המלאכותית המתקדם של התוכנה, ניתן לשלב מקטעי וידאו ותמונות, לבחור מוסיקה, פילטרים ואפקטים מתוך מאגר עצום ומג’יסטו תתפור את הסרטון עבורך בקלות ובמהירות.

אפליקציית Powerdirector (אנדרואיד, אפל)

היתרון המרכזי של האפליקצייה הזו היא היכולת לעבוד על מספר ערוצים במקביל, באופן הדומה מאוד לתוכנות עריכה מקצועיות. ניתן לכוונן את עוצמת הדיבור, המוסיקה והאפקטים באופן מדויק ולהגיע לבאלאנס עם  גימור מושלם. התוכנה היא חינמית לחלוטין, אך משלבת בסרטון סימן מים של החברה. תמורת תשלום סכום נמוך יחסית, נוכל להיפטר ממנו וליהנות מעריכה עצמאית לחלוטין.

זהו להיום 🙂 כאן תמצאו עוד תכנים על וידאו, עריכה ויצירה של תכני וידאו.

שאלות ותשובות

האם אפשר לצלם וידאו איכותי מהנייד?

לגמרי כן רק יש לא מעט דברים שצריך להכין מראש כדי שזה יקרה. וגם, חוץ מהחלק הטכני יש צורך להקדיש תשומת לב רבה לכתיבת תסריט מהודק. זה לב העניין בסרטונים ויראליים ובסרטי תדמית.

האם יש אלמנטים שצריכים להגדיר במכשיר הטלפון כדי להתאים אותו לצילום וידאו?

כן. כדי להפיק צילום וידאו איכותי חשוב לוודא שהגדרות המכשיר הנייד מתאימות לכך, במיוחד בתחום הרזולוציה וקצב הפריימים. הסבר מפורט יש בפוסט שהכנו לכם.

איך אפשר לשדרג את האיכות של הצילום דרך הנייד?

כדי לקבל צילום איכותי מומלץ להגביר את הזום, לנקות את העדשה, לצלם באופן אופקי, לשמור על יציבות המכשיר ולעשות שימוש במיקרופון דיגיטלי חיצוני. הרחבנו לא מעט על כך בפוסט.

האם יש אפליקציות עריכה שונות למכשירי אנדרואיד ולמכשירי אפל?

השימוש באפליקציות העריכה משתנה לפי סוג המכשיר הסלולרי: אנדרואיד או אפל, כך שלכל סוג מכשיר מומלצת אפליקציית עריכה אחרת. למשל, למכשירים ניידים מבית אפל מומלצת האפליקציה  iMovie. עם זאת, יש אפליקציות שמתאימות לשני סוגי הטלפונים, למשל מג’יסטו ו-Powerdirector. הרחבנו על כך בפוסט כולל קישורים לתוכנות השונות.

פורסם ב: סרט וידאו, סרטוני וידאו, תוכן וידאו

תגיות: | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |

Scroll to Top
השארת פרטים
    X
    דילוג לתוכן