דף הבית » כתיבת מאמרים » רואים עולם גרסת כתבנית

רואים עולם גרסת כתבנית

לתגובה הזאת לא ציפיתי. מדריכת טיולים ישראלית שחיה ועובדת במדינה מסוימת בחו”ל כתבה “מה שנועה אומרת”. היא התכוונה שהתשובה שלי לשאלה שפורסמה בקהילת מטיילים מוכרת בפייסבוק הייתה מדויקת להפליא.

נעה כותבת בלוג בנורווגיה. צילום מאת סיגלית שביט
נעה כותבת בלוג בנורווגיה. צילום מאת סיגלית שביט

אם היא הייתה יודעת שמעולם לא ביקרתי במקום אולי התגובה שלה הייתה שונה? אני לא יודעת ולא רוצה לדעת, אבל דבר אחד ברור – אני כנראה מבינה בתחום המסוים הזה.

אמנם אני כותבת על טיולים בחו”ל כבר כמה שנים, אבל כל פעם מחדש מפתיעות אותי התגובות. השאלה “מה דעתך ומה את חושבת שכדאי לעשות ב…(השלימו את החסר)?” הפכה להיות כ”כ נפוצה שאני לא יודעת אם לצחוק או לבכות. גם העובדה שפונים אלי באופן פרטי כדי שאתכנן טיולים ואתן עצות.

כשהתחלתי לכתוב על יעדים בעולם כמו אתיופיה (יום יבוא), אלבניה (הו החופים) ומונקו (עליה אני חולמת) זה היה קל וכלל רק תרגום מאנגלית לעברית ועריכה של תכנים, אבל מה עושים במקרים של מדינות שלא דוברות אנגלית ושאין להם אתרי אינטרנט מסודרים? כאן נכנסו לפעולה כישורי המידענות שלי וההשכלה שלי בתחום ייעוץ הטיולים. התחלתי לחקור על כל יעד ויעד.

לפעמים, למשל במקרים שבהם נמסר לי שם המקום עם שגיאות כתיב, לא רק בזבזתי שעות יקרות אלא גם קיללתי כמו מלח שיכור שסירתו נסחפת אל צוקי האיים האזוריים. אני בטוחה שעד היום השכנים לא מבינים מה עבר עלי…

נורבגיה כמשל

בשלב מסוים לא הייתי בטוחה אם מה שאני כותבת הוא נכון בכלל. נסעתי לנורווגיה כדי לבדוק את הנושא. לא רק שגיליתי שהכל נכון תודה לאל, אלא שאחרי יום טיול אחד בלבד המדריך ביקש שאחליף אותו. סירבתי בנימוס ואמרתי שהפעם אני בחופשה ולא בעבודה. איך היה? אתם יכולים לקרוא על זה בסדרת הכתבות שכתבתי. זה כמובן לא הפריע לי לעשות איתו תחרות טריוויה על טרולים במהלך הנסיעות הארוכות. אני משאירה לכם לנחש מי ניצח…

אחת האטרקציות באותו טיול הייתה הליכה על קרחון. מכיוון שהייתי עסוקה בכתיבה ובצילום (בכל זאת יש לי מחויבות לקוראים שלי) – הייתי האחרונה בשורה ונשאתי את כל יתרת חבל הבטיחות שקשר את כל הקבוצה על גבי וכתפיי. אחרי שנתיים בדיוק פנה אלי בחורצ’יק (ככה מדברים אצלנו במושב) וסיפר שהוא היה חלק מקבוצה של 11 איש. מסתבר שכולם קראו את הבלוג שלי ואף אחד לא רצה להיות האחרון. קטע.

גם באתיופיה המצב לא היה שונה. כאמור, עדיין לא הייתי שם (עדיין…), אבל אנחנו במשרד מקבלים תגובות חיוביות על יעדים שונים שכתבנו עליהם במדינה. מדובר בעיקר במקומות שידועים פחות לקהל המטיילים. כשלוקחים בחשבון את העובדה שעל אתיופיה בכלל יש מעט מאוד חומר תיירותי מסודר, מבינים שזה ממש לא מובן מאליו.

ואם אתם רוצים שאכתוב לכם תוכן מעולה על יעדים בעולם, תעשו הזמנה פה (ואל תשכחו לבקש שנעה תכתוב לכם, כן?) 🙂

נועה היא כותבת תוכן בחברת כתבנית.

פורסם ב: כתיבת מאמרים, כתיבת תוכן, כתיבת תוכן לאתרים

תגיות: | | | | |

Scroll to Top
השארת פרטים
    X
    דילוג לתוכן