דף הבית » כתיבת תוכן » איך להפיק סרט תדמית בצורה הכי פשוטה ומהירה שיש

איך להפיק סרט תדמית בצורה הכי פשוטה ומהירה שיש

סרטי תדמית הם פורמט שיווקי מצליח מאוד אשר מטרתם היא להציג את החברה, את לקוחותיה, מוצריה, שירותיה והישגיה, באמצעות קטעי וידיאו ייחודיים, המצולמים וערוכים לכדי קליפ מרשים המעביר את ערכיו של המותג ואת מסריה המרכזיים של החברה. אך העלויות של סרט כזה הן בדרך כלל גבוהות משום שנדרשים כמה ימי צילום במקומות שונים, עם כמה אנשי צוות מתחומים מגונוים וציוד מקצועי יקר. אך יש דרכים בהן אפשר לצמצם עלויות ולעשות את התהליך לפשוט יותר ומהיר. על כל זה, במאמר שלפניכם.

לא הכול חייב להיות מקורי

הכוונה היא שלא חייבים להמציא את כל הגלגל. אפשר רק את חלקו. למשל, על ידי שימוש במספר אתרי אימג’ בנק, מהם אפשר לרכוש מגוון רחב מאוד של קטעי וידיאו, ולשלבם באופן חכם בסרטון ספציפי. למשל, תמונה גנרית של אנשי עסקים לוחצים ידיים על רקע אתר בניה, זה לא משהו שחייבים לצלם לבד. בשביל וידאו של טיול משפחתי בטבע או כלב מתוק רץ בשדה פתוח לא חייבים לתזז את כל המשפחה לשטח. את כל אלו לא חייבים להפיק ולצלם לבד, מחדש. יש הרבה מאוד קטעי וידיאו המתאימים לסוגי סרטונים שונים ושניתן לעשות בהם שימוש חוזר.

כאמור, ניתן לרכוש קטעים שונים ולערוך אותם בהתאם למסר הנדרש או אפילו להשקיע ביום צילומים אחד ולצלם משהו ספציפי וקונקרטי לסרטון. למשל את המוצר. או את בניין החברה מבחוץ ואז לשלב את הכל יחד. כמובן שפתרון כזה דורש לעיתים התפשרות על התוכן, אבל אם לוקחים בחשבון מספר כללים ניתן להגיע למוצר איכותי וייחודי.

אז איך ניצור סרט תדמית מקטעי וידיאו קנויים?

ראשית, בחרו את הקטעים לפני שאתם כותבים את התסריט ולא אחרי. כדאי לבדוק אם בכלל קיימים קטעים המבוקשים על ידכם, ובמידה וכן, לגבש הכול לכדי תסריט. זהו בעצם תהליך הפוך. בדרך כלל כותבים תסריט ועל פיו יוצרים ומצלמים את הסצנות. אך בתהליך זה קודם בודקים מה קיים ועל פי זה כותבים את התסריט.

בנוסף, כדאי להשקיע זמן בחיפוש אחר קטעים כמה שפחות גנריים, שהתקציב הנמוך לא “יזעק לשמיים” ותוכלו בכל זאת לייצר איזו ייחודיות. איש עסקים מחייך יכול להתאים להרבה תכנים. אז כדאי למצוא את מה שפחות גנרי ושכיח.

לעיתים נדרשים תיקוני צבע ושימוש בפילטרים כדי ליצור אחידות בין קטעי הוידיאו השונים וגם כדי לשפר את איכותם. בהזדמנות זו אפשר לחזק ולהדגיש צבעים מסוימים המתקשרים לצבעי המותג או החברה. רוצים לראות דוגמה לסרט תדמית שהוכן כולו מקטעי וידאו שכאלה?

שימוש בקטעי וידאו של אינפוגרפיקה. אינפוגרפיקה זו הצגה גראפית אטרקטיבית של טקסט ונתונים שונים. במידה וזה מתאים לתוכן הסרטון, ניתן לשלב נתונים וכותרות מעל הפריימים. כך אפשר לחזק מסרים בסרטון, להחדיר את שפת המותג ולתת מראה יותר אחיד וקונספטואלי עם שפה ויזואלית עשירה.

ואל תשכחו לספר סיפור. שילוב של דמויות ורצף עלילתי אפשר לבנות גם מקטעים קנויים. כמעט כל שחקן המופיע באחד מהקטעים שמצאתם, מופיע גם בקטעים נוספים. מה שחשוב הוא להקפיד על המשכיות מבחינת ביגוד ולוקיישנים ולהתאים את הסיפור לתסריט ולמטרת הסרטון.

סרט קצר, מדויק וקולע

סרט תדמית אכן נועד לקדם את התדמית של העסק או של החברה ובניית התדמית אכן חשובה, אבל לא תמיד קל למדוד את ההשקעה אל מול התועלת. לעיתים ההשקעה בסרט עלולה להיות גבוהה והיא לא מחזירה את עצמה במונחי הכנסות. כמובן שלפני ההפקה חשוב להדגיש את ההדגשים השיווקיים אותם רוצים להעביר ולקחת בחשבון שכיום ניתן להעלות סרטי תדמית בשלל פלטפורמות וככל שהמסרים יועברו בצורה טובה והסרט יהיה מקצועי, הוא רק יתרום להתפתחות של החברה. הנה דוגמה:

סרט תדמית בעל מטרה שיווקית ועסקית צריך ואף חייב להיות מגובש, מהודק, מדויק ו-קצר. זמן ההפקה של סרט ארוך (2-4 דקות) או של סרט קצר (דקה שתיים) סרט קצר אמנם דומה אבל הקשב של הצופים היום קצר מאוד ולכן סרטים קצרים עובדים הרבה יותר. סביר גם שסרט קצר ומהודק יקבל גם יותר שיתופים במדיה החברתית ויצבור עוד ועוד צפיות. ככל שיהיו יותר צפיות, כך תוחזר ההשקעה של הסרט מהר יותר.

פורסם ב: כתיבת תוכן, סרט תדמית, סרטון תדמית, סרטוני תדמית, סרטי תדמית

תגיות: | | | | | | | | | | | | | |

Scroll to Top
השארת פרטים




    X
    דילוג לתוכן