דף הבית » אנימציה » איך בוחרים דמות מתאימה לסרטון אנימציה?

איך בוחרים דמות מתאימה לסרטון אנימציה?

עוד משחר האנושות ניסה האדם להעביר מסרים וסיפורים על ידי רישומים וציורים. ציורי המערות העתיקים ביותר מראים שאפילו האדם הקדמון ניסה לתת אשליה של תנועה על ידי ניסיון לצייר תנועת רגליים לחיות אותן צייר על קירות המערה.

במאה ה-18 נולד עיקרון צילום התנועה על ידי פאול גוטליב ניפקוב (גלגל ניפקו) ואחריו, עוד אפילו לפני המצאת מצלמת הוידאו כפי שאנו מכירים אותה היום, אדוארד מויברידג’ השתמש בתמונות שצולמו ברצף כדי לסייע בחקר תנועת בני אדם ובעלי חיים.

אפשר לומר שתנועה. ציור ואנימציה היו כאן מאז ומעולם גם אם לא קראו להם כך. בעידן הנוכחי אין כמעט יום בלי שצד אותנו סרט אנימציה כזה או אחר. במסך הגדול או בנייד.

בכל מקרה, לא הגעתם לכאן סתם. התכנסו כאן כדי ללמוד ולהבין איך נכון לבחור דמות לסרטון האנימציה שאנו מפיקים. בין אם אתם עושים זאת בעצמכם בתוכנת Toonly, תוכנת Createstudio ובין אם אתם נעזרים בנו להפקת סרטון אנימציה או סרטון האנימציה שלכם בליווי של תסריטאי.

תוכנות כגון Toonly או Createstudio מתיימרות לאפשר לכל אחד ליצור סרטוני אנימציה מיוחדים בכוחות עצמו אך יש להקדיש ללמידת התוכנות לא מעט זמן כדי להגיע לתוצרים ראויים. בנוסף, כתיבת תסריט טוב ואפקטיבי הוא לא עניין של מה בכך וזו בדיוק נקודת החוזק שלנו בכתבנית. כשאתם בוחרים בנו להפיק לכם את סרטון האנימציה אתם פשוט חוסכים זמן יקר ונהנים מליווי צמוד של אנשי מקצוע ותסריטאים מוסמכים.

מיד לאחר 3 הטיפים הבאים נמצאת גלריה ובה יותר מ-40 דמויות טונלי שונות + סרטון חביב שמציג דמויות שונות מתוכנת Createstudio. מהם תוכלו לבחור את הדמות או הדמויות שיהפכו להיות גיבורי הסרט שלכם.

טיפ #1 – בחרו דמות מציאותית

למשל, אם אתם משווקים מוצר בישראל כדאי שלדמות שתבחרו יהיו תווי פנים נייטרליים. תווי פנים מלוכסנים למשל לא נפוצים בישראל ולכן לצופה הסרט עלול להרגיש מרוחק. אם הסרט שלכם בדיוני אז דלגו לטיפ הבא 🙂

טיפ #2 – חשבו על תנועת הדמות

למשל, האם אדם גדל מידות יכול להתנועע בקלילות? גם אם כן זה מאוד נדיר. בחרו דמות שהתנועה שלה תהיה הכי קרובה למציאות בסיפור אותו יציג סרט האנימציה.

טיפ #3 – אופי הדמות

האם לסרט האנימציה שלנו מתאימה דמות זעופה או חייכנית? צעירה או מבוגרת? קלילה או כבדה? חמוצה או לבבית? אולי סתם דמות נייטרלית? האם לדמות שלנו יש משקפיים? האם היא יושבת על כסא גלגלים? דמיינו את הדמות, כתבו לכם כמה נקודות בצד עוד לפני שתביטו בדמויות שבגלרייה. כשתגיעו לשם – תגיעו מוכנים יותר לבחירת הדמות הנכונה ביותר לסרטון שלכם.

גלריית הדמויות של תוכנת Toonly

גלריית הדמויות של תוכנת Createstudio

חיפשתם וחיפשתם ועדיין לא מצאתם דמות מתאימה בגלרייה? דברו איתנו, אנחנו ננסה לעזור 🙂

שירותי תוכן וידאו שיכולים לחסוך לכם זמן

שאלות נפוצות (וגם תשובות)

האם יש משמעות לבחירת הדמות בסרטון אנימציה מבחינת התאמה לקהל היעד?

כן. גם בסרטון האנימציה (כמו גם בסרטוני וידאו אחרים) כדאי לבחור בדמות הרלוונטית לקהל היעד. למשל, אם קהל היעד של הסרטון שלכם מתגורר באתיופיה מומלץ לבחור בדמות כהת עור כדי לעורר הזדהות.

האם יש משמעות לאופי הדמות בסרטון האנימציה?

כן והרבה. הדמות בסרטון היא זו שמניעה את העלילה, כך שכדאי לאפיין אותה מראש לרבות גיל ואלמנטים אחרים גם אם הם נראים לכם לא חשובים (משקפיים למשל) כדי שהסרטון יהיה מעניין ובסופו של דבר יעיל. הרחבנו על כך במאמר.

מה כדאי לעשות אם לא מצאתי דמות מתאימה לסרט שלי?

כיום יש תוכנות אנימציה שונות שכוללות גלריות עם דמויות רבות (למשל תוכנת Toonly בה אנו משתמשים לסרטוני אנימציה פשוטים או מורכבים, כוללת יותר מ-40 דמויות שונות). אבל גם אם לא מצאתם דמות מתאימה בעצמכם, פנו אלינו ונשמח לעזור.

איזה תוכנות מומלצות ליצירת סרטוני אנימציה?

אנחנו ממליצים על טונלי (Toonly) ליצירת סרטוני אנימציה מקצועיים ועל דודלי (Doodly) לסרטוני אנימציה מסוג לוח לבן.

פורסם ב: אנימציה, סרט וידאו, סרטוני וידאו, תוכן וידאו

תגיות: | | | | | | | | | | | | |

Scroll to Top
השארת פרטים
    X
    דילוג לתוכן