דף הבית » כתיבת תוכן » על הפרדוקס הגדול של שיווק התוכן ואיך אפילו אתה יכול להיחלץ ממנו

על הפרדוקס הגדול של שיווק התוכן ואיך אפילו אתה יכול להיחלץ ממנו

רובנו כבר מבינים שיצירת תוכן איכותי, עשיר ובעל ערך הוא המפתח לשיווק יעיל בדיגיטל. זוהי הסיבה שמנהלי אתרים משקיעים משאבים אדירים כדי להפוך את הפלטפורמות שלהם למקור ידע ייחודי, מרתק ובר סמכא. עם הזמן, אמנם, כשאנו מתכננים אסטרטגיות תוכן ארוכות טווח, ייתכן מאוד שנזהה סתירה בעייתית שמובנית בעצם אופיו של שיווק באמצעות תוכן.

כאן, ננסה להבין היכן אנחנו עשויים ללכת לאיבוד בין פניה למכנה המשותף הנמוך ביותר ובין כיוון לקהל איכותי ובעיקר, נבחן איך אפשר לצאת מהבור הזה ולבנות אסטרטגיית תוכן שאשכרה עובדת.

פרדוקס

הכמות או האיכות? זו השאלה הגדולה

את הפרדוקס, ניתן לנסח באופן הבא:

כתיבת תוכן בסיסי, כמו מדריכים שימושיים או מאמרי ידע אינפורמטיביים, הם נפוצים מאוד ופונים לרבות לקהלים שצורכים כמות רבה מאוד של תוכן, אבל לרוב לא מדובר באנשים בעלי כוח השפעה משמעותי. קהל הצרכנים, אנשי משפחה ואפילו בני נוער, קוראים מדי יום כתבות ומאמרים ומחפשים מידע במגוון רחב של נושאים. לרוב, מדובר באנשים מן השורה שאינם נחשבים לאושיות בעלות השפעה ברשת.

מצד שני, תכנים בעלי אופי טכני ומקצועי יותר, פונים לרוב לקהלים קטנים יותר, אבל מיועדים לקהלים בעלי כוח השפעה רב יותר. אלו יכולים להיות מובילי דעת קהל, עיתונאים, כוכבי רשת ואפילו פוליטיקאים.

כאן הדברים מתחילים להסתבך:

בעוד שקבוצת המשפיענים מסייעת לך להגיע ליותר אנשים מן השורה, לרוב אנשים מן השורה לא יכולים לסייע לך להגיע למשפיענים. אם החלטנו לבנות אסטרטגיית תוכן המיועדת לקהל מהסוג הראשון, נראה שלא נוכל להגיע לתפוצה רחבה. המשפיענים חסומים בפנינו ואפשרות החשיפה לקהלים גדולים לא זמינה לנו. במילים אחרות, פניה לקהל הרחב לא מאפשרת להגיע לקהל הרחב.

אז איך יוצאים מהתסבוכת הזאת? ראנד פישקין מציע כמה קווים מנחים שיאפשרו לנו לסלול דרך עוקפת.

מחקר קהלים נכון

לעתים קרובות, אנשי שיווק דיגיטלי בונים את אופי התוכן סביב תחומי העניין של קהלי היעד. זהו הבסיס שעליו אנחנו מבצעים את מחקר מילות המפתח שלנו ומתחילים לתכנן את האסטרטגיה. אין ספק, תחומי העניין של קהלי היעד הם אלמנט חשוב במחקר שלנו, אבל לא פחות חשוב מכך לשאול את עצמנו את מי נוכל לגייס כדי להגביר את החשיפה.

כבר מהצעד הראשון בבניית האסטרטגיה, חשוב שתהיה לנו תשובה טובה לשאלה הזו. כדי לקבל את קצות החוט הראשונים, חשוב שנבחן מיהם המשפיענים בתחום שלנו וכיצד הם פועלים. מומלץ לבחון סוגים שונים של תוכן ולראות לאלו מהם יש את האימפקט המשמעותי ביותר. גם אם בהתחלה נתנהל בתהליך של ניסוי וטעיה, לפחות הדרך שלנו ברורה הרבה יותר כשזו המוטיבציה שמנחה אותנו.

להכיר לעומק את התנהגות השוק

הבעיה שעומדת בבסיס הפרדוקס הוא שמשתמשים מן השורה ומשפיענים משתפים תכנים שונים מאוד אלו מאלו. בנוסף, בענפי התעשייה השונים, פוטנציאל החשיפה והתנהגות המשתמשים עשויה להתגלות כשונה מאוד. לכן, חשוב שנכיר היטב את השוק אליו אנחנו נכנסים גם מהבחינה הזאת.

לבנות תוכן שפונה למשפיענים

דרך נוספת לפתור את הפרדוקס, היא פשוט ללכת בשני המסלולים בו זמנית. אם ניצור תוכן הפונה לתחומי עניין רחבים באיכות גבוהה, נוכל לייעד אותו למומחים בתחום ולקוות שהם יסייעו לנו למנף את המומנטום על ידי מעורבות ושיתופים. תכנים ברמה עיתונאית, פודקאסטים ותכנים מקצועיים ומעמיקים יאפשרו לך לגייס גורמים ברשת שמביאים איתם קהלים נרחבים.

איך שלא נבחר לפעול, חשוב שנחזיק את מורכבות הפרדוקס הזה בראש ונפעל בהתאם.

הפלטפורמות הדיגיטליות הן מעבדת הניסויים שלך

רובנו, לא נצליח לקלוע בול על הפעם הראשונה. זוהי עובדה שחשוב שנזכור במהלך תכנון האסטרטגיה שלנו. התנהגות המשתמשים היא לא תמיד צפויה ורוב הזמן אנחנו נלמד כיצד למנף אותה תוך כדי תנועה. לכן, חשוב שנשמור תמיד את האצבע על הדופק ונבדוק מה עובד לנו הכי טוב.

מומלץ לחלק את קהלי היעד שלך למספר קבוצות וטיפוסים ולייעד להם סוגי תכנים שונים. כך, נוכל לזהות בזמן אמת לאילו תכנים יש את פוטנציאל החשיפה, המעורבות והשיתוף הגבוהים ביותר עד שנמצא את נוסחת הקסם שדוחפת את הפלטפורמה שלנו קדימה.

כשנלמד מי עוקב אחרי מי בתחום הפעילות שלך, מה גורם לקהלים לעקוב ולשתף ולאילו סוגי תכנים משפיענים מגיבים בצורה האפקטיבית ביותר, נוכל ליצור אסטרטגיה יעילה שמצליחה לעורר עניין בכל השחקנים ברשת.

לקריאה נוספת

פורסם ב: כתיבה שיווקית, כתיבת תוכן

תגיות: | | | | |

Scroll to Top
השארת פרטים
    X
    דילוג לתוכן