דף הבית » סרט תדמית » עלות הפקת סרטי תדמית: למה עלינו להתכונן?

עלות הפקת סרטי תדמית: למה עלינו להתכונן?

לכל מי שעוסק בתחום השיווק באמצעות תוכן העובדה הזו כבר ברורה – היום, העולם שייך לסרטונים. כולנו צופים בהם על בסיס יום-יומי, בעיקר מהמכשירים הניידים, והם נחשבים כיום למדיה המניעה ביותר לפעולה בתחום הדיגיטל. לעתים קרובות, אנחנו עשויים לגלות שטווח המחירים בשוק הוא רחב מאוד. אם לא נבין לעומק מה משפיע על העלויות, נתקשה למצוא מוצר שמותאם במדויק לצרכים שלנו מצד אחד ולתקציב שלנו מצד שני.

אז איך נדע מה בדיוק אנחנו מקבלים, כמה אנחנו הולכים לשלם על זה ומה התמורה המתאימה למוצר שנקבל? כדי להתחיל לנוע בכיוון הנכון, אלו כמה מהגורמים שמשפיעים על עלות הפקת סרט תדמית מקצועי.

ציוד לצילום סרט תדמית

דווקא בתוכן ויזואלי, הגודל לא בהכרח קובע

יש מקרים בהם אורך הסרטון יכול להשפיע על המחיר, אבל ברוב המקרים, אנחנו עשויים לגלות שזהו לא הגורם המשמעותי ביותר בתמחור. לכן, מומלץ לא לקחת את האלמנט הזה בחשבון בתחשיב העלויות שלנו. חשוב שנזכור – אורך הסרטון הוא היבט חשוב מאוד בהשגת המטרות השיווקיות שלנו. סרטון ארוך יחזיק את המשתמשים שלנו זמן רב באתר ולעומת זאת סרטון קצר וקולע יהיה אידיאלי לרשתות החברתיות כדי להעביר מסר לפני שהגולש יגלול אותנו הלאה. אלו השיקולים שצריכים להיות לנו בראש כשאנחנו קובעים את האורך. את שיקולי העלויות, עדיף שנקדיש להיבטים אחרים.

התחקיר הראשוני

יש סרטונים שכדי להפיק אותם כל מה שנצטרך זה כמה נתונים על המוצרים והשירותים של העסק, או נאום קצר ממנכ”ל החברה. בלא מעט הפקות, אמנם, איסוף החומר יכול לקחת זמן רב ולדרוש צוות ומשאבים. לכן, זהו אלמנו משמעותי מאוד בעלויות. ככל שנצטרך לבצע צילומי אווירה בשטח להמחשה, לבצע ראיונות ולהשתמש בתחקירנים כדי לאסוף את המידע לסרטון, העלויות יכולות להיות גבוהות בהרבה.

אופי התסריט

יעדי הסרטון שלך הם משמעותיים מאוד. האם הסרטון שלך אמור להצחיק? לרגש? לעורר באנשים תובנות חדשות? לרוב סרטונים בעלי אופי אינפורמטיבי ידרשו תסריט פשוט יותר שיסתכם בעיקר בתיאור תופעה, מוצר או תהליך כלשהו. ברגע שאנחנו נכנסים לעולם הנרטיבי אמנם, המחירים יקפצו משמעותית. כדי לבנות סרט עם עלילה, נזדקק לכתיבה של תסריט על ידי תסריטאי מיומן שיקדיש לכך עבודה רבה ולכן גם כאן, אנחנו צפויים לשלם יותר.

צוות וציוד

לרוב, סרטוני חוץ יחסכו לנו את עלויות האולפן, אבל יתכן שנזדקק לציוד יקר יותר. גודל הצוות שילווה אותך במהלך הצילומים ישפיע משמעותית על העלויות. אחרי הכול, כל איש צוות הוא שכר נוסף ושעות עבודה רבות. הדבר הזה מגולם בסופו של דבר במחיר. צוות איפור, עוזר צלם, תאורן וכמובן – עורך, כל אלו משפיעים משמעותית על העלויות של ההפקה וחשוב שנבחן היטב איזה צוות נדרש למטרות שלנו. אגב, אם בכלל, יש סרטוני תדמית קולעים שאנחנו מפיקים בלי הוצאת צוותים לשטח כלל. נדבר על זה בעוד 2 פסקאות.

גם כשזה מגיע לציוד התמחור משתנה באופן דרמטי בין הפריטים השונים. העלאת רחפן עבור צילומי אוויר, למשל, יכול להעלות את מחיר ההפקה באלפי שקלים. ציוד תאורה מקצועי מייקר את הפרוייקט גם הוא. גם כאן, חשוב שנבחן את האפשרויות שלנו.  

שימוש בספריות תוכן של תמונות וסרטונים

לעתים קרובות, נעשה שימוש בקטעי ווידאו, תמונות ומוסיקה מסטוקים גדולים כדי לחסוך בעלויות ייצור התוכן. כאן, חשוב שנהיה זהירים. הפקת הסרטונים הולכת לעלות לנו סכום משמעותי ואם כבר הלכנו על חומר מקורי, חשוב שנעשה שימוש אחראי בקטעי סטוק כדי להבטיח שבאמת נוכל להתבלט. כתמונות המחשה ואווירה במינון מתון, זה לגמרי אלמנט שיכול להקל על התהליך משמעותית. הנה דוגמה לסרט שעשינו לא מזמן שמבוסס על קטעי וידאו ותמונות מספריות תוכן:

מספר ימי הצילום

על אף שאורך הסרטון אינו משפיע על העלויות באופן משמעותי, כמות ימי הצילום היא משמעותית מאוד לעלויות. כפי שכבר ציינו, כל איש צוות בשכר משפיע על העלויות ולכן גם כל יום עבודה יעלה את העלות הזאת. העלות של יום הצילום תושפע מהציוד והצוות שנשתמש בו. לכן, לצד שיקולי העלות שקשורים לצוות ולציוד, חשוב שנשאל את עצמנו לכמה זמן נזדקק להם.

לבדוק אפשרות לרכישת חבילות תוכן מלאות

חברות רבות יציעו לך חבילת הפקה מלאה שתכלול את הצוות, הציוד וכל העלויות הנלוות במחיר קבוע. לעתים קרובות זה יכול להיות דיל משתלם. חשוב שנוודא בדיוק מה אנחנו מקבלים במסגרת החבילה הזאת ובעיקר, שמדובר בשירות איכותי עם צוות מקצועי ועם תוצר שמגיע במגוון פורמטים שנוכל להתאים לכל הפלטפורמות בהם נשתמש בסרטון.

חברת תוכן מקצועית יכולה להציע לכם גם חבילות תוכן שכוללות התייחסות לתכנים ויזואליים וכן לתכנים טקסטואליים יחדיו כדי לשמור על קו אחיד ביניהם. למשל, כתבה לאאוטבריין או טאבולה שבתוכה משולב סרט אנימציה על החברה שלכם ועל פעילותה.

זקוקים לעצה טובה? דברו איתנו

לקריאה נוספת

פורסם ב: כתיבת תוכן, סרט תדמית, סרטון תדמית, סרטוני תדמית, סרטי תדמית, תוכן ויזואלי

תגיות: | | | | |

גלילה למעלה
השארת פרטים    X
    דילוג לתוכן