דף הבית » סרט וידאו » קידום תוכן וידאו למתחילים: איך תוכן וידאו מסייע לגוגל לאתר ולקדם אתכם בדירוג?

קידום תוכן וידאו למתחילים: איך תוכן וידאו מסייע לגוגל לאתר ולקדם אתכם בדירוג?

אם בעבר צורת העברת המידע העיקרית הייתה תוכן כתוב, הרי שבשנים האחרונות גם תוכן וידאו מדורג במקומות מכובדים ביותר במאמצי השיווק של בעלי עסקים ברשת. סרטוני הסבר, המלצות מצולמות או סרטוני הדרכה הם רק חלק מהאופנים בהם התוכן המצולם בא לידי ביטוי, ואנחנו כאן כדי לעשות לו כבוד ולצלול לעומק הסוגייה המרתקת: האם תוכן וידאו רק מצטלם טוב ועושה נעים בגב לאתר שלכם? או שיש לו גם יתרון משמעותי בדירוג של העסק בגוגל?

אריה

בואו נדבר קצת על SEO

אופטימיזציה למנועי חיפוש כוללת את כל הצעדים שאנחנו עושים כדי להגדיל את החשיפה שלנו במנועי החיפוש, ולקדם את העסק שלנו במעלה הדירוג אל התוצאות הראשונות (או הראשונה שבהן ונאמר אמן). ככל שהאתר שלנו מדורג גבוה יותר, המשמעות היא שיותר אנשים יראו את הדף הרלוונטי כשהם יחפשו אותו או שירותים הקשורים בו בשאילתה הרלוונטית, והופס, מרגע שהם מגיעים אל תוככי האתר – הכל כבר הרבה יותר קל.

את כל זה אתם וודאי כבר יודעים, ואם התנסיתם קצת (או הרבה) ב”מדעי” הקידום האורגני – סביר להניח שאתם גם יודעים שלא מדובר במדע מדויק. אך למרות שהשיטות לקידום האתר עשויות להשתנות, מיטוב התוכן והתאמתו לחיפושי הגולשים, כנראה לנצח יגרום להמרות משמעותיות גדולות יותר בהשוואה למאמצי שיווק דיגיטליים אחרים.

מגוגל באהבה

אך בשנת 2021, תוכן כתוב הוא פשוט לא מספיק. לצד הוספת תוכן לבלוג שלכם, כתיבת מאמרים באתרים אורחים ועיבוי האתר ופלטפורמות השיווק הנוספות כל הזמן (!), חשוב להקדיש זמן גם לקידום תוכן וידאו. למה? פשוט מאוד: כי סרטון אחד יכול לשדרג את הדירוג ה”גוגלי” שלכם באופן משמעותי מאוד. בואו נסתכל קצת על מספרים.

הנה מה שאנחנו יודעים על קידום תכני וידאו

אז עד כמה גוגל אוהב תוכן וידאו? הנה כמה נתונים מספריים מעניינים:

1. 26% יותר סיכויי הקלקה

חברת קידום האתרים הבינלאומית BrightEdge (האחראית, בין היתר, על מלאכת השיווק של חברות כמו מייקרוסופט, רשת מלונות שרתון, לוריאל ואפילו Bank Of America) משתפת את גולשיה במסתריה של גוגל, ומספרת כי ברגע שמוצגת תמונה ממוזערת של סרטון וידאו בתוצאות החיפוש – סיכויי ההקלקה של הגולשים על הלינק עולים ב-26% לפחות. זאת אומרת שעצם הנוכחות של התמונה הממוזערת הופכת את תוצאת החיפוש לעשירה ומעניינת יותר בהשוואה לקטעי טקסט סטנדרטיים, ומכאן הדרך להקלקה קצרה מתמיד.

2. גוגל לא אישרה, אבל…

השמועה אומרת שגוגל מתעדפת תוצאות חיפוש הכוללת סרטון. החברה, אמנם, לא אישרה את ההנחה הזו באופן מפורש, אך משווקים רבים מעידים על כך שתוצאות ה-SEO של החברה המקודמת השתפרו באופן דרמטי מאז ששולבו במאמצי השיווק גם סרטוני וידאו.

3. גידול של 10%-250% (!) בתנועת הגולשים האורגנית

גם חברת הפקות הוידאו האמריקאית Lemonlight מדווחת: הדפים שמביאים את התנועה האורגנית הגדולה ביותר כוללים תוכן וידאו, והעלייה המטורפת הזו נעה בין 10% עד ל-250% (!!!), בייחוד כשמוסיפים תוכן מצולם לתוכן כתוב שכבר רץ ברשת. אגב, גם פה בכתבנית הוכחנו את זה לא מזמן בניסוי שערכנו.

4. מדדי דירוג עקיפים

תוכן וידאו תורם גם למדדים נוספים שגוגל אוהב. שניים מהמדדים החשובים ביותר לצורך קידום אתרים הם הזמן שמשתמשים מבלים בדף או באתר, ומספר הקישורים הפנימיים המפנים חזרה לדומיין שלכם. תוכן מצולם, כמעט תמיד, ישפיע לטובה על שני המדדים הללו. על פי מחקרים, גולשים מבלים פי 2 (ויותר) זמן בדף הכולל גם תוכן וידאו בהשוואה לתוכן כתוב. בנוסף, ככל שאיכות התוכן המצולם גבוהה יותר (אורך, עניין, איכות ויזואלית וכדומה), כך גדל הסיכוי שהדף ייהנה מיותר קישורים נכנסים.

מעגל הקסמים של הקידום האורגני

אז סרטוני וידאו הם מעולים, נהדרים ויתרמו רבות לאסטרטגיית התוכן שלכם – אבל רגע, לא בכל מחיר! כדי שהתוכן המצולם שלכם באמת ישרת את אסטרטגיית ה-SEO שבחרתם, חשוב להשקיע בתוכן איכותי ומושלם, לא פחות.

את הקסם האורגני הזה אפשר לדמות למעגל. סרטון הוידאו המצולם נותן פוש משמעותי לדירוג בגוגל, מה שגורם ליותר אנשים להקליק על הקישור ולהגיע לאתר. אך כדי שהם באמת יישארו בו, ירצו לקנות מכם ולבסוף יהפכו ללקוחות – הם חייבים ליהנות מתוכן איכותי. כך גם התוכן וגם הקידום משמשים יחד ויוצרים מעין מעגל קסמים שמזין את עצמו (כן, נו, אנחנו מאוהבים במה שאנחנו עושים, אפשר לראות? 😊).

קידום תוכן וידאו: כך תעשו זאת נכון

1. מקומם של הסרטונים – גם באתר!

גם אם יצרתם סרטון ז’ונגלר, קולח, זורם ועשוי כהלכה – יצירת הסרטון לבדו אינה מספיקה, אלא עליכם גם להעלות את הסרטונים לאתר. סרטי תדמית, לדוגמה, יכולים להשתלב נהדר בעמוד האודות של החברה או בדף הבית, סרטוני מוצר הם נכס נפלא לשיבוץ תחת תיאורי המוצר השונים בחנות האונליין וסרטוני המלצה, עוזרי השיווק האישיים שלכם, יכולים לעבוד כמעט בכל מקום באתר.

2. תנו לסרטון שלכם סביבה תומכת

סרטוני וידאו הם אמנם עצמאיים בשטח ועושים עבודה מצוינת בשיווק האתר, אך יהיה להם קל יותר אם תתנו להם קונטקסט. פרסום הסרטון בעמוד ריק, למשל, לא יתרום יותר מדי. מה כן? הטמעתו במיקום הגיוני, הוספת תכנים ויזואליים נוספים וגם מתן כותרת וטקסט קצר שיתארו את הסרטון (עדיף עם מילות מפתח רלוונטיות) – כל אלו יספקו לסרטון סביבה תומכת ויגרמו לגוגל להבין כיצד הסרטון משתלב בדף, מה שיתרום גם לדירוג גבוה יותר.

3. התוכן הוא המלך והמלכה – גם בסרטוני וידאו

גם בעידן בו התוכן המצולם שולט בזירה, האופן שבו תציגו אותו והמסרים שתבחרו להעביר הם עדיין המלך, המלכה וחצר המלוכה כולה.

אם ללקוח הפוטנציאלי שלכם יש שאלות לגבי המותג, השירות או המוצרים שאתם מציעים, סרטון הנותן מענה לתהיות האלה יעלה באופן דרמטי את הסיכויים לביצוע רכישה. הכוונה היא לא ליצור סרטון ארוך ומייגע שנותן סקירה על כ-ל מה שאתם מציעים עלי אדמות, אלא לטפטף את התוכן במספר סרטונים קצרים, ממוקדים ומעניינים (סרטוני אנימציה מעניינים שמציגים שאלות ותשובות בצורה של בעיה ופיתרון, הדגמה של המוצרים שלכם בפעולה וכדומה).

ככל שתעשו את זה טוב יותר, כך תהפכו לסמכות משמעותית יותר בעיני הלקוחות שלכם ותזכו לאמינות רבה יותר. המעלות הללו לא נסתרות מעיניו של גוגל, והוא פשוט גומל על כך בקידום בתוצאות הדירוג – וכך כולם זוכים!

4. לא להוריד את הרגל מהגז

כי אם תתפתו לעשות זאת, רכב השיווק שלכם פשוט ייעצר. במקרה של יצירת תוכן, עקביות ומסירות הן מילות המפתח. עשו הכל כדי לספק ערך לגולשים שלכם ולעבוד בקידום תוצאות הדירוג לאתר לא רק עבור מילת מפתח אחת, אלא למגוון מילות מפתח רלוונטיות. ברגע שתיווכחו שהתוכן באמת עובד, זה יתרום למוטיבציה שלכם ליצור עוד סרטונים, לקדם עוד את האתר בתוך כך ולהפוך לגוף מקצועי, עשיר בתכנים ואמין מאוד.

יו, יו, יו: כמה קטנות על YouTube

גוגל נוטה לקדם סרטונים שמתארחים ב-YouTube, וזה אומר שאם אתם באמת רוצים שהסרטונים שלכם ידורגו בחיפוש בגוגל – אין לכם אלא להעלות אותם אחר כבוד לפלטפורמת הסרטונים האלמותית הזו. זה לא אומר שהתנועה האורגנית תגיע רק דרך יוטיוב כי אתם יכולים להטמיע את הסרט שלכם באתר (הסבר כאן) אך יותר מזה, חשוב לזכור שמדובר במנוע חיפוש גדול ומשמעותי בפני עצמו, שיתרום לתנועה משמעותית לסרטון שעבדתם עליו – פשוט כי יש אינספור אנשים שיראו את הסרט שלכם כבר ישירות ביוטיוב.

Does and Don’t

אנחנו מפמפמים את זה הלוך ופמפם, אבל זה באמת חשוב: העלאת סרטונים באיכות נמוכה, בלי הקשר הגיוני וללא השקעה בתוכן עלולה להזיק יותר מאשר להועיל. הדירוג, במקרה שתבחרו להעלות סרטונים כאלו, יצנח משמעותית, פשוט כי יוטיוב לא רוצה לנווט אנשים לסרטונים חסרי תועלת. גם אם אכן יגיעו גולשים אל הסרטון הזה, ברגע שהם יבינו שהוא לא עונה על הצורך שלהם – הם פשוט יינטשו אותו במהירות. העזיבה הזו לא פוגעת במאמצי הקידום רק נקודתית, אלא גם מגדילה את שיעור היציאה מהדף שלכם ומאותת לגוגל: כאן יש חשבון שלא כדאי להשקיע בו. לכן, חשוב לזכור שלא רק עצם קיומם של סרטונים בחשבון היוטיוב חשוב, אלא גם ובעיקר איכות התוכן שהם מציעים.

מאחורי הקלעים

כדי שהסורקים של יוטיוב יידעו לקטלג את הסרטון ולתעדף אותו בתוצאות החיפוש, חשוב להזין את המידע הנכון ב”מאחורי הקלעים” של הפלטפורמה, ולא משנה אם החלטתם להעלות את הסרטון שלכם ליוטיוב או Vimeo.

YouTube, למשל, משתמש במטא-נתונים שאנחנו מזינים לסרטון כדי לקבוע את מידת הרלוונטיות שלו, ואז משתמש במדדים הקשורים לזמן הצפייה כדי לקבוע את דירוג הסרטון. מה זה אומר? שנלקחים בחשבון מדדים כמו המידע המופיע בתג הכותרת, מילות המפתח בתיאור הסרטון, אורך הסרטון, מספר המנויים לערוץ בתום הצפייה, התגובות וגם סימון ה”אוהב” ו”לא אוהב” (מי אתם, אגב, אנשים שטורחים לסמן “לא אוהב” לסרטונים, אה? 😊).

לא כל האלמנטים הללו הם בשליטתנו, אך עבור הפרמטרים שכן – חשוב לדעת מהם הצעדים הטכניים שיש לנקוט כדי לשלוט בקידום ככל שניתן, ובעיקר כדי לדעת שעשיתם הכל כדי לגרום לסרטון הוידאו שלכם להרגיש בנוח בעולם היוטיוברי.

זמן סיכומים

טוב, הגיע הזמן לקחת אוויר ולסכם את התובנות העיקריות והחשובות שעלו כאן, ושתוכלו ליישם עוד היום בקידום התוכן המצולם שלכם:

  • צרו סרטונים משכנעים שאנשים ירצו לצפות בהם (רצוי עד הסוף)
  • צרו רשימת סרטונים (פלייליסטים) שהגולשים שלכם ירצו לצרוך ברצף. אל תחששו לכלול קטעי וידאו מערוצים אחרים ב-YouTube אם הם רלוונטיים. זה ישרת אתכם כך או כך.
  • הטמיעו את הסרטונים שיצרתם גם באתר שלכם, במקומות הרלוונטיים
  • נסו לגרום לאתרים אורחים להטמיע את הסרטון שלכם כדי להעלות את זמן הצפייה שלהם
  • שקלו לערוך קמפיינים ממומנים כדי להעלות את חשיפת הצפייה לסרטונים
  • הוסיפו מטא נתונים לכל סרטון כדי ליצור להם הקשר הגיוני ולאותת למנוע החיפוש שכדאי למצוא אתכם

לקריאה נוספת ולהרחבת הידע בנושא

פורסם ב: סרט וידאו, סרטוני וידאו, קידום אתרים, תוכן וידאו

תגיות: | | | | | | | | |

Scroll to Top
השארת פרטים
    X
    דילוג לתוכן