דף הבית » אנימציה » באיזו תוכנה לבחור ליצור סרטוני אנימציה שיווקיים? Toonly VS. Create Studio

באיזו תוכנה לבחור ליצור סרטוני אנימציה שיווקיים? Toonly VS. Create Studio

סרטוני אנימציה שיווקיים יכולים להוות דרך מצוינת להעביר מסרים. אנימציה, באופן מוכח, מדברת יותר לליבם של קהלים בכל הגילאים. ניתן באמצעותה לעשות שימוש בגורמים שמקדמים מכירות – כמו הומור, מתח ויצירת סיפור מעניין בצורה קלה ומהירה יחסית.

אם אתם מעוניינים ליצור סרטון שמסביר נושא כלשהו, תמיד כדאי לשקל לעשות זאת באמצעות סרטון אנימציה ולא להסתפק בהקלטה שלכם מדברים מול המצלמה. בעזרת סרט אנימציה מקצועי ניתן ליצור סרטונים אטרקטיביים, ייחודיים ומקוריים שיכולים להניב תוצאות טובות יותר מאשר סרט תדמית סטנדרטי.

על מנת ליצור סרטון אנימציה שיווקי מנצח, אתם יכולים להיעזר בכמה כלים אוטומטיים ליצירת אנימציה שמוצעים ברשת. בחרנו להשוות בין שתי פלטפורמות כאלה – Toonly ו-Create Studio. מדובר בשתי הפלטפורמות מהמובילות בתחום זה וכאלו שהשימוש בהן הוא פשוט יחסית, גם לאנשים שאין להם רקע עיצובי מקצועי.

המאפיינים של תוכנת האנימציה טונלי – Toonly

טונלי היא תוכנה ליצירת אנימציה וסרטונים שיווקיים שניתן להוריד למחשב. בניגוד לשירותים אחרים, לא מדובר כאן באפליקציית ענן, אלא בתוכנה שיש להוריד. יש לכך כמה יתרונות, ואחד מהם הוא שאין תלות בשרת חיצוני וניתן לעבוד על הסרטונים גם במצב בו אין חיבור לאינטרנט.

השימוש בטונלי קל ונוח וניתן ללמוד אותה די במהירות. היא מגיעה עם מאגר תמונות מובנה גדול מאוד שניתן להשתמש בו במהלך יצירת האנימציה. בנוסף לתמונות, קיים בתוכנה גם מאגר של דמויות, חפצים וקבצי שמע שניתן לשלב אותו בקלות בסרטונים.

על מנת ליצור סרטון ב-Toonly יש לבחור תמונות מהמאגר ולהתחיל לשבץ אותן בסצנות השונות של הסרטון. ניתן להוסיף אלמנטים של תנועה לאובייקטים שנבחרו וכן להקליט סאונד שישמש כרקע לסרטון. הסרטון מורכב מסצנות שונות שמתאחדות בסופו של דבר לסרט אחד רציף.

התוכנה מתעדכנת באופן קבוע ומדי פעם נוספים לה חידושים שונים, וכן תמונות ואובייקטים חדשים שניתן להכניס לסרטונים!

המאפיינים של תוכנת האנימציה קריאייט סטודיו – Create Studio

קריאייט סטודיו, בדומה ל-Toonly, היא תוכנה שניתנת להורדה ויש לה גרסה מותאמת לווינדוס וגם למערכת ההפעלה של אפל. גם היא מציעה ספריה של תמונות ואובייקטים שניתן לבחור ולהשתמש בהם בתוך הסרטונים שיוצרים.

התוכנה מציעה גם לשלב אלמנטים של תלת מימד בתוך הסרטונים, וכן ניתן באמצעותה להקליט סאונד שישמש כרקע לסרטון. כך ניתן ליצור בקלות סרטוני הסברים ומדריכים מוקלטים שיש בהם שימוש מקורי באנימציה.

קל יחסית ללמוד ולהשתמש בתוכנה, ויש לה ממשק אינטואיטיבי למדי. הממשק הידידותי שלה מאפשר בתוך מספר דקות ללמוד את האפשרויות השונות של התוכנה ולהתחיל ליצור סרטוני אנימציה שנראים מקצועיים ביותר.

אז איזו פלטפורמה טובה יותר?

מי שרוצה ליצור סרטוני אנימציה שיווקיים באופן עצמאי, יכול לעשות זאת בקלות רבה למדי בשתי הפלטפורמות.  ההבדל המשמעותי ביותר ביניהן טמון במחיר. שתי התוכנות ניתנות לרכישה בעלות חד פעמית אחת, ולא בתשלום חודשי קבוע.

בעוד שהמחיר של Toonly הוא כיום (2.11.2020) רק 67$ בתשלום חד פעמי, עבור Creative Studio תצטרכו להיפרד מ-247$. זה אומר שהמחיר של Toonly הוא כרבע מהמחיר של Creative Studio!

השאלה הגדולה היא האם המחיר היקר יותר מצדיק את עצמו. האמת היא שאם אתם מעוניינים ליצור סרטוני אנימציה שיווקיים בכוחות עצמכם ואתם מחפשים תוכנה פשוטה יחסית ולא יקרה – Toonly תהיה הבחירה המומלצת יותר.

וגם, הנה 2 דוגמאות להמחשה של התוצר הסופי שמתקבל בשימוש ב-2 התוכנות.

סרטון שהפקנו בתוכנת קריאייט סטודיו – Create Studio
סרטון שהפקנו בתוכנת טונלי – Toonly

בערוץ היוטיוב שלנו יש דוגמאות נוספות של סרטוני אנימציה!

לסיכום

סרטוני אנימציה יכולים לשדרג בצורה משמעותית כל קמפיין שיווקי. ניתן בקלות רבה יחסית ליצור סרטונים כאלה באופן עצמאי בעזרת הפלטפורמות שהוזכרו כאן ובעזרת פלטפורמות נוספות ברשת. בעזרת אנימציה ניתן גם להכין סרטוני הדרכה מושקעים וסרטוני הסבר עבור כל תחום שהוא.

חשוב לדעת שישנם גם שירותים מקצועיים של הפקת סרטוני אנימציה שניתן להשתמש בהם. לא כל אחד יכול לבחור את הדמויות המתאימות ביותר לסרטון האנימציה שלו, לא כל אחד ניחן ביכולות תסריטאות וכתיבה של תסריטים שבאמת עובדים, וגם לא לכל אחד יש את הזמן לעשות זאת…

חשוב לזכור!

תוכנות כגון Toonly או Createstudio מתיימרות לאפשר לכל אחד ליצור סרטוני אנימציה מיוחדים בכוחות עצמו אך יש להקדיש ללמידת התוכנות לא מעט זמן כדי להגיע לתוצרים ראויים. בנוסף, כתיבת תסריט טוב ואפקטיבי הוא לא עניין של מה בכך וזו בדיוק נקודת החוזק שלנו בכתבנית. כשאתם בוחרים בנו להפיק לכם את סרט האנימציה שלכם אתם פשוט חוסכים זמן יקר ונהנים מליווי צמוד של אנשי מקצוע ותסריטאים מוסמכים.

לקריאה נוספת

שאלות ותשובות

למה כדאי לשווק בעזרת סרטוני אנימציה?

סרטוני אנימציה נחשבים לדרך יעילה להעברת מסרים בקרב קהלים בני כל הגילים. הסיבה לכך היא שבסרטונים אלו ניתן להכניס אלמנטים שמקדמים מכירות (מתח והומור למשל) וליצור בקלות ובמהירות סיפור מעניין בצורה ייחודית ומקורית שתניב תוצאות.

מה המאפיינים העיקריים של תוכנת האנימציה טונלי?

טונלי הן תוכנה ליצירת אנימציה שניתן להוריד למחשב, מה שמאפשר ליהנות מ-2 יתרונות: אפס תלות בשרת חיצוני ואפשרות עבודה גם ללא חיבור אינטרנטי. השימוש בתוכנה נוח וקל, היא קלה ללמידה ויש בה מאגר תמונות, דמויות, קבצי שמע וחפצים גדול שלהם ניתן להוסיף אלמנטים של תנועה ובעיקר – היא מתעדכנת בקביעות.

מה המאפיינים העיקריים של תוכנת האנימציה קריאייט סטודיו?

תוכנת האנימציה Createstudio ניתנת אף היא להורדה (יש לה גרסאות שמתאימות לווינדוס ולמערכת ההפעלה של אפל) והיתרון שלה הוא אחד – יכולת לשלב אלמנטים של תלת מימד בסרטונים. בנוסף היא קלה ללמידה ולשימוש ויש לה ממשק אינטואיטיבי.

באיזה תוכנה כדאי להשתמש – טונלי או קריאייט סטודיו?

ההבדל העיקרי בין התוכנות טמון במחיר, כאשר טונלי זולה בכרבע מ-Createstudio, בעיקר הודות לאפשרויות התלת מימד של התוכנה האחרונה. לכן, אם אתם רוצים תוכנה איכותית ובזול להפקה של סרטונים שיווקים מכל הסוגים – טונלי תתאים לכם, אבל אם אתם מעוניינים להפיק סרטוני תלת מימד מושקעים ואין לכם ניסיון באפטר אפקטס המקצועית – אנחנו ממליצים על קריאייט סטודיו.

פורסם ב: אנימציה, סרט וידאו, סרטוני וידאו, תוכן וידאו, תוכן ויזואלי

תגיות: | | | | | | | | | |

גלילה למעלה
השארת פרטים    X
    דילוג לתוכן