דף הבית » אנימציה » יצירת סרטוני אנימציה שממירים גולשים ללקוחות משלמים

יצירת סרטוני אנימציה שממירים גולשים ללקוחות משלמים

איך ליצור סרטונים ממירים באמצעות אנימציה ותוכן ויזואלי?

3 דמויות מצויירות

הקהל הרחב שגולש ברשת תמיד מעוניין לצפות בסרטונים עם אנימציה. סרטוני אנימציה משמשים להעברת רעיונות שונים בדרכים קלות ונגישות, שאותן גם ילדים וגם מבוגרים בכל העולם יכולים להבין. 

סרטונים מונפשים מעוררים תגובה רגשית אצל אנשים. בהפקה של סרטוני אנימציה, ליוצר יש יכולת לעשות כל מה שהוא רוצה – כולל כיפוף של חוקי הטבע עצמם.

סרטון אנימציה נותן הקשר לרעיונות שונים, וגם מעניק ייצוג ויזואלי של הרעיון המרכזי. סרטוני אנימציה מציעים רגעים עשירים בתוכן וויזואלי, מכיוון שהם מורכבים מתמונות ולא ממילים. לכן, מדובר בדרך טובה ואפקטיבית להעברת מסרים חשובים.

בתוכן ויזואלי אין רעשי רקע, ולכן הוא מצליח למשוך תשומת לב ולהרגיע את המחשבות, מה שגורם תחושת הנאה לצופה. סרטונים כאלה גם יכולים לשדרג כל תוכן טקסטואלי חשוב.

שלבים ליצירת סרטוני אנימציה ממירים

עקבו אחר הצעדים הבאים:

צעד 1: כתבו תסריט מעולה לסרטון

התסריט הוא הבסיס ליצירת סרטון אנימציה, ממש כפי שכל בניין זקוק לתכנית ארכיטקטונית, לפני שבונים אותו. הדבר יכול להיות מאתגר מאוד, אך כל הבעיות בדרך יכולות להיפתר בקלות על ידי עשיית מעט שיעורי בית לפני כן. לפני שניגשים ממש לכתיבת התוכן, ישנם כמה דברים שצריכים להיות ברורים לכם, כמו:

הסיפור חייב להיות מושחז ומהודק, מפני שזה מה שיקבע אם הקהל שלכם יבחר לצפות בו או להפסיק את הצפייה. תחילת הסיפור צריכה להיות כזו שתגרום לצופים להישאר מרותקים. בסרטון של דקה אחת, הצופה יחליט אם להמשיך בצפייה לאחר פרק זמן של  8 עד 10 שניות בלבד.

החלק השני בסיפור צריך להכיל את המסר שלו. זהו החלק המרכזי, שצריך לספק את הסקרנות של הצופים. החלק האחרון בסיפור הוא קריאה לפעולה. זהו השלב הסופי, שבו הצופה ייקרא לנקוט בפעולה כלשהי.

כל סרטון אנימציה שאתם יוצרים צריך לכלול לפחות מסר אחד שיועבר לצופה. האתגר הוא להמיר את המסר שלכם לכדי סיפור קצר ופשוט שיעניין את קהל הצופים בסרטון.

צעד 2: איך ליצור Storyboard לסרטון שלכם?

יצירה של לוח מסודר של הסצנות והשוטים בסרטון תסייע לכם ביצירת הסרטונים. זהו שלב הכרחי בכל תהליך של יצירת סרטוני אנימציה. הלוח הזה גם ייתן לכם מושג איך הסרטון ייראה בסופו של דבר.

המטרה המרכזית של יצירת לוח כזה היא להכין את הסרטון סצנה אחר סצנה. כל לוח כזה עושה שימוש בשתי תיבות מרובעות. אחת גבוהה וגדולה יותר, ומציגה את הסצנות השונות. השנייה היא נמוכה וקטנה יותר, וכוללת את הדיאלוגים שבסצנה. התיבות הקטנות הן אלה שמכתיבות את האנימציה.

צעד 3: איך לבחור סגנון לסרטון האנימציה שלכם?

ישנם סגנונות שונים של אנימציה. לא תמיד קל לבחור את הסגנון הנכון, מכיוון שלכל אחד מהם יש את היתרונות שלו. לא כל הסגנונות מתאימים לכל סוג של סרטון. חלק מהם מעוררי השראה וחלק יותר יצירתיים, כך שאתם צריכים לבחור בקפידה את הסגנון שיהלום את הצרכים של הסרטון שלכם. יש לא מעט סגנונות שתוכלו לבחור מהם. הנה כמה דוגמאות בסרט הבא והסבר מיד לאחר מכן:

סרטוני אנימציה פרימיום בעבודת יד

בסגנון הזה עושים שימוש כאשר רוצים להסביר רעיונות מורכבים. אנימציה בעבודת יד בה אנימטור מצייר סצנות מסויימות מעבירה את המסרים המרכזיים בצורה יעילה ופשוטה יותר אך העלות עשויה להיות יקרה מאוד.

סרטוני אנימציה אינפוגרפיים

סרטונים בסגנון הזה מכילים טבלאות, גרפים ונתונים מספריים כדי ללכוד את תשומת הלב של הצופים. הם הופכים חומרים שעלולים להיות משעממים למשהו שתופס את העין. משתמשים בסרטונים כאלה הרבה פעמים בקורסים דיגיטליים.

סרטוני אנימציה בדו-מימד (2D)

זהו הסגנון הנפוץ ביותר. אנימציה דו-ממדית (2D)  יוצרת תנועה של דמויות, רקעים ואפקטים בחלל דו-ממדי. הנה דוגמה:

סרטון אנימציה בסגנון “לוח-לבן” (Whiteboard)

סגנון זה עושה שימוש בתמונות סטטיות שמוצגות על המסך. הייצוג הוויזואלי בסגנון זה מתבצע באמצעות הקראה ברקע ויד זזה, שמאפשרת לקהל הצופים להבין את הסיפור. הנה דוגמה:

צעד 4: איך לבצע את הנפשת הסרטונים?

הנפשת הסרטונים היא משימה מאתגרת, מפני שיש הרבה אפשרויות לבחור מהן. הפקת מספר סרטוני אנימציה מצריכה תקציב גדול למדי. עבור האנימציה עצמה, יש צורך במישהו שיכתוב את התסריט, בגרפיקאי שינפיש את הסרטון, וישנו צורך גם בקריין. אם יש לכם תקציב נמוך יותר, אתם יכולים להפיק את סרטון האנימציה באמצעות האינטרנט: כך יהיה ניתן ליצור בקלות סרטוני “לוח-לבן”, סרטונים בעבודת יד, סרטוני דו-ממד או קבצי GIF.

שכרו צוות

אם יש לכם תקציב שיווק גדול, אתם יכולים ליצור את סרטון האנימציה שלכם על ידי כך שתשכרו תסריטאי, גרפיקאי וקריין בנפרד. בעזרת צוות משלכם, תהיה לכם הגישה לכלים ולתוכנות הנחוצות ליצירת הסרטון. האיכות של האנימציה ומשך זמן ההפקה יהיו תלויים ביכולות של הצוות שלכם. כאשר אתם יוצרים סרטונים רבים על בסיס קבוע – זוהי הדרך הטובה ביותר להפקתם.

בצעו מיקור חוץ להפקת הסרטון

בחירת חברת תוכן לביצוע הפקת התוכן והאנימציה הנכונה היא משימה לא קלה. המשימה הזו תהיה פשוטה יותר כאשר יש לכם תקציב מוגדר ומשך זמן מוגדר לביצוע הפרויקט. במקרה שבו אתם מפיקים רק כמה סרטים בודדים או אם אין לכם יכולת לנהל רוייקט מורכב שכזה, זוהי הדרך הטובה ביותר לעבוד. במקרה כזה, האיכות של האנימציה תהיה תלויה בתקשורת צוות החברה שבחרתם, וביכולת שלהם להבין את הרעיון המרכזי שלכם.

צעד 5: איך לבחור את מוזיקת הרקע המתאימה לסרטון?

קשה מאוד לבחור את פס הקול הנכון שילווה את הסרטון. באינטרנט ישנו היצע של מיליוני קטעים מוזיקליים זמינים, אך כאן נכנס לתמונה נושא זכויות היוצרים. לכן, הדבר מאתגר. המוזיקה צריכה להיבחר בהתאם לתוכן של הסיפור שלכם. לאנשים שונים יש טעם שונה בכל מה שנוגע למוזיקה. המוזיקה ברקע מעוררת רגשות אצל הצופים וגם מסייעת להעביר את המסר של הסיפור שבסרטון. כדי שלא לפגוע בזכויות יוצרים, יש לקנות את רצועת המוזיקה שתחליטו להשתמש בה או להשתמש ברצועות מוזיקה חופשיות מזכויות יוצרים.

צעד 6: קריינות

הצעד האחרון בהפקה הוא העברת הסיפור שלכם במילים על ידי קריינות. בחירה בצורת הקריינות הנכונה תשפר את האיכות של הסרטון שלכם. לשם כך יש צורך במציאת קריין מקצועי. ניתן למצוא אנשי מקצוע כאלה באתר Fiverr ובקבוצות של פרילאנסרים ברשת. באתרים אלה ניתן למצוא אנשי קריינות איכותיים במחירים נוחים לכיס. אלטרנטיבה נוספת היא להקליט את הקריינות בעצמכם, ללא קריין מקצועי.

מסקנות

סרטוני אנימציה מהווים מדיום מצוין שדרכו ניתן להפוך כל סיפור לתוכן ויזואלי ברמה גבוהה. לעתים הדבר דורש תקציב גבוה, וישנו קושי למצוא צוות שמכיל תסריטאי, גרפיקאי וקריין. למרבה המזל, אתם יכולים לבצע את התפקידים האלה בעצמכם, באמצעות שימוש בתוכנות שונות או לפנות לחברה המתמחה בתוכן ויזואלי, וליצור סרטונים ממירים שהופכים גולשים ללקוחות.

לקריאה נוספת

פורסם ב: אנימציה, כתיבת תסריטים, סרט וידאו, סרטוני וידאו, תוכן וידאו

תגיות: | | | | | | | | | | |

גלילה למעלה
השארת פרטים    X
    דילוג לתוכן